לימודים בחו"ל

דף הבית >> לימודים בחו"ל

ישנם צעירים רבים הנושאים עיניהם אל מעבר לים ומעוניינים ללמוד לימודים אקדמיים או מקצועיים בחו"ל. הסיבות לכך מגוונות ויכולות להיות נעוצות במספר מרכיבים, ראשית, ישנם צעירים המעוניינים ללמוד לימודים אקדמיים שרף הקבלה שלהם בארץ גבוה במיוחד ולכן הם אינם יכולים לעבור אותו.

למשל, הרבה סטודנטים פונים למסלול לימודי רפואה בחו"ל או לימודי וטרינריה בפקולטות בינלאומיות באירופה, על מנת להגשים את רצונותיהם המקצועיים, מעדיפים צעירים אלו לצאת ללימודים בחו"ל, במדינה בה הם עוברים את סף הקבלה.

אחרים נוסעים לחו"ל לא מתוך הכרח, אלא מתוך בחירה, במטרה ללמוד בפקולטה או אוניברסיטה נחשבת שיכולה לקדם את הקריירה שלהם. לעומת אוניברסיטאות המציעות לימודים בישראל אוניברסיטאות ה-Ivy League בארה"ב מושכות סטודנטים ישראלים, בעיקר לתארים מתקדמים.

סיבה נוספת היא הרצון לעבור חווית חיים שונה ומרתקת בארץ זרה ומאחר ולא קל לעזוב למקום אחר ללא מסגרת, הרי שלימודים בחו"ל יכולים להוות מסגרת מעולה עבור ביצוע הגירה והתפתחות בארץ זרה. פעמים רבות בוחרים הצעירים הללו ארץ שמושכת אותם מבחינה אישית ורק לאחר מכן בוחרים את מקצוע הלימוד בו הם מעוניינים לרכוש תואר.

כיצד מתקבלים ללימודים בחו"ל?

על מנת להתקבל למסלול לימודים בחו"ל, יש ראשית כל לברר את דרישות סף הקבלה; הן מבחינת ציונים של תעודת הבגרות והן מבחינת מבחנים מסויימים שיש לעבור באופן פרטני בהתאם לכל מדינה ואוניברסיטה. פעמים רבות, הלימודים נלמדים בשפה שונה מאנגלית, למשל, לימודים באיטליה לרוב יילמדו בשפה האיטלקית.

לכן, באם אין בכוונתכם להתעמק ולרכוש שפה זרה בהתאם, עדיף כי תפנו לאוניברסיטה שמלמדת בשפה האנגלית. אולם, קחו בחשבון כי גם על מנת ללמוד בשפה האנגלית יש לעבור את מבחן ה-TOFEL שבוחן את רמת שפת האנגלית ואת המסוגלות שלכם עבור לימודים אקדמיים על ידי שימוש בשפה זו.

רצוי גם לברר האם האוניברסיטה בה בחרתם ללמוד מספקת תואר מוכר גם בארץ, זאת במידה ואתם מעוניינים לפתח קריירה בארץ בתום הלימודים. אם התואר איננו מוכר, תוכלו לברר האם ישנו מבחן מעבר אשר יכול לתת לכם את הרישיון לעבוד במקצוע שבחרת כמו למשל מבחני לשכה או מבחן רישוי לרפואה.

יתרונות ללימודים בחו"ל

ישנם יתרונות רבים ללימודים בחו"ל. מעבר לחוויה המרתקת שתחוו במסגרת רילוקיישן למדינה בעלת תרבות אחרת, הלימודים בחו"ל יכולים להסיר מכם את מכשול רף הקבלה.  מעבר לכך, במדינות רבות בחו"ל מפותחים תחומי עניין ומקצועות שונים.

כך למשל, אם יש תחום שמעניין אתכם לעסוק בו, אך הוא איננו מפותח בארץ, כמו למשל לימודי אמנות או מוסיקה, הרי שישנן מדינות בהן התעשייה שוקקת ועדיף לכם לעבור למדינות אלו על מנת ללמוד ולהתפתח במקצוע עליו אתם חולמים.

לימודים בחול - כל מה שצריך לדעת

לסיכום, ניתן להבין כי ישנן סיבות מגוונות לבחירה בלימודים בחו"ל. באם גם אתם חוככים בדעתכם האם לצאת למסע זה- בדקו את האופציות המוצעות לפניכם, התייעצו עם חברים ועם משפחה ובצעו את הבחירה שיכולה לקחת אתכם הכי רחוק שאפשר. 

בחלק זה תוכלו לקבל מידע על  המדינות ומסלולי הלימוד המובילים, שעבורם שווה לצאת מהארץ וללמוד בחו"ל.

לימודים בארה"ב

ארה"ב בורכה בכמה מהאוניברסיטאות המובילות והטובות בעולם. מסיבה זו, היא מוקד משיכה עבור מי שרואה בתואר האקדמי צעד חשוב בקידום הקריירה שלו. נוסף על האוניברסיטאות הנחשבות, ארה"ב היא יעד מועדף ללימודים בגלל השפה האנגלית שהופכת את המגורים שם לקלים יותר.

קרא עוד

לימודים באיטליה

איטליה היא מוקד השכלה שידוע בפקולטות ברמה גבוהה בתחומי האומנות, אדריכלות והעיצוב. בנוסף, הרבה סטודנטים שמחפשים ללמוד רפואה בחו"ל בוחרים באיטליה מכיוון שיש בה כמה אוניברסיטאות טובות שבהן תוכניות לימוד בינלאומיות לרפואה באנגלית.

קרא עוד

הצעה לביטוח רפואי בחו''ל

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

*על ידי לחיצה על 'שלח' אתה מקבל עלייך את תנאי השימוש של אתר דיוידשילד


למידע נוסף לחצו כאן

Davidshield סוכנות לביטוח חיים (2000) בע"מ.
החברה המבטחת- דיויד שילד חברה לביטוח בע"מ