אסטרטגיות פרידה: הכנת הילדים לרילוקיישן

דף הבית >> רילוקיישן >> אסטרטגיות פרידה: הכנת הילדים לרילוקיישן

ההצעה לרילוקיישן יכולה להגיע כמו רעם ביום בהיר, אבל מסוג הרעמים שמשנים חיים ופותחים אותנו לאתגרים חדשים. עם כל הכיף שבדבר, נראה שדווקא הכנת הילדים לרילוקיישן בחו"ל הוא האתגר האמיתי. בואו נראה כיצד צולחים את האתגר שלב אחר שלב.

לא משנה אם מדובר על רילוקיישן זמני לטובת עבודה או הגירה עם הילדים לחו"ל לצורך פתיחת עסק, הקושי האמיתי בתהליך הוא כאשר ילדים מעורבים בתמונה. הקושי לגייס כוחות ולסייע לילדים להיפרד מהחברים מבית הספר או הגנים הוא הקשה ביותר, אך עם אסטרטגיות פרידה נכונות, ניתן לבצע מעבר לחו"ל עם הילדים באופן חלק יותר.

שנתחיל?

אוזרים אומץ ומודיעים לילדים

שלב ההודעה הוא הקשה ביותר, הרי אין אנו יודעים כיצד יגיבו הילדים. ייתכן שחלקם ובמיוחד הקטנים, יתלהבו מהרעיון, ואילו הבוגרים שמבינים קצת יותר במה הדבר כרוך יביעו הסתייגות, כיוון שהם פיתחו זהות משלהם ומחוברים יותר לחבריהם. ההמלצה היא לשתף את הילדים כבר בשלבים הראשונים של התהליך ולאפשר להם להיות חלק ממנו. ככל שתקדימו עם ההודעה הגורלית, כך יהיה לכם יותר זמן לתת להם לעכל את הרעיון ולהסתגל אליו.

טיפ קטן: הודיעו קודם לילדים הגדולים, כך הם יוכלו לשדר לקטנים ביטחון בתהליך.

מכינים הכל מראש עם כמה שפחות הפתעות

ילדים בכל גיל זקוקים לתחושת ביטחון וקרקע יציבה, ולכן חשוב מאוד לשדר להם ביטחון ולשתף אותם כמה שיותר בתהליך, להראות להם תמונות של הבית, לספר להם על מוסד הלימוד, על אטרקציות קרובות, מרכזי קניות באזור, תחביבים שאפשר לפתח ביעד ועוד. כאשר הם ידעו למה לצפות ללא הפתעות, הם יחושו תחושת ביטחון שתקל עליהם את המעבר. כמובן שאפשר ורצוי להזכיר להם שהם תמיד יכולים לשמור על קשר עם חברים ואפילו לקפוץ לביקור בארץ בהמשך.

טיפ קטן: אם הדבר מתאפשר, נסו לאפשר לילדים לבקר עמכם ביעד טרם המעבר.

להכניס את הילדים לקצב

כדי לאפשר לילדים נחיתה קלה ביעד, התחילו להכניס אותם לקצב על ידי למידת השפה החדשה באמצעות משחקים וסרטוני וידאו (יש המון ביוטיוב). ספרו להם על התרבות בארץ החדשה וההיסטוריה שלה. ככל שתשתפו יותר את הילדים, כך הם יכנסו לקצב ויתלהבו מהרעיון.

טיפ קטן: אפשר להכין מראש רשימה של מקומות בילוי ואטרקציות הנמצאות ביעד שבהם תוכלו לבקר עם הילדים בסופי שבוע, כמו אתרי סקי, לונה פארק, פארקי מים ועוד.

שלב הפרידה

אחרי שלב השכנועים, הדיבורים ואולי גם ההתלהבות מצד הילדים, מגיע רגע האמת. הפרידה מחבריהם. כדי לאפשר לילדים להיפרד בצורה נינוחה, ארגנו מסיבת פרידה עם ילדי הכיתה או הגן והחברים מהשכונה, כך הם ירגישו שהם במרכז העניינים. חשוב מאוד שלא לנתק את הילדים באופן מוחלט מחבריהם, הרי יש סיכוי טוב שתחזרו בקרוב.

טיפ קטן: במהלך המסיבה, בקשו מהחברים להחליף חשבונות סקייפ וטלפונים, כדי שיוכלו להישאר בקשר.

אורזים הכל ביחד

ברוב המקרים, כאשר מדובר ברילוקיישן ממקום העבודה, ההחברה שולחת חברת הובלות שאורזת את כל הפריטים, אבל כדאי להתחיל את שלב האריזות עם הילדים ולחשוב יחד מה כדאי לקחת. שלב זה חשוב מאוד ומאפשר לילדים להיות חלק מהתהליך. כמובן שאפשר לעשות את זה מהנה, לשים מוזיקה ולהתחיל למיין משחקים שכבר לא בשימוש.

טיפ קטן: ארזו לכל ילד קרטון עם החפצים האהובים עליו כמו בובות, מתנות, משחקים וכו', כדי שירגישו בנוח בביתם החדש.

לסיום, מעבר לחו"ל לצורך רילוקיישן עם הילדים הוא תהליך מורכב לשני הצדדים – גם להורים וגם לילדים, ולכן חשוב להיות מגובשים לאורך כל הדרך ולשדר לילדים תחושת ביטחון ויציבות. שתפו את הילדים בתהליך, הדגישו את היתרונות בתהליך והיו קשובים לחששות ולפחדים שלהם.

בהצלחה!

הצעה לביטוח רפואי בחו''ל

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

*על ידי לחיצה על 'שלח' אתה מקבל עלייך את תנאי השימוש של אתר דיוידשילד


למידע נוסף לחצו כאן

Davidshield סוכנות לביטוח חיים (2000) בע"מ.
החברה המבטחת- דיויד שילד חברה לביטוח בע"מ