לימודים ברומניה - לימודים באווירה אירופאית

דף הבית >> מאמרים >> כללי >> לימודים ברומניה - לימודים באווירה אירופאית

האם חשבתם לעצמכם לנסוע למדינה אחרת ולחיות בה כמה שנים? האם חלפה בראשכם המחשבה שאולי כדאי ללמוד לימודים אקדמאיים בין ההרים הקרפטיים לבין האלפים הטרנסילבאניים, לבלות בשבתות בטיולים בערים עתיקות ואולי גם בטירה של דרקולה?

בשנים האחרונות רומניה, שממוקמת בין מזרח ומרכז אירופה, נהפכה לאתר תיירותי במיוחד  והפכה ליעד נחשק עבור ישראלים רבים גם עבור טיול במדינה וגם לטובת לימודים אקדמאיים - דבר אשר מצריך רילוקיישן לתקופה לא קצרה.
בשנים האחרונות, ישראלים רבים בוחרים ללמוד ברומניה, כאשר רובם לומדים בעיר הבירה בוקרשט, שנחשבת למודרנית במיוחד.

 הסיבות ללמוד ברומניה הן מגוונות. קודם כל, עלויות המחיה בה נוחות ומצד שני, תנאי המחייה שם באיכות גבוהה. המוסדות להשכלה במדינה נחשבים למושקעים מאוד, ולצד החיים האקדמיים לסטודנטים קיים עולם עשיר של תרבות ובילוי  במסעדות מוזיאונים וגם טיולים בטבע. אין ספק שכל זה הופך את חוויית הלימודים למהנה וייחודית. אגב, לרומניה יש יתרון גיאוגרפי מובהק – באמצעות רכבת ניתן להגיע כמעט לכל עיר באירופה. זה מאפשר לצאת לחופשות במרכז ובמערב אירופה בלי לטוס בכלל.

לקריאה נוספת על לימודים בחו"ל

ברומניה ישנן 49 אוניברסיטאות ציבוריות, שכוללת בסך הכול 325 פקולטות בתחומים שונים, ותוסיפו לכך גם 20 אוניברסיטאות פרטיות. שפת הלימוד במרבית מהמוסדות האקדמיים היא רומנית, כך שאם אתם רוצים ללמוד במדינה, כדאי שתתחילו להתאמן. עם זאת, בחלק מהמקומות יש תכניות לתלמידים זרים בשפה האנגלית. יש נה מגמה כללית בשנים האחרונות להוסיף עוד תארים המועברים באנגלית על מנת למשוך סטודנטים זרים מרחבי העולם.

לימודים ברומניה

היכן ישראלים לומדים ברומניה?

ברומניה לומדים כ-1,500 סטודנטים ישראלים מדי שנה, רובם בבוקרשט. המקצועות שרוב הישראלים בוחרים ללמוד הם מקצועות הרפואה: רפואה כללית, רוקחות, רפואת שיניים ואפילו וטרינריה. מספר שעות הלימוד בשבוע הוא דיי רציני בתחילת התואר – בין 22 ל-28 שעות, אבל לקראת הסיום שלו מספר השעות קטן. את לימודי הרפואה השונים ניתן לסיים ב-6 שנים (12 סמסטרים), לימודי הנדסה ורוקחות בתוך 5 שנים (10 סמסטרים).

דרישות הקבלה עבור תלמידים זרים כוללות דרישה לתעודת בגרות מלאה בלבד. אבל, שלא תחשבו שבזאת זה מסתכם. במהלך שנות הלימוד תצטרכו להראות את היכולות שלכם במבחנים רבים, במעבר בין שנה לשנה, ולהפגין שליטה גבוהה בשפה הרומנית. במקצועות הרפואה סטודנט זר צריך גם לעבור ריאיון אישי ומבחנים נוספים בהתאם להשכלה התיכונית שלו והציונים שקיבל במדינת האם.

שנת לימודים ברומניה תעלה לכם בין 700 ל-1000 דולר מדי חודש. הוצאה על עזרי לימוד נוספים וספרים תנוע בין 600-1200 דולר בשנה. בסך הכול עלות של שנת לימוד מלאה תעלה בממוצע 10,000 דולר. היתרון הגדול שעלויות המחיה במדינה מאוד זולות ביחס למדינות אחרות שמהוות יעד הגירה לאירופה לצרכי לימודים.

רוב המוסדות להשכלה גבוהה ברומניה מחייבים את הסטודנטים לעשות ביטוח רפואי בעת שהותם בחו"ל. חלקן משקללות את הביטוח הרפואי משום חשיבותו הרבה כבר בעלויות שכר הלימוד. מומלץ לברר לגבי ביטוחי בריאות לישראלים בחו"ל בעת שאתם מתארגנים לקראת הלימודים במדינה.

לקריאה נוספת:


הצעה לביטוח רפואי בחו''ל

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

*על ידי לחיצה על 'שלח' אתה מקבל עלייך את תנאי השימוש של אתר דיוידשילד


למידע נוסף לחצו כאן

Davidshield סוכנות לביטוח חיים (2000) בע"מ.
החברה המבטחת- דיויד שילד חברה לביטוח בע"מ