פורום מומחים לרילוקיישן

דף הבית >> פורום מומחים לרילוקיישן

לארכיון פורום מומחי ה-Relocation

פורום מומחים בניהול דר' טלי גורן – מומחית רילוקיישן

שלום לבאי הפורום. המומחים שלנו נמצאים כאן בשבילכם, על מנת לענות על שאלותיכם במגוון נושאים הקשורים לרילוקיישן, נסיעות והחיים בחו"ל. בין אם יש לכם שאלה הקשורה לאשרות עבודה,  לימודים בחו"למיסים, העברת מטען,  ביטוח רפואי לחו"ל או כל נושא אחר, המומחים שלנו ישמחו לסייע לכם, כל אחד בתחום מומחיותו ועל פי ניסיונו.

הפורום פתוח להשתתפות מומחים מרחבי הרשת, אך תוכלו לזהות את המומחים שאושרו על ידי הנהלת הפורום לפי ההדגשה בשמם.

לקריאת תקנון השימוש בפורום, לחצו כאן.
מתי נפתחות הקונסוליות האמריקאיות
 |  fake

למי יש איזושהי אינפורמציה מתי ייפתחו הקונסוליות האמריקאיות בישראל? :|

פתיחת קונסליות ארה"ב
 |  שירה קליין - עו"ד בתחום ההגירה לארה"ב

שגרירויות ארה"ב בירושלים וכן סניף השגרירות בתל-אביב הודיעו כי בשל נגיף הקורונה לא יתנו שירותים למתן אשרות עד להודעה אחרת. נכון להיום בוטלו רוב הראיונות לאשרות עד לחודש ספטמבר. המצב דומה בקונסוליות ארה"ב ברחבי העולם.
טרם פורסם מועד בו הקונסוליות יפתחו.
במקרים דחופים שהם מקרי חירום, ניתן להגיש בקשה מיוחדת ולקבל מועד לראיון.
אם ברצונכם לקבל מידע עדכני או להגיש בקשה מיוחדת לראיון עקב מצבי חירום, ניתן לפנות אל משרדו קן-תור עכו המחלקה האמרקאית. אנחנו שולחים ללקוחות עדכונים שוטפים בנוגע למצב.
בברכה
שירה קליין, עו"ד

חזרה אחרי 13 שנים משבדיה
 |  אסתי

שלום,
אני ובן זוגי לשעבר עברנו לשבדיה מאחר ובן זוגי לשעבר התקשה למצוא תעסוקה בארץ במקצועו לפני למעלה מ 13 שנים. תקופה ארוכה שנינו היינו מועסקים אך בשלב מסויים בעקבות שינויים ארגוניים ושינויים בתנאי ההעסקה שכללה הרעת תנאים אני עברתי תקופה לא פשוטה במקום העבודה. זה הצטרף והתקשר למספר ארועים של התעמרות במקום העבודה שבאו בהקשר ישיר למוצאי הישראלי (אשר דיווחתי עליהם ישירות לשגרירות הישראלית). הקשיים במקום העבודה ופער שנוצר ביני לבין בן זוגי לשעבר הוביל לכך שבחר לעזוב את הבית והגענו בהסכמה להסכם משמורת משותפת. את הליך הגירושים גם הסדרנו גם מול הרבות בארץ. מאחר ובזמנו היתה לי משכורת יפה לא היה צורך בקביעת דמי מזונות לילדים שכן המשמורת היתה משותפת. את חלקו בנכס קניתי ממנו. והסכמנו על משמורת משותפת שבוע-שבוע.
מחדלים בסביבת העבודה הובילו לכך שחוויתי פגיעה שהובילה להיותי בחופשת מחלה בשלוש השנים האחרונות ובהמשך קביעת נכות ופגיעה בכושר עבודה. המשמעות הוא פגיעה בהכנסות לכדי מחצית וקשיים כלכליים. חסכונותי לימים גשומים מתרוקנים במהירות. אני כיום בשיקום אך הקושי להתמודד הוא רב מה שמוביל למחשבה לבדוק אפשרות חזרה לארץ, שם יש לי אומנם משפחה וחברים והרבה תמיכה אך פרט לכך כלום. לא תעסוקה ולא נכסים פרט לחסכון פנסיוני ב"מנורה מבטחים". ככל שידוע לי גם לא נותק הקשר עם בטוח לאומי והתשלומים שולמו. לא ידוע לי שיש הסכם בין ישראל לשבדיה בנושא. בנוסף, הקרונה מאד נמוכה ביחס לשקל. נדל"ן בשבדיה ערכו עשירית מהנכסים בארץ כך שמכירת הנכס ודאי לא תאפשר לי מחייה בארץ.
על הרקע הזה, מאחר ואני נאלצת להיות מאד מאד מחושבת, אני זקוקה לקבל הערכה כללית לגבי כמה עשויה לעלות בשקלים כל הפרוצדורה של חזרה לארץ. בנוסף בכדי להתחיל להניע את התהליך אני זקוקה לקבל הערכה כמה עשוית לעלות כל הבירוקאטית של רישום חידוש הקשרים עם הרשויות בארץ כל האישורים הדרושים (ואגב כך מה הם) כדי להתחיל להניע תהליך של חזרה. אשמח לדעת מה כל הרישומים שאצטרך לעשות בכדי שאוכל לחזור?
בנוסף כמה עשויה לעלות מחייה באמצעות שכירת דירה בארץ לחודש בפריפריה, כך שאוכל לקבל הערכה של משמעות העלויות כולל כל המיסים וההוצאות החודשיות?

בנוסף, כיום יש לי ולבן זוגי לשעבר משמורת משותפת 50% על הילדים (שבוע-שבוע). בן הזוג לשעבר לא מעוניין לשוב וגם לא מעוניין לשנות את ההסכם. האם עדיף לפעול משפטית לצורך שינוי הסכם המשמורת מהארץ או משבדיה? אני חיה בשבדיה בה עשויים לראות העברת קטינים לישראל (גם אם אינם בחזקת הגיל הרך) כהעמדת ילד בסיכון (מסיבות פוליטיות ולא ענייניות) כמו גם פגיעה בטובתם מאחר ואני כביכול מעמידה מכשול לקשר עם ההורה המשמורן האחר, וכידוע טובת הילד היא קשר עם שני הוריו. אם העדיפות היא מהארץ (כפי שאני מתארת לעצמי) האם יש לכם קשר עם עורך דין לענייני משפחה המתמצא בכל שקשור בטובת הילד בחוק הבינ"ל בענייני משמורת ובפרט עם המדיניות המורכבת של שבדיה? בנוסף, כמה עשוי הדבר לעלות?
בנוסף ילדיי נולדו בחו"ל גם אם סידרנו להם דרכון ישראלי. מה עלי לעשות כדי להכין את הניירת הדרושה בעבורם לעשות עליה וקבלת זכויות (גם אם הבנתי שכנראה זה קורה אוטומטית רק רוצה לוודא).
לבסוף עקב תאונת העבודה והפגיעה בכושר העבודה: יש בידי אבחנה רפואית המגדירה נכות חלקית. שאלתי היא האם הביטוח הלאומי הישראלי מכיר באבחנות ובהחלטות שנעשו בחו"ל ומוכרות ע"י הביטוח בלאומי השבדי, או שמא עלי לעבור את כל התהליך מחדש בארץ? באם זה מוכר מה הפרוצדורה שאני צריכה לעשות בכדי להעביר את רישום הנכות?
בתודה על תשומת הלב, הזמן והעלה הטובה,
בברכה, אסתי

דיני משפחה
 |  Mor Swiel

אסתי אני עובד עם טלי בנושאים משפטיים שונים אשמח לשוחח איתך בקצרה ולהבין מה את צריכה במדויק. מור 0544836054

הרבה תודה
 |  אסתי

לצערי אני לא בטוחה בעצמי למה אני זקוקה ועוד לומדת את הנושא.
כרגע אני מנסה לבדוק אופציות שונות לחזור ארצה כאשר יש משמורת משותפת 50%-50% ובן הזוג אינו מעוניין לחזור אך גם לא לוותר או לשנות תנאי משמורת.

תשובה בנושא חזרה משבדיה
 |  דר' טלי גורן - מומחית רילוקיישן ומנהלת הפורום

שלום אסתי,
קראתי את מכתבך והרשי לי לנסות ולסכם את השאלות שהעלית:
1. מהן זכויותייך כתושבת חוזרת אחרי 13 שנה?
2. מהן עלויות החזרה לארץ?
3. כיצד יש לערוך את הרישום מול הרשויות בארץ - עלות ואישורים נדרשים
4. עלויות מחייה בפריפריה
5. הפניה לעו"ד מומחה בינלאומי לדיני משפחה
6. זכויות ילדים חוזרים
7. הכרה בנכות מחו"ל על ידי ביטוח לאומי בארץ.
מקווה שלא השמטתי דבר.

אם כך -
1. לגבי זכויותייך כתושבת חוזרת ותיקה, לאחר 10 שנים, אני ממליצה לך לקרוא מאמר בנושא שכתבתי לפני זמן לא רב. הוא ייתן לך מידע בסיסי ואשמח לענות על כל שאלה ולהרחיב את מה שעדיין לא יהיה ברור:
https://www.israelisabroad.com/pages/show/162
2. לגבי עלויות החזרה לארץ - הן מאוד אישיות ותלויות בצורת החזרה. עם שובך לארץ, מה תרצי להביא איתך? האם ברצונך להביא את כל תכולת הבית או שתחזרי רק עם מזוודות? מומחה השילוח שלנו ישמח לסייע אם תמקדי את השאלה בנושא זה. בנוסף, אני ממליצה מאוד להתייעץ לפני החזרה עם עו"ד/יועץ מס בינלאומי - עלות פגישה עם יועץ משתנה ותנוע בין 500 ל1500 ש"ח. את עלויות כרטיסי הטיסה תוכלי לבדוק בחברת התעופה.
3. לגבי הרישום מול הרשויות בארץ - אין כל עלות הכרוכה בכך. בפגישה במשרד הקליטה יסייעו לך בכל תהליכי הרישום בביטוח הלאומי וכן ידריכו אותך על הזכויות המגיעות לך כתושבת חוזרת.
4. לגבי עלויות מחייה בפריפריה, אני ממליצה לבדוק את הערים השונות המעניינות אותך באתר מדלן: https://www.madlan.co.il/ המתמקד בעלויות הדיור וכן באתר https://www.numbeo.com/cost-of-living/ המתמקד בעלויות המחייה (אותן תוכלי להשוות למקום מגורייך הנוכחי).
5. לגבי עורך הדין - אין בין המומחים הנוכחיים שלנו מי שיוכל לעזור בנושא זה אבל אבדוק עבורך המלצות מעורכי הדין המלווים אותנו.
6. לגבי זכויות ילדים חוזרים - אנא כתבי את גילאי הילדים על מנת שאוכל להתייחס לכך בפרוטרוט.
7. לגבי הכרה בנכות מחו"ל אבדוק את הנושא ואחזור אלייך בהקדם.
אשמח להמשיך ולסייע,
יום טוב וברוכה השבה,
טלי

תודה טלי
 |  אסתי

שלום טלי,
הרבה תודה על המידע. אקרא את המאמרים בקישורים המצורפים.
הילדים בני 6 ו 11.
שוב הרבה תודה,
אסתי

אופציה להארכת תוקף reentry permit ?
 |  Aviv Peeri

שלום לכולם,

יש לי re-entry permit לארה”ב שעומד לפוג בספטמבר ותיכננתי להגיע לארהב בספטמבר ולהגיש בקשה חדשה לשנתיים נוספות. כעת בגלל הקורונה זה יותר בעייתי. 

האם יש אופציה להארכת תוקף של reentry בעקבות מצב הקורונה? או איזושהיא התחשבות עקב המצב והסכנה של לטוס לארהב? 

(לא הצלחתי למצוא מידע באתר של uscis)

האם ידוע לכם על עיכוב משמעותי בקבלת תור לטביעת אצבעות? (בזמנו לקח 3 שבועות לקבל תשובה ותור לטביעה.)


תודה רבה!

Re-Entry Permit
 |  שירה קליין - עו"ד בתחום ההגירה לארה"ב

לאור הצו של הממשל קיימת אי בהירות ובולבול רב בקרב רבים ממחזיקי אשרות לארה"ב.
לשמחתך נכון לרגע זה, הצו לא חל על מי שמחזיק באשרת קבע לארה"ב שהינה בתוקף. כמו כן לא נקבעה מניעה בנוגע להגשת בקשות re entry. יחד עם זאת ולאור השינויים הרבים המתחוללים, יש לקחת בחשבון כי המצב משתנה מיום ליום ולבחון את המצב המשפטי שוב לפני הנסיעה.

תשלום של 1200$ למי שנולד בארהב
 |  ציפי פלד

שלום בני נולד בארה ב 10-1996 ואחר 4 חודשים חזרנו לישראל - יש לו מס סוציאלי
אך ניתן לקבל את הפיצוי של מס הכנסה על 1200 $
אשמח להסבר וללינק בתחום תודה רבה

חידוד נוסף
 |  אשר טוריאל, רו"ח ומשפטן (ישראל), יועץ מס ארה"ב- מיסוי משולב

גם מי שהכנסותיו מתחת לסף המחייב הגשה של דוח מס פדרלי לשנת המס 2019 יכול לעשות שימוש ביישום ה
NON FILER
חיילים למשל עם אזרחות אמריקאית שלא ניתן כבר לכלול אותם בדוח האמריקאי.

תשובה
 |  אשר טוריאל, רו"ח ומשפטן (ישראל), יועץ מס ארה"ב- מיסוי משולב

שלום לך ציפי, בנך נולד ב1996 והוא אזרח אמריקאי. הכללים למתן מענק הקורונה קובעים מתן מענק למי שהגיש את דוח המס שלו עבור 2018 או 2019 ובתנאי שלא השתכר יותר מהסכום שנקבע (99000 דולר ליחיד). בהנחה שיש לו הכנסות הוא חייב להגיש דוח (היה חייב גם בשנים קודמות) כתנאי.
רק במידה ואין לו הכנסות כלל וכפועל יוצא אינו חייב בהגשת דוחות אזי יוכל למלא את פרטיו ביישום הייעודי באתר של ה IRS
תחת
NON FILER
אנא אמרי לי אם יש שאלות נוספות
אשר

https://www.irs.gov/coronavirus/economic-impact-payments

תשלום ביטוח לאומי כשחוזרים לארץ
 |  תומה

הי אני כבר 7 שנים לא גרה בארץ.
עזבתי כרווקה,בשנה הראשונה ההורים עוד שילמו לי ביטוח לאומי(וכשבאתי לחופשה הייתי זכאית לטיפול רפואי)
אבל אחר כך הורי הפסיקו לשלם-ולא הודעתי לאף אחד שאני לא גרה בארץ.
בקיצור לא שילמתי ביטוח לאומי.
רוצה לחזור לארץ כמובן עם בעלי והילדים
כולנו אזרחים אמריקאים
האם אני יחוייב בקנס?על כל השנים האלה שבכלל לא גרתי בארץ.

תשובה לנושא תשלום ביטוח לאומי בחזרה לארץ
 |  דר' טלי גורן - מומחית רילוקיישן ומנהלת הפורום

הי תומה,
קודם כל ברוכה הבאה ושמחים על שובכם הביתה :-)
שנית - בכל מקרה, אין קנס על שנים שבהן לא חיית בארץ. זה מינוח לא מדוייק שהרבה מהחוזרים משתמשים בו. אנסה לעשות קצת סדר.
אז קודם כל בנוגע לביטוח לאומי -
ישראלי שעזב את הארץ וחוזר נקרא 'תושב חוזר' ונופל לשורה של קריטריונים, לפי המשרד והנושא הנדון. במקרה של ביטוח לאומי, תושב ישראלי חוזר נדרש לתקופת המתנה לפני שיוכל לקבל כיסוי רפואי מלא מתוקף חוק הבריאות. כמה המתנה? זה כבר תלוי במשך הזמן שבו היית מחוץ למסגרת הביטוח הלאומי, כעיקרון חודש עבור כל שנה עד 6 חודשים מקסימום. בכוונה אני כותבת את זה ככה כי זה לא שחור לבן. על פניו, במקרה שלך, לאחר שההורים הפסיקו לשלם עברו 6 שנים שבהן לא שילמת בכלל לביטוח הלאומי ולכן יש להניח שנפלטת ממסגרת הביטוח הלאומי. זה אומר שתצטרכי להמתין עם שובך 6 חודשים עד שתוכלי לקבל כיסוי רפואי מביטוח לאומי. יחד עם זאת, ייתכן שלא פלטו אותך כל כך מהר ולכן אולי תופתעי לגלות שתקופת ההמתנה הנדרשת קצרה יותר.
ביטוח לאומי מציע אפשרות לפדות את תקופת ההמתנה תמורת תשלום חד פעמי של 12,000 ש"ח לבן אדם. זה משתלם במקרה שיש מחלות קודמות שיפריעו לכיסוי ביטוחי אחר, או במקרה שאת צריכה טיפול רפואי דחוף. בכל מקרה אחר, זה סכום שיוצא הרבה יותר גבוה מכל אלטרנטיבה.
אז מה האלטרנטיבה? כיסוי ביטוחי פרטי לתקופת ההמתנה. לחברת דיוויד שילד יש כיסוי מאוד מומלץ וכחלק מהשירות, היועץ שלהם יוכל גם לבדוק עבורך בביטוח הלאומי מהו משך הזמן המדוייק שנדרש ממך להמתנה. אם תרצי, אשמח לחבר אותך ליועץ מטעמם.
לגבי הילדים - הם יוכלו להכנס באופן מיידי לקופת החולים, ללא כל תקופת ההמתנה (ייתכן שיהיה כדאי לסדר עבורם ביטוח לשבוע הראשון רק כדי לוודא שהכל מכוסה במהלך תקופת הטיפול במעבר).
לגבי בעלך - אם הוא זכאי לתנאי עולה חדש מתוקף חוק השבות, הרי שהוא יתקבל לביטוח הלאומי באופן מיידי וללא כל תקופת המתנה. אם אינו זכאי, הוא יידרש לרכוש כיסוי ביטוחי עד שיסדיר את מעמדו כתושב ארעי או כתושב קבוע. גם לנושא זה יש לדיוויד שילד פתרון ביטוחי.
ולבסוף - מעבר לנושא הכיסוי הביטוחי, חשוב לשים לב גם לנושא המיסוי - לפני החזרה אני ממליצה בחום רב ליצור קשר עם יועץ מס מומחה במיסוי בינלאומי שהוא גם רואה חשבון וגם עורך דין. חשוב מאוד לבדוק דרכו את הסטטוס שלך במס ההכנסה ובביטוח הלאומי. נשמע ממה שכתבת שלא עשית ניתוק מסודר ולכן עלול היה להצטבר חוב בשל אי הדיווח בשנים בחו"ל. כדאי לבדוק את הדברים לפני ההגעה לארץ. כאן בפורום נמצא גיא חן - יועץ מס מעולה שישמח לעשות לך סדר בדברים.
אשמח להמשיך ולענות על שאלות - כאן או בפרטי,
להתראות ויום טוב,
טלי
taly@expatika.org

נ.ב.
מוזמנת לקרוא על כל נושא החזרה בקישור:
https://www.israelisabroad.com/pages/show/162

מכס
 |  גיא

היי אני אמור לחזור לישראל מאירלנד אחרי קרוב לשנה כך שלא מוגדר כתושב חוזר לצורכי פטור ממכס. כשיצאתי מישראל היה לי 7 קו"ב ועכשיו חוזר עם 15 קו"ב , כך שמה שאמורים לשלם עליו מכס זה רק 8 קו"ב שהם הדברים שקניתי מחוץ לישראל. הערך הכספי של ה 8 קו"ב הוא בערך 1650 דולר לכל היותר כי הדברים שקניתי באירלנד משומשים. רציתי לשאול כמה מכס אצטרך לשלם כשאגיע לישראל? האם זה לפי משקל או לפי השווי עלות שלהם או איך זה מחושב? וכמה אחוז מהעלות צריך לשלם עליו מכס? תודה

תשובה: מכס
 |  שמואל מנטינבנד - מומחה שילוח בינלאומי

Shalom Guy,
Your Customs Broker in Israel should ask you to complete 2 seperate declarations to Customs - one with the goods you exported a year ago and one with the goods you bought while overseas. A valuation of ~ US$1500 - $1600 is appropriate / expected for 8 cubic meters. You will be charged about 31% (to be exact 30.6%) of the declared value *plus* the costs of ocean freight. Some items like books and computers are taxed at 17% only.
Please feel free to call me when you are working on the valuation and I will be happy to help you value your goods so you pay exactly what you should and not 1 grush more.
Much good luck on your return. Shmuel@Sonigo.com
+44-141-536-0350 or +1-914-294-3951 or 052-611-9670.

תושבים חוזרים בימי קורונה - עדכונים ממשרד הקליטה - **מעודכן**
 |  דר' טלי גורן - מומחית רילוקיישן ומנהלת הפורום

*** ערכתי בדיקה בעקבות תלונות על מספר הטלפון מארה"ב - למי שיש קו ישראלי, נסו להתקשר למספר: 02-6367701 בארץ ***

שני עדכונים חשובים התקבלו לאחרונה לטובת התושבים הישראלים החוזרים לארץ. הראשון משרת הקליטה, פנינה תמנו-שאטה (דרך סיון רהב מאיר):
טיפול בתושבים חוזרים: "הבתים הישראליים" של משרד הקליטה
או אלה סבן במייל elas@moia.gov.il
או בטלפון - 039733333
בנוסף, הוקם מוקד ייעודי ליהודי ארה"ב המבקשים אשרות עלייה.
הסוכנות - למתקשרים מארה"ב 1866-835-0430
מישראל 1800-228-055
אימייל Gci-en@jafi.org
"נפש בנפש": aliyah@nbn.org.il

עדכון נוסף - מטעם שגרירויות ישראל, מסביר את פרטי התקנות של ההגעה לארץ ללא דרכון ישראלי. אנא קראו בפירוט את המידע שבקישור הבא ושימו לב שללא הגשת בקשה מיוחדת, לא תותר עלייה לטיסה של ילדים ללא דרכון ישראלי בתוקף:
https://embassies.gov.il/la/ConsularServices/Pages/Covid-19-updates.aspxויתור על גרין כארד אמריקאי
 |  Ben

היי, אני מתכנן לחזור לישראל בעוד כחודש ולפי הבנתי אני אצטרך למסור לבנקים בישראל את מספר הסושיאל סקיוריטי שלי במעמד פתיחת חשבון חדש.
אני מאוד רוצה להימנע מלספק לבנקים את מספר הסושיאל שלי כדי שרשות המסים בארהב לא יוכלו לשלוט לי בחשבון ופשוט מעדיף לנתק את עצמי מחובת הגשת מסים בכל שנה.
שאלתי היא: האם אם אני אוותר על הגרין כארד לפני החזרה שלי אני אוכל להימנע מלספק את מספר הסושיאל שלי לבנק בישראל? לא משנה איפה שאלתי לא הצלחתי לקבל תשובה ברורה לשאלה הזאת
תודה!

מס יציאה
 |  אשר טוריאל, רו"ח ומשפטן (ישראל), יועץ מס ארה"ב- מיסוי משולב

בנוסף לנכתב
עליך גם לתת את הדעת לאפשרות של מס יציאה החל למי שהחזיק בגרין קארד לפחות שמונה שנים (מס אמריקאי)

אשר

ויתור על GC
 |  יוסי אזולאי - מומחה מיסוי אמריקאי

שלום,
ראשית אבהיר כי גם אם תספק את הSSN שלך לא יכולות רשויות המיסים האמריקאיות לשלוט בחשבונתייך, אלא רק לקבל דיווח מהבנק בארץ.
שנית, בהנחה שאכן תחזיר את הGC טרם החזרה לאר. ושתגיש דוחות מס אמריקאיים בשנת החזרה כמי שאינו תושב ארה"ב לצרכי מס, תוכל גם למלא הצהרה כזו לבנק בארץ, אמיתית ונכונה, שאינך תושב ארה"ב לצרכי מס ובכך להמנע מכל דיווח אמריקאי.

חזרה לישראל
 |  Moshe Glycher

שלום רב,,אנו זוג שעזב את הארץ ללוס אנגלס בעקבות הילדים לאחר פרישה בארץ........מעונינים לחזור לארץ בעוד שנה לערך,,,,,איפה מתחילים???תודה

ברוכים השבים
 |  אשר טוריאל, רו"ח ומשפטן (ישראל), יועץ מס ארה"ב- מיסוי משולב

ברוכים השבים לארץ
אילו הכנסות צפויות להיות בישראל ובארהב לאחר מועד החזרה?
אשר

תשובה בנוגע לחזרה לישראל
 |  דר' טלי גורן - מומחית רילוקיישן ומנהלת הפורום

הי משה,
אשמח אם תוכל לפרט מעט יותר -
כמה זמן הייתם בחו"ל?
האם ניתקתם תושבות? מביטוח לאומי? ממס ההכנסה? האם הייתם מטופלים על ידי יועץ מס בהליך הניתוק?
מה תרצו להביא איתכם בשובכם לארץ?
האם בארץ מחכה לכם בית?
מהם הנושאים שמטרידים אתכם בנוגע לחזרה ונוכל לסייע בהם.?
להתראות,
טלי

חזרה לישראל
 |  Moshe Glycher

ד׳ר טלי שלום רב ותודה שהתיחסת לשאלתי.
‏אני פרשתי לפנסיה ומקבל תלוש כל חודש.
בגדול 13 שנים אנחנו בלוס אנג׳לס בעקבות הילדים,,,
ביטוח לאומי ניתק את התושבות מאיתנו לאחר החמש שנים הראשונות.
יש ברשותינו דירה..
אני מעוניין להתחיל את התהליך מארצות הברית.

תודה לך על ההתייחסות ,,,,,משה

תשובה בנוגע לחזרה לישראל
 |  דר' טלי גורן - מומחית רילוקיישן ומנהלת הפורום

הי משה,
בחזרה אחרי 13 שנה ובעיקר כשנשאר מאחוריכם נכס בארה"ב נראה שתוכלו להנות מזכויות תושב חוזר ותיק.
אבקש מיועץ המס הישראלי שלנו להרחיב בנושא זה.
אבקש גם מיועץ המס האמריקאי לבדוק אם יש נושאים שחשוב שתתחילו לארגן בארה"ב - לקראת העזיבה.
לגבי ההתארגנות בארץ - האם ידוע לכם איפה תרצו לגור? האם מחכה לכם דירה בארץ? האם ידוע לכם אם ומה תרצו להביא איתכם?
להתראות וברוכים השבים,
טלי

חזרה לישראל
 |  Moshe Glycher

הי טלי,,,,,,,
בתגובתי הקודמת ציינתי שיש ברשותינו דירה,,,
לגבי מה נרצה להביא איתנו,אין לי תשובה כרגע (מקווה שאת ילדי)
בקשתי ממך או ממבקרי הפורום לכוון אותי לנקודת ההתחלה כאן בארצות הברית (לוס אנג'לס),,
תודה מראש משה

יועץ מס
 |  רות ערב

שלום, האם יש למישהו המלצה על יועץ מס שמבין בענייני מיסים בארץ ובארהב?

אשמח לעזור
 |  אשר טוריאל, רו"ח ומשפטן (ישראל), יועץ מס ארה"ב- מיסוי משולב

שלום רות
אשמח לעזור
אני עוסק בהכנת דיווחי מס לרשויות המס בארהב -בדגש על המיסוי המשולב ישראלי אמריקאי
אפשר לאתר אותי ב:
atouriel@ashertouriel.com
ashertouriel.com
תודה

תשובה ליעוץ מס
 |  דר' טלי גורן - מומחית רילוקיישן ומנהלת הפורום

הי רות,
יש לנו מספר מומחים בפורום לנושאי מס ישראלי ואמריקאי. את מוזמנת לגלול למטה ולקרוא את תשובותיהם לשאלות שונות ובכל מקרה אבקש מהם להשיב עם פרטי התקשרות.
טלי

שהות בארץ בתקופת הקורונה לאזרחים ישראלים תושבי חוץ
 |  דנית אוריין

הגענו לארץ ב27/2 לממש את זכות הבחירה שלנו. בשל הקורונה נשארנו בארץ בתקווה שנוכל לטוס חזרה ביום רביעי הקרוב .
כמה ימים ברציפות אנחנו יכולים לשהות בארץ מבלי לפגוע בזכויות תודה חוזר העתידיות שלנו ? (כרגע נמצאים בחול כמנותקי תושבות 6 שנים ומתכונים לחזור בשנתיים הקרובות ).
תודה

תשובה לנושא השהות בארץ בתקופת הקורונה
 |  דר' טלי גורן - מומחית רילוקיישן ומנהלת הפורום

הי דנית,
בהמשך לתשובתו של גיא, שהוא המומחה שלנו לנושא המיסוי.
חשוב להבין שבנושא ניתוק התושבות או ההכרה בזכויות תושב חוזר יש מישור אובייקטיבי - ספירת ימים, אבל יש גם מישור סובייקטיבי שנמדד בצורה איכותית והוא יותר 'גמיש'. לפי המישור הזה, חשוב גם מה עשיתם בארץ בזמן השהות ולא רק הספירה הקרה של מספר הימים. למשל, חשוב לראות שלא שכרתם דירה על שמכם בתקופה הזאת, לא עשיתם Lease על רכב, לא הסדרתם מעמד תושב חוזר מול משרד הקליטה, לא השתמשתם בביטוח הלאומי ולא רשמתם את הילדים למוסדות חינוך. כל אחד מאלה עלול לשמש הוכחה שהעברתם מרכז חיים חזרה לארץ.
יש עוד צעדים שחשוב לוודא שעשיתם או שלא עשיתם ולכן המליץ גיא ואני מצטרפת להמלצה, לפנות ליועץ מס ולוודא שלא נעשות טעויות בתקופה המורכבת הזאת.
אני מוסיפה המלצה לשוחח גם עם יועץ מס אמריקאי - אם המשכתם לעבוד אצל המעסיק האמריקאי בזמן ששהיתם בארץ, יש כאן הבטים של מיסוי כפול. תהיו אמורים לשלם מס על התקופה בארץ (כתושבים זרים שהפיקו הכנסה בישראל) אבל בודאי גם תחוייבו עליה בארה"ב. לכן, כדאי לבדוק את הנושא לעומק עם יועץ מס אמריקאי (ותודה לאשר טוריאל, על היעוץ בנושא זה).
בהצלחה ורק בריאות,
טלי

שהות בארץ בתקופת הקורונה לאזרחים ישראלים תושבי חוץ
 |  עו"ד (רו"ח) גיא חן - מומחה מיסוי בינלאומי

בדרך כלל שהות מצטברת של עד 60 יום בשנה בישראל לא פוגעת בזכויות. עם זאת, צריך להסתכל על כל המכלול והיבטי מרכז החיים

ביטוח תיירים - לשוהים בארץ - חשוב לשים לב!!!
 |  קרן זוטא - מומחית ליווי פנסיוני בינלאומי

שלום חברים,

אנא שימו לב לתנאי הביטוח בחברת איילון לפיהם, הביטוח אינו מכסה תושבים ישראלים או אזרחים!

לפי תנאי הפוליסה, המבוטח הוא - "מי ששוהה במדינת ישראל באופן ארעי ושאינו תושב או אזרח מדינת ישראל,,,,"

ישנן חברות המציעות כיסויים לתיירים שיכולים להתאים לשוהים בארץ בתקופת הקורונה אך חשוב לבדוק טוב את תנאי הפוליסה לפני שאתם מצטרפים.

כמובן מוזמנים לפנות אליי לכל שאלה או בירור.

קרן זוטא 050-4772295

חברות העברה
 |  רות ערב

שּלום לכולם! אני מחפשת חברת הובלות מישראל לארה"ב. האם היה למישהו ניסיון עם חברות ההעברה תבל לוגיסטיקה, סוניגו או טימנט אריזה ושילוח?

תשובה בנושא חברות העברה
 |  דר' טלי גורן - מומחית רילוקיישן ומנהלת הפורום

שלום רות,
המומחה שלנו בפורום הוא שמואל מחברת סוניגו. חברה מאוד מומלצת ואהודה על ידי המשלחים (לכן הוא הוזמן כמומחה לפורום).
אם תשלחי שאלות ממוקדות בנושא השילוח הוא ישמח לענות לך.
בבחירת החברה אני ממליצה לוודא שיש לחברה תו תקן איכות של FIDI. זה ארגון בינלאומי מאוד קפדני שמוודא שיש 'אמא ואבא' למשלוח שלך.
בהצלחה,
טלי :|

שגרה חדשה בעידן הקורונה - שימו לב לזמנים החדשים להנפקת אשרות והוצאת מעברים לפועל
 |  אופיר בוים - מומחה הגירה גלובאלי

בימים אלו העולם מתעורר לשגרה חדשה של טיסות ברחבי העולם בעידן הקורונה. תהליכי הגירה ומעבר של אנשים ועובדים ברחבי העולם עדיין מתרחשים וימשכו בעתיד הנראה לעין. עם זאת, חשוב לזכור שהשגרה החדשה יוצרת מציאות חדשה שבה תהליכי רילוקיישן יצטריכו תהליכים מיוחדים שיקבעו בהתאם לשינויים בעידן הקורונה.
בשל כך, חשוב לקחת בחשבון שתהליכי רילוקיישן יצריכו דגש מיוחד על נושאים כמו ביטוחים וכיסויים רפואיים, הוכחת הנחיצות של עובדים ועובדות לשוק העבודה המקומי, יחייבו התאמות מיוחדות למצב בשטח כמו תקופות בידוד ומעל הכל - ימשכו יותר זמן מבעבר.

הורים מבוגרים ויציאה לרילו'
 |  דור

שלום,
אנחנו שוקלים יציאה לרילוקיישן אבל מאוד מוטרדים מנושא ההורים המבוגרים שלי ושל אישתי.
לאישתי יש עוד אחים אבל אצלנו אני היחיד שמטפל בהם.
ההורים כרגע בריאים אבל הם כבר עברו את גיל ה80 ואני רוצה לוודא שאני מטפל בכל מה שצריך לפני שאצא.
מאוד מוטרד ואשמח לעזרתכם.

מענה לדור
 |  מענית שלזינגר - מומחית לגיל השלישי - טיפול בהורים מרחוק

שלום דור
אני מאחלת לכם יציאה לרילוקיישן מוצלחת ומאתגרת.
הדאגה להורים שאתה שנשארים מאחור היא בהחלט מובנת וכבן יחיד מהווה בהחלט שיקול. צריך לנסות להפריד (זה קשה) בין רגשות של יסוריי מצפון לבין מענה טוב ויעיל ומציאת פתרונות לתקופת היעדרותכם מהבית.
ההפרדה הזו היא חשובה כדי לסייע לך בקבלת ההחלטה.
* ייסורי מצפון הם רגשות (ותאמין לי הם לא תמיד קשורים בזמן או במקום) והם בד"כ לא קשורים לעובדות. אנחנו אנשים בוגרים שמגשימים את עצמינו ולפעמים יש לזה מחיר.
* פתרונות לתקופת ההעדרות :
1. דבר עם הוריך ושתף אותם בדאגתך, נסה לברר אתם, האם הם גם מודאגים, ומה הכי מדאיג אותם.
2. תגיד להם שחשוב לך להיערך לפני יציאתך כדי שבעת הצורך תוכל לסייע להם מרחוק. תבקש את שיתוף הפעולה שלהם (כי בלי זה יהיה לך קשה להערך.
3.תפתח תיקיה בדרייב שבה תרכז :
א. תעשה רשימת אקסל מסודרת של כל הביטוחים שלהם
ב. רשימה של כל הספקים שלהם כולל רשימת טלפונים ומייל שתוכל לצור קשר
ג. תדאג שימלאו יפויי כח מתמשך - חשוב ביותר !!!
ד. תוודא האם יש שכן/ה טוב . שבקשר טוב איתם, תבקש ממנו שייתן לך את הטלפון שלו ואת רשותו לצור קשר בעת צרה.
ה. רשימת רופאים /פרטים שלהם (רצוי מייל) שאם וכאשר... תוכל להיות איתם בקשר.

האם יש לך אדם קרוב שאתה סומך עליו שיהיה גורם שיהווה איש קשר עורך בעת משבר ?
יש לי עוד הרבה המלצות אך חלקן קשורות למשפחה עצמה ומתאומות באופן שונה לכל אחד ואחד.
אשמח לסייע לך ולייעץ לך באופן רחב יותר.
אנחנו בחברה שלנו מתמחים בליווי קשישים שילדיהם נמצאים ברילוקיישן , אשמח לטרום מניסיוני ומהידע .
ובמידת הצורך להעניק לכם את שירותנו.
בברכה,
מענית שלזינגר 050-6313132
*

מענה לדור
 |  קרן זוטא - מומחית ליווי פנסיוני בינלאומי

וכמובן כמובן לרכז את כל הביטוחים הקיימים להורים - בעיקר ביטוחי בריאות/נכויות/ סיעוד ועוד..
לבצע ניסוי כניסה למערכות "און ליין" לחברות הביטוח, טרם היציאה מהארץ.

בהצלחה
קרן זוטא 050-4772295

הכוונה במציאת מגוון הצעות במקומות כדאיים
 |  eliyahu yitshak

שלום למומחי הכוונת גובים באירופה [בעיקר] מבין שהכל חזר לנורמה ואפשר להתחיל לעבוד לא מעוניין בהצעות טפוסיות של עגלות מנעולים וציורים בלבד אלא אפשרות בחירה לבעלי ניסיון עבודה וכישורים רבגוניים מעדיף מלצר במלון בגלל הנוחות אבל יכול להשתלב במגוון סוגים יודע לבשל למלצר דובר אנגלית וספרדית טובות ובסיסית צרפתית איטלקית והולנדית מכיר ההואי שם כי גרתי ועבדתי שם כצאצא למגורשי ספרד מתכוון לקבל דרכון פורטוגלי אך לוקח זמן וכסף שאולי יגיעו בקרוב יכול להסתדר טוב באיבריה ובכל מקום מטרתי לחסוך זמנית ולחזור אלך על ההצעה הכי פשוטה מהירה וכדאית שמעתי על מדינות כמו אוסטריה שוויץ וגרמניה שחזרו לפעילות רגילה ועוד כמה שוב היכן הכי כדאי ומהר? צרו קשר מהיר בבקשה דרך האתר ורח סמילנסקי 14 נתניה אליהו יצחק טל 0525584774 תודה

הכוונה במציאת עבודה
 |  דר' טלי גורן - מומחית רילוקיישן ומנהלת הפורום

שלום אליהו,
על מנת לעבוד בחו"ל עליך להיות בעל אשרת עבודה, ויזה המאפשרת עבודה במדינה.
דרכון פורטוגלי אכן יאפשר לך לקבל אשרת עבודה במדינות האיחוד האירופאי אך בלעדיו תצטרך למצוא מעסיק שיהיה מעונין בך ולשם העסקתך יהיה מוכן להכנס לתהליך הנפקת האשרה.
חשוב להבין שבכדי להנפיק אשרה המעסיק יצטרך להוכיח שאתה מחזיק בכישורים בתחום העיסוק הספציפי אשר לא ניתן להשיגם אצל המקומיים. הדבר עשוי להיות מאתגר בתחומים שציינת.
בהצלחה ויום טוב,
טלי

בעקבות משבר הקורונה, הודיע המוסד לביטוח לאומי על שתי הקלות מהותיות הנוגעות לעניין קביעת תושבותם של יחידים לצרכי חוק הביטוח הלאומי - מאת עו"ד (רו"ח) גיא חן
 |  דר' טלי גורן - מומחית רילוקיישן ומנהלת הפורום

בעקבות משבר הקורונה, הודיע המוסד לביטוח לאומי על שתי הקלות מהותיות הנוגעות לעניין קביעת תושבותם של יחידים לצרכי חוק הביטוח הלאומי:

ישראלים השוהים בחו"ל- מערכת הביטוח הלאומי עודכנה כך שלא תישלל תושבותם הישראלית של יחידים השוהים בחו"ל לאחר חלוף 5 שנים מיום שיצאו מהארץ. זאת, בשונה מהמדיניות הרגילה הנהוגה במוסד לביטוח הלאומי, לפיה המערכת מנתקת באופן אוטומטי את התושבות הישראלית של המהגרים לחו"ל לאחר חלוף 5 שנים מיום יציאתם את ישראל ("מועד העלייה למטוס").

תושבים חוזרים- בשונה מימים רגילים, בשלב הבדיקה של התושבות, המוסד לביטוח לאומי ייתן משקל רב יותר להצהרתם של החוזרים לארץ, מאשר להוכחות האובייקטיביות הנדרשות לחזרה למגורי קבע. זאת ועוד, פקיד הביטוח והגבייה רשאי לאשר את התושבות כשהסיבה לחזרה ארצה נעשית בעקבות משבר הקורונה.

להמשך קריאה, הכנסו למאמרו של עו"ד גיא חן - המומחה שלנו לנושא מיסוי בינלאומי: https://bit.ly/2WHwKBx

קריאה נעימה!

שילוח קטן
 |  דוד

אני חוזר לארץ ויש לי מטען ממש קטן לשלוח - רק איזה חמש או שש ארגזים (או מזוודות). איך הכי כדאי לעשות את זה?

תשובה לשילוח קטן
 |  שמואל מנטינבנד - מומחה שילוח בינלאומי

שלום,
יש מספר אפשרויות לשילוח קטן, אבל אני חייב להקדים ולומר שבדרך כלל שילוח כזה הוא פחות כלכלי.
אפשרות אחת שיכולה להיות רלוונטית עבורך היא שילוח ממחסן למחסן. במקרה זה, תמסור קופסאות או מזוודות ארוזות במחסן ליד ביתך, המטען יישלח לישראל, שם נוציא אותו מהמכס עבורך ונמסור לך אותו ממחסן בארץ ליד הנמל.
אפשרות נוספת היא של שירות מלא, הכולל אריזה ומשלוח, אלא שאפשרות זו בדרך כלל תהיה יקרה מדי למשלוח קטן.
עם משלוחים קטנים אני תמיד ממליץ לקחת איתך את מזוודות נוספות במטוס ולשלם על עודף משקל. בדרך כלל זה יוצא פחות יקר ואתה מקבל את המטען מייד ולא צריך לחכות למשלוח, כדי להעבירו במכס ואז לביתך.
שיהיה בהצלחה, ואם יש לך שאלות נוספות אפשר לשלוח לי מייל:
Shmuel @sonigo.com
או להתקשר ל-0526118670 או ל-+19142943951 או ל- +441415360350
להתראות,
שמואל מנטינבנד, חברת סוניגו, ישראל

*** לימודים בארה״ב - ויזת סטודנט
 |  Shelly

אני ובעלי על ויזת סטודנט אני בויזת F1 והוא בויזת F2
אני רוצה להמליץ על study1usa.com שנמצאים בארה״ב ועזרו לנו בהכל וגם בייעוץ לימודי מלא
העניין הוא שבעלי בתור f2 לא לומד רק אני ולא רשאי לעבוד והבנתי שרק אם מישהו מבקש אותו לעבודה אז אפשר השאלה איפה מוצאים מישהו כזה...?

תשובה בנושא חיפוש עבודה
 |  ניבי רבי - יועצת קריירה. מומחית בליווי למציאת עבודה ברילוקיישן

הי שלי, חיפוש עבודה ללא אשרה אכן מאתגר ביותר. כדי למצוא מעסיק שיהיה מוכן לעשות את המאמץ לספונסרשיפ ממליצה לבן זוגך להשקיע בקו״ח שהם outstanding, שיבהירו למעסיק הפוטנציאלי שיש לו כישורים יוצאי דופן. בנוסף, להיעזר בקשרים ובהמלצות להגיע לחברות פוטנציאליות.
כמו כן, הייתי ממליצה לדבר עם עו"ד שמתמחה בויזות הגירה לארה"ב על מנת לבחון מה האופציות העומדות לרשותכם.
בהצלחה,
ניבי.

תשובה בנוגע לחיפוש עבודה בארה"ב
 |  דר' טלי גורן - מומחית רילוקיישן ומנהלת הפורום

הי שלי,
חיפוש עבודה בארה"ב צריך להעשות כמו בישראל ובשורה התחתונה - למצוא מעסיק שמתאים לכישורים של בן זוגך.
חשוב מאוד לבנות קורות חיים שמותאמים לשוק האמריקאי וללמוד איך כדאי להציג את עצמך בראיון עבודה.
אבקש מניבי רבי, יועצת קריירה מצויינת שמתגוררת בבוסטון לתרום מנסיונה (תוכלו גם לפנות אליה ישירות).
בנוסף, אני ממליצה להעזר בלינקדאין ולנסות לחפש קשרים אישיים - אולי במוסד שבו את לומדת ואולי בקהילה שבה אתם מתגוררים.
שיהיה בהצלחה,
טלי

מעבר עם ילדים
 |  מור

שלום,
אנחנו לפניי מעבר עם שני ילדים (בת 15 ו-בן 9) כל אחד מהם התקבל לבית ספר אחר. מתלבטת מה לעשות :|
תודה

תשובה-ד"ר איריס הרץ, פסיכותרפיה, מומחית לטיפול רגשי בבני נוער ומשפחות במעברים בין מדינות
 |  ד״ר איריס הרץ- פסיכותרפיה-מומחית לטיפול רגשי בבני נוער ומשפחות במעברים בין מדינות

ראשית, אני מניחה כי מדובר בבית ספר בינלאומי ואם אכן כך, זו מסגרת פרטית בה להורים יש יכולת להתבטא\לשאול ואף לשנות החלטה כזו. הייתי פונה לבית הספר ושואלת מדוע זו החלטתם ומבהירה כי אתם מעדיפים ששני ילדיכם יהיו יחדיו וזאת בכדי להקל את המעבר. במידה ותענו בשלילה אתם יכולים להצטייד במכתב מאיש מקצוע (פסיכולוג\פסיכותפיסט\יועץ בית הספר) שמסביר כי אתם חוששים מקשיי התסגלות ובכך למנוע מצב בו כל אחד פונה למסגרת לימודית אחרת.
זה חשוב ותודה שאת שואלת, כי זה עלול\עשוי להשפיע על החופשות שלכם וזמן משפחה.
שיהיה בהצלחה
ד"ר הרץ

מה מספר הטופס לדיווח השקעות זרות
 |  Aviv Peeri

שלום, תושב חוזר רגיל מחויב בדיווח על רווחים מהשקעות בארהב אבל פטור ממס. באמצעות איזה טופס מדווחים על ההשקעות הזרות למס הכנסה? 1324? והאם זה צריך להיות מלווה בטופס 1301 או 135? תודה!

נושא:מה מספר הטופס לדיווח השקעות זרות
 |  עו"ד (רו"ח) גיא חן - מומחה מיסוי בינלאומי

טופס 1301 בצירוף נספח ד'

חשבון בנק בארצות הברית
 |  Gil Elizov

אם מתעלמים שנייה מכל נושא המיסוי וחובת הדיווח, מה היתרונות/חסרונות של להחזיק חשבון בנק אמריקאי וכרטיס אשראי אמריקאי כשגרים בישראל?

חשבון בנק אמריקאי
 |  יוסי אזולאי - מומחה מיסוי אמריקאי

הי גיל, תלוי כמובן בפעילות שלך ובצרכים, אבל בהחלט נוח יותר לטובת פעילות הקשעה בארה"ב, ובוודאי אם אתה תושב ארה"ב - כמוכן ישנם כרטיסי אשראי שתוכל להשתמש בהם גם בארץ ללא חיוב עמלות זרות foreign transaction fee
בברכה,
יוסי אזולאי

השקעה בארצות הברית
 |  Gil Elizov

אתה יכול לפרט דוגמאות של השקעות המצריכות חשבון אמריקאי, כי השקעה בניירות ערך ניתן לעשות גם מחשבון ישראלי.
האם העמלות האמריקאיות נמוכות יותר?

עמלות בארהב
 |  יוסי אזולאי - מומחה מיסוי אמריקאי

אכן העמלות נמוכות בצורה משמעותית לעיתים אף אפס עמלה

תודה על פנייתך
 |  דר' טלי גורן - מומחית רילוקיישן ומנהלת הפורום

הי גיל,
תודה על פנייתך לפורום המומחים.
יוסי אזולאי, המומחה שלנו לנושא מיסוי אמריקאי יחזור אליך עם תשובה בהקדם.
להתראות,
טלי

רילו לגיברלטר
 |  Amit

שלום,
אני שוקל רילוקיישן לגיברלטר. ידוע למישהו אם אני צריך רשיון עבודה מראש?
תודה!

רילוקיישן לגיברלטר
 |  איילת מאמו שי - מומחית רילוקיישן ומחברת הספר רילוקיישן דרלינג רילוקיישן


שלום עמית,
כאשת עסקים המתגוררת בגיברלטר מעל 10 שנים אני מכירה את הנושא היטב. אכן לבעלי דרכון ישראלי יש צורך בקבלת רשיון עבודה על מנת להתגורר בגיברלטר, מה שאומר שאתה חייב למצא מעסיק מקומי שיבקש רשיון עבודה עבורך מהרשויות כאן (בשל מקצועיותך או שפת האם הייחודית שלך-השפה העברית) .
נשמח לעמוד לרשותך ולפרט על כך בהרחבה בפרטי.

טיפול בכל תהליך המעבר לגרמניה
 |  ברלינאית בנשמה

הי, יש איזושהי חברה שמטפלת בכל מה שצריך כדי לעבור באופן עצמאי לגרמניה (לא רילוקיישן מהעבודה אלא הגירה עצמאית לשם)? מישהו שיגיד לנו מה צריך לעשות צעד אחרי צעד, ידאג להנפקה ותרגום של המסמכים שצריך מהרשויות בארץ ויסדר את התהליך מול הרשויות בגרמניה, כדי שנוכל לעבור לשם בצורה חלקה? אשמח מאוד לכמה המלצות אפילו אם אפשרי :) תודה רבה!

נושא:טיפול בכל תהליך המעבר לגרמניה
 |  אופיר בוים - מומחה הגירה גלובאלי

שלום, הנושא שהצגת מחייב טיפול במספר מישורים כמו נושאי מיסוי, אשרות עבודה ושהייה, ביטוחים רפואיים ועוד.
מבחינת אשרות עבודה ושהייה, את ובני משפחתך תהיו חייבים בהמצאת אשרות אלו לפני המעבר. מציאה של מעסיק מקומי שיהיה מוכן לשמש כנותן החסות שלך יעזור בתהליך הנפקת אשרת עבודה, אך ייתכנו גם אפשרויות אחרות בהתאם לקריטריונים אישיים (כמו ניסיון עבודה ייחודי, מקצוע נדרש, רמת השכלה וכו').
נשמח לעמוד לשירותך בכל הקשרו לאשרות עבודה ושהייה ב - ofir@ktalegal.com

רואה חשבון גרמני
 |  יאיר עמית

זקוק לרואה חשבון גרמני שחי בארץ
להגשת דוחות מיסוי

רואה חשבון גרמני - תשובה
 |  דר' טלי גורן - מומחית רילוקיישן ומנהלת הפורום

הי יאיר,
אני ממליצה לפנות לדר' מנינג המתגורר בגרמניה ויוכל לעזור לך משם בהגשת הדוח:
Meining@bakertilly.de
49-1514-4840800+
תוכל לפנות אליו בווטסאפ או במייל,
להתראות ויום טוב,
טלי

אופציות מהמעסיק
 |  טום

שלום,
אנחנו מתכננים לצאת לארה"ב (אם הכל יסתדר) בקיץ.
יש לי אופציות שקיבלתי מהמעסיק שלי בכמה שנים האחרונות. צריך לעשות איתן משהו לפני מעבר?
תודה!

אופציות ממעסיק
 |  יוסי אזולאי - מומחה מיסוי אמריקאי

שלום טום,
החוק האמריקאי והישראלי לגבי אופציות ממעסיק שונים במהותם בהבחנה בין מועד הפקת ההכנסה וכן בשיעורי המס.
ישנה הבחנה בין סוגים שונים כאשר בארה"ב מועד הההבשלה (VEST) לעיתים ייחשב כהכנסה ומועד המימוש (Exercise) כמעט תמיד.
יש לבחון את האפשרות לרכוש את האופציה לפני המעבר לארהב על מנת להמנע ממס פדראלי ומדינתי.
בהצלחה!

ויזה לארה"ב
 |  ציפי המפטפטת

רציתי לדעת האם אף על פי שיש לי תיק פלילי במשטרה עקב סכסוך עם שכנה תינתן לי ויזה לשלושה חודשים (ויזת תייר).

תיק פלילי וקבלת אשרה לארה"ב
 |  שירה קליין - עו"ד בתחום ההגירה לארה"ב

בתשובה לשאלתך, יש עבירות פליליות אשר עלולות למנוע את הכניסה לארה"ב וקבלת אשרת תייר או כל אשרה אחרת.. בכל מקרה של תיק פלילי כדאי לפנות לעו"ד המתמחה בתחום על מנת שינתח את סעיף העבירה ויבחן האם מדובר בעבירה עם "קלון" המנועת כניסה לארה"ב. הכלל החשוב ביותר הוא לצהיר על מעצר או הרשעה בטופס הבקשה לקבלת האשרה.
לפרטים נוספים את מוזמנת לפנות אלינו shira@ktalegal.com

גרין קארד לבן זוג
 |  edna

האם אזרח אמריקאי שחי בארץ, יכול לבקש גרין קארד לאישתו שחיה בארץ איתו?

הענקת גרין קארד מאזרחית אמריקאית לבעל ישראלי בהליך קונסולרי
 |  עו״ד שלומי אטש - מומחה לדיני הגירה

היי עדנה ושאר החברים,

אזרח או אזרחית אמריקאים יכולים להעניק גרין קארד אחרי נישואים לבני/בנות זוגם.
ההליך יכול להתבצע בשינוי סטטוס מתוך ארה״ב או בהליך קונסולרי שמוגש בתחילה בארה״ב ומסתיים בראיון בקונסוליה האמריקאית בירושלים.
מוזמנת לפנות ישירות לפרטים נוספים או לעזרה בהליך עצמו - shlomi@atashlaw.com

שבוע טוב ורק בריאות!

החזרת כלבה מהונג קונג
 |  טלי

הי,
אנחנו כבר בארץ כ 3 חודשים.
הכלבה שלנו תקועה בהונג קונג, יש את כל הבדיקות וכל האישורים והטיסה בוטלה כמה שבועות לפני שאמורה היתה לעלות לטיסה ולהגיע (עם עובדת שלנו).
האם נכון להיום מותר להכניס כחבים לישראל?
יש אפשרות להטיס את הכלבה בטיסת קרגו מהונג קונג לישראל.
מהצד ההונג קונגי יש סוכנת, גם מהצד הישראלי, אך אנחנו לא מצליחים לקבל תשובה חד משמעית לגבי הכניסה של הכלבה לישראל.
שוב עברה את הבדיקות, כל האישורים וכו.
המון המון תודה

החזרה של בעל חיים לישראל
 |  דר טלי אלוני - מומחית רפואה וטרינרית וטיפול בהטסת בע"ח לחו"ל

שלום טלי,
תודה שפנית לפורום המומחים :o),בשל משבר הקורונה הפוקד את כל העולם בחודשים האחרונים
נתנו הנחיות חדשות מיוחדות לכניסת חיות מחמד לישראל עקב המשבר מטעם שירותים הוטרינרים במשרד החקלאות.
שולחת קישור להנחיות
https://www.moag.gov.il/Procedures/Documents/yevu_hayot_mahmad.pdf
יש לשים לב: במידה והחלטתם להטיס את חיית המחמד לישראל , יש להכין את בעל החיים למשימה לפי דרישות שנקבעו בחוק: אישורים ובדיקות רלוונטיות, תעודת בריאות, חיסונים, כרטיס טיסה וכו..
במידת הצורך, המרפאה הוטרינרית רמת אביב בבעלותי, נותנים ייעוץ בהכנת בעל החיים לטיסה.
צרו קשר עם המרפאה הוטרינרית רמת אביב , בקרו באתר ונוכל ביחד להפוך את הנסיעה לחוויה.
www.animal-clinic.co.il
טיסה נעימה!
ד"ר טלי אלוני
;-)

אובדן כושר עבודה בארה"ב
 |  מורן

כחלק מהפנסיה בארץ מפורש תשלומים לאובדן כושר עבודה דבר שתקף רק אם העבודה היא בארץ. מה קורה כשעוברים לארה"ב ברילוקיישן? במידה וחלילה קורה מקרה של אובדן כושר עבודה, מחלה שבעקבותיה צריך לחזור לארץ?

אובדן כושר עבודה
 |  קרן זוטא - מומחית ליווי פנסיוני בינלאומי

היי,
ברילוקיישן, בין יתר הזכויות שיוכרו לך מטעם מקום העבודה, קיים כיסוי אובדן כושר עבודה הנקרא - long term disability שהוא חלק ממגוון כיסויים ביטוחיים. הכיסוי דומה אך לא זהה לזה הקיים בארץ ( שגם הוא לא בתנאים אחידים לכולם).
להתייעצות נוספת את מוזמנת לפנות אליי בכל עת.
קרן

הצעה לביטוח רפואי בחו''ל

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

*על ידי לחיצה על 'שלח' אתה מקבל עלייך את תנאי השימוש של אתר דיוידשילד


למידע נוסף לחצו כאן

Davidshield סוכנות לביטוח חיים (2000) בע"מ.
החברה המבטחת- דיויד שילד חברה לביטוח בע"מ