זכרון ילדות - חגים

דף הבית >> רילוקיישן >> זכרון ילדות - חגים

החגים הם געגוע אחד גדול מהול בשמחה, הודיה, ובעיקר בהצפה של כאבים ישנים וחדשים, נוכחים ונשכחים.

לכאורה, ערב חג, ארוחה חגיגית ומשמחת, מפגש של כמה שעות שבסיומו הרבה כלים מלוכלכים, סיפוק וכמובן, המנה ששכחנו להגיש.

אבל למעשה כל אלו הם רק תפאורה ללב שמתגעגע לאלו שאינם איתנו כי אינם בחיים, לאלו שאינם איתנו כי אנחנו לא באותה מדינה, לאלו שרבו איתנו ולא יגיעו ולמשפחה הרחוקה כל כך.

שם, בהכנות לחג, ניזכר בילדות שלנו, באבא, אמא, אחים, סבתא וסבא, נזכר במפה הלבנה, בטעם האוכל, במנהגי החג שהיו חלק מנוף ילדותנו. את חלקם השארנו מאחור ברצון, את חלקם אספנו איתנו אל המשפחה החדשה שיצרנו, ואת חלקם לעולם נסחוב בתוכנו בתחושת החמצה.

והילדים שלנו צופים בחגים האלה, מרגישים את הבטן שלנו, את הלחץ, השמחה, החשבונות הלא פתורים והגעגוע לישראל, למשפחה. צופים, מפנימים, ויום אחד, כשיקימו משפחה, שולחן החג הזה שנערך עכשיו אצלכם בבית ייצרב להם בהארד דיסק.

תברכו על מה שיש, על שולחן, על הזדמנות להתכנס, על המשפחה שלכם הלא מושלמת אך השלמה, תכניסו את הגעגועים לאלו שחוגגים רחוק מכם , תשאירו חריץ קטן בדלת לפני שתשבו לסעודת החג ותגידו לילדים שהדלת תמיד נשארת קצת פתוחה, כשאנחנו לא חוגגים עם כל מי שרצינו לחגוג, שהפתח בדלת מסמל געגוע, זיכרון ובעיקר התחלות חדשות לשנה חדשה.

תשתדלו להשאיר חשבונות מאחור, להיפתר מכעסים מיותרים ולהנכיח שמחת חג אמיתית.

שייפתחו לכם אלפי דלתות טובות השנה, שייסגרו דלתות כואבות ומכאיבות, שתזכרו מה חשוב באמת ומה פחות, שתדעו רגעים קטנים של אושר משפחתי.

אה, וגם שתבואו להרצאה שלי, אם אתם באוקטובר בהונג קונג, בנגקוק או סינגפור

לרכישת כרטיסים הקליקו כאן

שנה טובה אנשים יקרים

עינת נתן: מדריכת הורים, מוסמכת מכון אדלר ומשרד החינוך. הנחיית קבוצות, הרצאות, טלוויזיה ורדיו (גלי צה"ל, תכנית הבוקר ערוץ 2, Mako, טל ואביעד).

ב- 18 שנים האחרונות גידלה עינת נתן חמישה ילדים. במקביל פגשה אלפי הורים בקליניקה שלה, בהרצאות ובהדרכת קבוצות. היא העניקה להורים האלה הדרכה מקצועית, והם העניקו לה אפשרות ייחודית להתבונן באתגרי המשפחה של המאה ה-21.

עינת נתן בתוכנית הבוקר של רשת:

לחצו כאן לפודקאסט של עינת נתן והילה קורח

קראו עוד על: מפגשי רילוקיישן וקהילות

הצעה לביטוח רפואי בחו''ל

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

*על ידי לחיצה על 'שלח' אתה מקבל עלייך את תנאי השימוש של אתר דיוידשילד


למידע נוסף לחצו כאן

Davidshield סוכנות לביטוח חיים (2000) בע"מ.
החברה המבטחת- דיויד שילד חברה לביטוח בע"מ