לימודים בצרפת

דף הבית >> לימודים בחו"ל >> לימודים בצרפת

חושבים על לימודים בחו"ל ובפרט בצרפת? מתכננים רילוקיישן ומעוניינים לשלב עם זה לימודים אקדמיים? אנו מביאים בפניכם כמה דברים שכדאי לדעת על לימודים בצרפת.

צרפת, מדינת הקולינריה, הרומנטיקה והנופים המדהימים, מלאה בהיסטוריה אותנטית, בגטים וקרואסונים. החוויה הצרפתית היא מיוחדת וסוחפת, האופי מאוד ברור וידוע ורבים מתאהבים במדינה ורוצים לעבור לגור ולו לתקופה קצרה ולהתנסות בחוויה הצרפתית.

דברים שחשוב לדעת על לימודים בצרפת

צרפת הינה מדינה גדולה ובעלת תפקיד משמעותי בפן הפוליטי, הכלכלי והתרבותי בעולם בכלל ובאירופה בפרט. הצרפתים ידועים כקנאים לתרבות שלהם ולשפה שלהם. על כן, במרבית האוניברסיטאות הציבוריות בצרפת הלימודים יהיו בשפה הצרפתית. לסטודנטים המגיעים ממדינות אחרות, יש אפשרות ללמוד באוניברסיטאות ומכללות פרטיות בשפה האנגלית. הלימודים בצרפת נחשבים ללימודים ברמה גבוהה מאד, ובמוסדות ההשכלה הגבוהה יש מעל 10% סטודנטים זרים או במילים אחרות מעל 200 אלף סטודנטים זרים - נתון שנחשב גבוה במיוחד.

רילוקיישן לצרפת

איך בנויה מערכת ההשכלה הגבוהה בצרפת?

כאמור, בצרפת ניתן ללמוד הן במוסדות לימודים ציבוריים והן במוסדות לימוד פרטיים. שכר הלימוד ורמת הלימודים תלויה במוסד עצמו. באוניברסיטאות ציבוריות שכר הלימוד הינו מסובסד על ידי המדינה, ויש לשלם רק דמי רישום שנעים בין 100-150 אירו בממוצע.

ניתן לחלק את אפשרויות הלימוד בצרפת לשני סוגים: אוניברסיטאות ובתי ספר מתמחים. האוניברסיטאות בצרפת מציעות מגוון רחב של מסלולי לימוד, בדומה לישראל - לתואר ראשון, תואר שני וכן תארים מתקדמים יותר.

בין התחומים האקדמיים המבוקשים ביותר בצרפת הם: כלכלה ומנהל העסקים, משפטים, תקשורת ומדעי החברה.

לעומתם, קיימים בצרפת, בתי ספר מקצועיים אשר מציעים לימודים בהתמחות ספציפית כמו לדוגמא: הנדסה, בישול, ארכיטקטורה ועוד. תנאי הקבלה ושכר הלימוד משתנים מבית ספר אחד לשני.

מה עוד לומדים בצרפת?

בזכות כל המבנים המפורסמים והאווירה המיוחדת ברחובות פריז ופרבריה הפכה צרפת למדינה המעניינת ביותר בתחום האדריכלות והעיצוב. לימודים בתחום זה מפותחים מאוד ומוצעים בדרכים שונות לכל אחד שחפץ בכך. בנוסף, צרפת ידועה בלימודי הקולינריה המתקדמים שהיא מציעה. בפריז שוכן בית הספר הגבוה לבישול "קורדון בלו" (Le Cordon Bleu) שרבים מהשפים הבכירים בעולם נמנים מבוגריו.

צרפת ידועה בשיתופי הפעולה הבין לאומיים שלה ולכן, גם, לימודי הכלכלה והמשפטים הינם נפוצים ומבוקשים. באופן כללי הלימודים האקדמאיים בצרפת הם ברמה גבוהה מאוד בכל הנוגע לתחומים הללו ותנאי הקבלה הם מעט קפדניים. בכל הקשור למקצועות הרפואה קיימת הקפדה יתרה על קבלת הסטודנטים, אך אין זה אומר שזה בלתי אפשרי, וחשוב לקחת בחשבון שתעודת לימודי רפואה בצרפת נחשבת לתעודה איכותית ביותר.

רילוקיישן לצרפת

מה לגבי תעסוקה?

ויזת סטודנט בצרפת מאפשרת למחזיקים בה לעבוד במגוון תחומים במשרה חלקית במקביל ללימודיהם. חשוב לדעת, שבצרפת אחד מתנאי הקבלה של ויזת סטודנט הינו אישור רשמי מהבנק על מקור מימון זה או אחר לתקופת השהייה והלימודים במדינה. מי שבוחר ללמוד במוסד פרטי שבו אין סבסוד לשכר הלימוד, צריך גם לשלם שכר לימוד וגם לכלכל את עצמו במהלך השהייה. ברוב המקרים, עבודה זמנית לא תהיה מספקת ולכן מומלץ להגיע עם אמצעי מימון אחר.

בכל הקשור לתעסוקה - במידה ומוסד הלימודים נמצא בעיר ולא באזור כפרי, קיים סיכוי גבוה הרבה יותר למצוא עבודה. כמו כן, על מנת להשתלב בחברה הצרפתית, מומלץ ללמוד צרפתית ולו רק כמה מילים בסיסיות ויומיומיות אשר ישמשו אתכם בעבודה, בלימודים ובכלל.

ניתן לקבל מידע אודות עבודה בחו"ל במאמר זה. בהצלחה!

הצעה לביטוח רפואי בחו''ל

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

*על ידי לחיצה על 'שלח' אתה מקבל עלייך את תנאי השימוש של אתר דיוידשילד


למידע נוסף לחצו כאן

Davidshield סוכנות לביטוח חיים (2000) בע"מ.
החברה המבטחת- דיויד שילד חברה לביטוח בע"מ