פורום מומחים לרילוקיישן

דף הבית >> פורום מומחים לרילוקיישן

לארכיון פורום מומחי ה-Relocation

פורום מומחים בניהול דר' טלי גורן – מומחית רילוקיישן

שלום לבאי הפורום. המומחים שלנו נמצאים כאן בשבילכם, על מנת לענות על שאלותיכם במגוון נושאים הקשורים לרילוקיישן, נסיעות והחיים בחו"ל. בין אם יש לכם שאלה הקשורה לאשרות עבודה,  לימודים בחו"למיסים, העברת מטען,  ביטוח רפואי לחו"ל או כל נושא אחר, המומחים שלנו ישמחו לסייע לכם, כל אחד בתחום מומחיותו ועל פי ניסיונו.

הפורום פתוח להשתתפות מומחים מרחבי הרשת, אך תוכלו לזהות את המומחים שאושרו על ידי הנהלת הפורום לפי ההדגשה בשמם

בואו להכיר את המומחים המובילים שלנו: דר' טלי גורן - מומחית רילוקיישן ומנהלת הפורוםאשר טוריאל, רו"ח ומשפטן (ישראל), יועץ מס ארה"ב - מיסוי משולבדורון פוקס - סוכן ביטוח נסיעות, אנה צברי - מומחית למיסוי בינלאומי וקריפטוואפרת מרקו - מומחית שפה, חינוך וטכנולוגיה

 

לקריאת תקנון השימוש בפורום, לחצו כאן.
תושבות כפולה
 |  אמיליה כהן

הי, אני רוצה לנסוע לתקופה של בעירך שנה לאיטליה. אני לא רוצה לנתק את התושבות הישראלית אבל זקוקה לתושבות איטלקית בתקופה הזו כדי להצליח להתנהל שם (לדוגמא: אפילו בשביל לקנות רכב הם מבקשים תושבות). ואם זה משנה במשהו, אז יש לי גם אזרחות איטלקית. השאלה היא, האם יש דבר כזה תושבות כפולה ומה משתמע מכך ?

תשובה לנושא תושבות כפולה
 |  דר' טלי גורן - מומחית רילוקיישן ומנהלת הפורום

שלום אמיליה,
אין שום סיבה לנתק את תושבותך הישראלית לצרכי מס או לצרכי ביטוח לאומי כשכוונתך לנסוע לשנה אחת בלבד.
התושבות האיטלקית, אינה קשורה בכל צורה לישראלית ומשמעותה היא העובדה שאת מתגוררת באיטליה. האזרחות האיטלקית שלך תסייע לך להסדיר באופן פשוט וקל את התושבות האיטלקית ולהתקדם ברכישת הרכב.
לאורך התקופה בה תהיי תושבת שתי המדינות תצטרכי לשלם מיסים על הכנסתך בשתיהן (ניתן לתאם את גובה המס ולשלם השלמה ולא כפל מס) וכן לשלם ביטוח לאומי בשתיהן (אם כי גם בנושא זה - יש לבדוק האם יש אמנה בין המדינות).
אבל בכל מקרה, מלבד ההיבט הכלכלי, אין שום מניעה שבשנה הזו תהיי תושבת שתי המדינות.
בהצלחה,
דר' טלי גורן
מומחית רילוקיישן
050-4949585

זמן המתנה לאיחוד משפחות בארה"ב לאחים ואחיות (siblings)
 |  רונן

שלום לכולם,

אחי אזרח אמריקאי, ויכול להגיש עבורי בקשה לגרין קארד (i-130) בקטגוריה של siblings (F4).

לא הצלחתי למצוא את זמן ההמתנה המצופה עבור אזרחים ישראלים ב-uscis visa bulletin (או במקום אחר). האם באמת מדובר בשנים? או אפילו יותר מעשור?

האם אזרחות נוספת אירופאית (אוסטרית) עשויה לקצר את זמן ההמתנה? האם תקופת ההמתנה נקבעת לפי אורחות או תושבות? ואם לפי אזרחות, לפי איזו במקרה של אזרחות כפולה?

תודה רבה!

זמן איחוד משפחות בארה"ב לאחים ואחיות
 |  שירה קליין - עו"ד בתחום ההגירה לארה"ב

שלום,
את/ה צודקת. זמן ההמתנה לקבלת גרין קארד לאחים/אחריות של אזרחים אמרקאים, הוא נכון להיום - 15 שנים. יותר מעשור.
אזרחות כפולה אינה מקצרת את זמן ההמתנה. תקופה ההמתנה אינה נקבעת על פי אזרחות או תושבות למעט אזרחים של סין, מקסיקו, הודו והפיליפינים- מדינות בהם הדרישה לתושבות בארה"ב היא גדולה במיוחד.
קיימות דרכים נוספות להגיש בקשה לגרין קארד, שלא דרך קשר משפחתי, אלא דרך מקום תעסוקה או בזכות מקצוע או השיגים מיוחדים.
ניתן למצוא מידע באתר שלנו וכן אתם מוזמנים לפנות אלינו בכל שאלה.
shira@ak-immigration.com
שירה קליין, עו"ד

זמן המתנה לאיחוד משפחות בארה"ב לאחים ואחיות (siblings)
 |  רונן

תודה רבה!

מה הדרך הכדאית להוצאת גרין קארד לארוסי?
 |  פלונית

אני אזרחית אמריקאית וחיה עם בן זוג בישראל, אין לנו אפשרות להתחתן פה כיוון שהוא חסר דת ודחינו את החתונה מזה זמן למועד לא ידוע.
אנו מעוניינים לעבור לגור בארה״ב בשנים הקרובות ולא בטוחים מה הדרך הנכונה להוציא לו גרין קארד - אם נישואי יוטה יספיקו לקבל spousal visa, אם עדיף לחכות ולהוציא ויזת k ולהתחתן שם או תהליך אחר. כיום יש לזוגי ויזת תייר שהוציא על מנת להתלוות אלי לביקור משפחתי (כבר ביקרנו ושבנו לארץ)

גרין קארד לבן זוג
 |  שירה קליין - עו"ד בתחום ההגירה לארה"ב

שלום
יש יותר מדרך אחת להגיש בקשה לגרין קארד עבור בן/בת זוג.
ניתן להגיש בקשה בהליך קונסולרי בישראל - אשר בסופו מקבלים ויזת הגירה. זאת בדרך כלל הדרך המומלצת.
ניתן להגיש בקשה בארה"ב - לאחר כניסה בויזה ארוס/ה בהליך התאמת מעמד.
התנאי לקבלת גרין קארד הוא נישואים אשר מוכרים במדינת המקור. היות והארוס אינו יהודי נישואי יוטה יוכלים להתקבל.

בברכה
שירה קליין, עו"ד
shira@ak-immigration.com


הטעות הנפוצה ביותר של אנשי עסקים ומנהלים ישראלים הנכנסים לארה"ב בוויזה B
 |  שירה קליין - עו"ד בתחום ההגירה לארה"ב

רבים מאנשי העסקים הישראלים ומנהלים של חברות ישראליות, מגיעים לארה"ב לעיתים תכופות לצורך עסקים ועבודה. באיזה ויזה צריך להיכנס לארה"ב לצורך ניהול עסקים? מה מותר ואסור לעשות במשך הביקור, וכמה זמן ניתן לשהות בארה"ב ?
רבים מאנשי העסקים מגיעים לארה"ב עם ויזה B שהונפקה בשגרירות ארה"ב בישראל. ויזה מסוג B ניתנת בשגרירות כוויזה כפולה 1-B/2-B. רבים לא יודעים שהמגבלות על מטרת הכניסה לארה"ב ומשך השהות החוקית בארה"ב אינם נקבעים אך ורק בשגרירות אלא, דווקא בעת הכניסה לארה"ב על ידי CBP - קציני הגבול והמכס בנמל הכניסה לארה"ב.
כאשר מוצגת בפני קציני הגבול ויזה כפולה B-1/B-2 קציני הגבול המכס קובעים את מטרת הכניסה ועל בסיסה את סוג הכניסה ומשך זמן השהות. לקציני הגבול והמכס סמכויות חקירה ושיפוט רחבות ביותר. הם רשאים, לחקור את מבקש הכניסה, לבצע חיפוש ללא צו, לבצע חיפוש במכשירים דיגיטליים כטלפונים ומחשבים, ובמקרים קיצוניים להוציא צו גירש (Expedite Removal) ללא משפט, וללא מתן אפשרות ייצוג עו"ד או מתן כל זכות אחרת. השלכות הגירוש מהגבול הן חמורות ביותר וכוללות מניעות כניסה לארה"ב למשך חמש שנים לפחות.
ההחלטה אם לאפשר כניסה של מבקר לארה"ב ועל בסיס איזה סוג ויזה, מוכרעת בין הייתר על סמך תשובות המבקר לשאלות עליהם נשאל בעת הכניסה ועל בסיס המידע המופיע בפני הקצין במאגר הנתונים על הרשות, הכולל היתר מידע על ביקורים קודמים, ומידע מרשויות ההגירה ואכיפה האחרות. מבקרים המגיעים לצורך בילוי ותיירות יכנסו על סטטוס 2-B ומבקרים המגיעים לצורך ניהול עסקים יורשו להיכנס בסטטוס 1-B.
הטעות הנפוצה ביותר של אנשי עסקים ישראלים היא האמונה כי כניסה לארה"ב בוויזה 1-B לצורך ניהול עסקים אינה מוגבלת לפעולות מצומצמות המוגדרות בחוק ההגירה האמריקאי. רבים מאמינים שהם יכולים להגיע לארה"ב בוויזה B לצורך השקת מוצר, ביצוע פעולות שיווק, גיוס עובדים, ניהול סניף אמריקאי ועוד. רבים שוגים לחשוב שכל עוד הם מקבלים שכר בישראל, הם רשאים לבצע כמעט כל פעילות בארה"ב לקידום העסק.
לא כך הדבר.
פעילות העסקיות המותרות בוויזה 1-B מוגבלות לפעילות שאינן בגדר "עבודה" בארה"ב. חוקי ההגירה מגדירים "עבודה" בצורה מאוד רחבה. בעצם כל שירות או עבודה הנעשית בתוך מדינת ארה"ב, על ידי עובד עבור מעביד שבאופן פוטנציאלי היה ניתן לצפות כי תינתן עליה שכר או תשלום, תחשב לעבודה. העובדה שהשכר אינו מתקבל באופן ישיר בארה"ב, או אפילו אינו מתקבל בכלל, אינה מספיקה כדי לקבוע כי לא התבצעה "עבודה" בלתי חוקית בארה"ב.
הפעילות העסקית שלא יחשבו כעבודה חייבות להיות מבוצעות לקידום עסק בישראל. הפעילויות המותרת אינם רשימה סגורה אולם הם מוגבלות לסוג פעילויות עסקיות הבאות :
• משא ומתן על חוזה
• פגישות והתייעצויות עם שותפים עסקיים
• ליטיגציה
• השתתפות בהדרכות חברה
• השתתפות בכנסים עסקיים מקצועיים
• ביקורים בסניפים של החברה להתייעצויות
• שיחות מכירה
ניהול חברה בארה"ב או כל פעולה אחרת שהיא בגדר "עבודה" חייבת להיעשות אך ורק על ידי מבקר שניכנס לארה"ב עם ויזת עבודה או היתר לעבוד בארה"ב. קבלת וויזה עבודה אינה מחייבת מעבר לארה"ב – רילוקשיין. רבים המחזיקים בוויזת עבודה כוויזה L , E, O חיים בישראל, ואולם בעת הביקור בארה"ב הם נכנסים בסטטוס המאפשר ביצוע "עבודה" בארה"ב, לקידום העסקים בארה"ב ובישראל.
מומלץ שלא להיות במצב שבו קיים ספק לגבי הפעילות אשר בכוונתכם לבצע בארה"ב. כל מקרה צריך להבחן לגופו. הינכם מוזמנים להתייעץ עם עו"ד ממשרדינו לגבי מהות הפעילות בארה"ב, על מנת למנוע סיכון לעתיד הכניסה לארה"ב.

שירה קידר קליין, עו"ד
Shira@AK-Immigration.com
F: (+972) 073-224-1737

רילוקיישן לברלין או לצפון איטליה
 |  נתן כספי

אנחנו זוג בני 60 בערך שמתכננים לצאת לגימלאות בקרוב ומעדיפים לחיות בארופה בעיקר חושבים על גרמניה או איטליה. אני בעל דרכון ארופי ובת זוגי רק עם ישראלי. אין לנו צורך לעבוד החסכונות מספיקים. אך מעוניינים לברר האם האזרחות הארופית מקנה תושבות? והאם מקנה אפשרות לביטוח רפואי מקומי.? האם צריך קודם להגיע ולשכור דירה ואז להרשם? או אפשר מהארץ להתחיל תהליך.

תשובה לנושא רילוקיישן לאירופה
 |  עודד גרמנוב - דין אזרחי והגירה לבולגריה

שלום נתן,
אזרחות אירופאית משמעה אזרחות אירופאית, כלומר האפשרות להיות תושב בכל אחת מ27 מדינות האיחוד האירופי, בינהן גרמניה ואיטליה, וקבלת מעמד תושב במדינות אלו (בד״כ דרך הליך שאינו מסובך לקבלת תושבות מקומית).
עם קבלת התושבות המקומית ניתן לעשות גם ביטוח רפואי מקומי (מקביל לקופ״ח, לא ביטוח פרטי).
לגבי הכתובת (שכירות או בעלות), בעת רישום תושבות תתידרשו לרשום כתובת. כך שלגבי השאלה האם לשכור לפני -בהחלט. לגבי השאלה האם ניתן לעשות מהארץ, היות ומדובר בתושבות ולא באזרחות הרי שלדעתי התהליך נערך רק במדינת היעד.
נקודה שחשוב לקחת בחשבון - היה ותאבדו תושבות ישראלית, המדינות שציינת אינן מדינות אמנה ובהן לא תוכלו לקבל קיצבת זיקנה. זאת בניגוד למדינות אחרות, דוגמת בולגריה, שהינן מדינות אמנה ומאפשרות המשך קבלת הקיצבה.
לנושא תושבות בן הזוג - במדינות האיחוד ניתן לבקש איחוד משפחות. לצורך כך יש להיות מוכנים עם אישור נישואין אקטואלי לתאריך ההגשה מוחתם בחותמת אפוסטיל ובמדינות מסויימת מתורגם ומאושר נוטריונית בשפת המקום או לאנגלית. בחינת איחוד המשפחות נעשית על פי חוקי המדינה ולא על פי חוקי האיחוד האירופי כך שיש לראות מה דרישות מדינת היעד בהקשר זה.

אשמח לענות על שאלות נוספות בעניין אזרחות ותושבות בבולגריה,
עו״ד עודד גרמנוב
טל ישראלי 0525444366
טל בולגרי 0889384988

רילוקיישן לליברפול
 |  ענבל

אנחנו לקראת מעבר לליברפול לשנה.
איפה אני יכולה למצוא צקליסט לפני מעבר?
לא רוצה להיתקע ברגע האחרון ולגלות ששכחתי איזה אישור חשוב או משהו קריטי אחר...

תשובה לנושא מעבר לליברפול
 |  דר' טלי גורן - מומחית רילוקיישן ומנהלת הפורום

הי ענבל,
ממליצה להתחיל מהכתבה הזאת:
https://www.israelisabroad.com/p/129/%D7%A6%D7%A7-%D7%9C%D7%99%D7%A1%D7%98-%D7%9C%D7%A8%D7%99%D7%9C%D7%95%D7%A7%D7%99%D7%99%D7%A9%D7%9F

ואז להמשיך ולשאול כאן את מה שלא ברור.
בהצלחה!
טלי גורן
050-4949585

איפה אפשר לברר בצורה מסודרת על אפשרות הגירה לארה"ב
 |  Mike

אני עובד בתחום היי טק בארץ בחברה אמריקאית (בינלאומית) ושוקל לעבור עם משפחה לארה"ב. לפני שאני שואל בחברה הייתי רוצה לברר בצורה מסודרת מה אפשרויות שלי מבחינת ויזה ומה לבקש. יש סוכנים מומלצים שנותנים יעוץ כזה?

תשובה לנושא הגירה לארה"ב
 |  דר' טלי גורן - מומחית רילוקיישן ומנהלת הפורום

הי מייק,
בוודאי, יש לנו כאן בפורום את שירה קליין - היא תשמח לענות על שאלות ממוקדות יותר ותוכל גם לפנות אליה ישירות.
בהצלחה,
טלי

ביטוח מנהלים מול קרן פנסיה בהיבט מיסוי
 |  ילי

שלום. אני נמצא כעת בתהליך של ניוד ביטוח מנהלים לקרן פנסיה משלימה בשל תנאים טובים יותר. בהנחה שמתוכננת הגירה בעתיד וארצה לבצע ניתוק תושבות האם יש משמעות לכך? האם עדיף להישאר עם הביטוח מנהלים? יש לציין שיש לי במקביל קרן פנסיה אחרת.

ניוד ביטוח מנהלים לקרן פנסיה
 |  דורון פוקס - סוכן ביטוח נסיעות

שלום ונעים מאוד
החלטה האם לנייד ביטוח מנהלים לקרן פנסיה איננה קשורה להיבטי מיסוי ולתושבות.
אלה שני מוצרים פנסיוניים עליהם חלים תקנות קופות הגמל בהתאם, בהיבטי הטבות מס, תנאי משיכת הכספים וכו'.
ההחלטה שלך האם לנייד נכון שתהיה בהתייחס לניהול הכסף, תנאי תשלום הקצבה הצפויה בגיל פרישה, מסלולי השקעה, מסלולי הביטוח, דמי הניהול ועוד כמה וכמה פרמטרים.
בתור סוכן ביטוח בעל רישיון פנסיוני אני ממליץ לקבל ייעוץ והכוונה מאיש מקצוע תוך הכרת והבנת היתרונות וחסרונות לכל מוצר ורק אז להחליט בהתאם.
אם תרצה את עזרתי בכך, תרגיש בנוח לפנות אלי

תשובה לנושא קרן פנסיה
 |  עו"ד אנה צברי - מומחית למיסוי בינלאומי וקריפטו

שלום ילי,

מהפסיקה הקיימת ניתן להסיק כי חסכון פנסיוני קיים לא פוגע בעמדת ניתוק תושבות של הנישום, כמו גם המשך ההפקדה לפנסיה לאחר העזיבה.

אשמח לענות על שאלות נוספות,
עו"ד אנה צברי
0545799005
Anna@ampeli-tax.co.il

יציאה בתקופת ההמתנה
 |  יעל

האם יציאה מהארץ משפיעה על תקופת ההמתנה בביטוח לאומי?

תשובה לגבי יציאה בתקופת ההמתנה
 |  עו"ד אנה צברי - מומחית למיסוי בינלאומי וקריפטו

שלום יעל,
בעקרון חודש המתנה לצורכי תקופת ההמתנה בביטוח לאומי - הוא תקופה של 25 ימים רצופים של שהייה בישראל.
לדוגמה, אדם שחושבו לו 3 חודשי המתנה, כדי להיות זכאי לקבל שירותי בריאות עליו לשהות בישראל 25 ימים רצופים כפול 3 תקופות רצופות או לא רצופות.

לפיכך, ימים בחו"ל לא יכנסו לחישוב לצורך תקופת ההמתנה. זאת, למעט שני חריגים: יציאה הינה לצורכי העבודה או לצרכים רפואים.
בקשר לכך יש הוראות ברורות באתר ביטוח לאומי, כולל הטפסים הנדרשים לעניין החריגים המצוינים:
https://www.btl.gov.il/Insurance/Living_abroad/Pages/chishuvTkufatHamtana.aspx

אשמח לענות על שאלות נוספות,
עו"ד אנה צברי
0545799005
Anna@ampeli-tax.co.il

רילוקיישן לגרמניה - התייעצות בקשר לעבודה
 |  יהונתן כהן

שלום,
אני מועסק כשכיר בארץ ובעל יכולת לעבוד מרחוק. כמו כן, מחזיק באזרחות כפולה (ישראלית וגרמנית). מעוניין להחזיק בעבודה הנוכחית ולעבור רילוקיישן ללא ניתוק תושבות ולהעביר את מרכז החיים לגרמניה. למקום העבודה אין שלוחה בגרמניה. האם האפשרות היחידה שלי היא לעבוד מול המעביד כעצמאי או שיש אפשרות לבצע התאמות מס כלשהן שיאפשרו לי להמשיך להיות מועסק כשכיר?

תודה

תשובה לגבי עבודה בגרמניה
 |  דר' טלי גורן - מומחית רילוקיישן ומנהלת הפורום

הי יהונתן,
אני רוצה לחדד את האתגרים לפני שאציע פתרון -
אתה מעוניין לעבוד בגרמניה עבור מעסיק ישראלי.
את נושא הויזה שהוא בדרך כלל הבעייתי ביותר - פתרנו, כי יש לך אזרחות גרמנית.
הנושא הבא שלגביו גם שאלת הוא נושא המיסוי - במידה ותגור בגרמניה ותפיק הכנסה בגרמניה, תצטרך לשלם שם מס הכנסה. הלוא שם הופקה ההכנסה.
לגבי נושא ניתוק התושבות - ממס ההכנסה ומביטוח לאומי - זה כבר נושא שעומד לבחירתך בשלב הבא, ואינו מחוייב המציאות. אלא שגם במידה ולא תנתק תושבות מישראל, עדיין תצטרך לשלם מס הכנסה - קודם כל בגרמניה, ואז לתאם מול ישראל האם יש יתרת מס שצריך להוסיף גם שם. כנ"ל לגבי הביטוח הלאומי.
איך משלמים מס הכנסה בגרמניה?
אז באמת אופציה אחת זה לעבוד כעצמאי (Contractor) - להקים חברה משלמת מיסים בגרמניה ולשלם דרכה את המיסים שתהיה חייב לגרמניה.
זאת אפשרות אחת, אבל לא כל המעסיקים אוהבים אותה.
למה?
כי יש עוד נושא שגם הוא חשוב והוא קשור לדיני עבודה וזכויות סוציאליות במדינה בה אתה עובד - במקרה שלך - גרמניה.
תאורטית, במידה ואתה עובד בגרמניה, עבור מעסיק אחד בלבד, גם כעצמאי, אתה עלול להחשב מועסק על ידי החברה הישראלית. במקרה הזה אתה יכול לבוא אליהם בתביעות לזכויות עבודה וזכויות סוציאליות שמוגדרות בחוק הגרמני. ברור שאתה לא מתכוון לעשות את זה, אבל זה שם את המעסיק שלך בחשיפה ועלול לגרום לזה שהוא יסרב לעבוד איתך כעצמאי.
מה כן אפשר לעשות?
התשובה הנפוצה היום היא Employer of record.
חברות כמו פאפיה או Deel ועוד חברות מקומיות רבות שבעצם יעסיקו אותך כשכיר בגרמניה, יהיו אחראיות על כל הזכויות הסוציאליות שלך מול המדינה, וישלמו עבורך את המיסים. למעסיק שלך הם רק ישלחו Invoice לתשלום.
זה אחד הפתרונות המובילים היום למצב שאתה מציג.
שים לב שפאפיה וDeel הן חברות גדולות ומבוססות אבל גם דורשות דמי תיווך מאוד גבוהים. ניתן להוזיל את עלות הביניים על ידי התקשרות עם חברות יותר קטנות ומקומיות. אחת מהן, שנותנת חבילה הרבה יותר זולה, היא Native teams.
אשמח להמשיך ולסייע,
טלי גורן
מומחית רילוקיישן
972-50-4949585+

האם נמשיך ללכת לבית ספר? האם נסכים להשתיל שבב להרחבת יכולות המוח שלנו? האם בני האדם יוכלו לחיות לנצח?
 |  חוה לביא - מנחת תכנית המחוננים

שלום, קוראים לי חוה,

אני מזמינה אתכם לתוכנית לימודית, יצירתית מדעית: "המרוץ לקראת העתיד! " המיועדת לילדים ישראלים תלמידי כיתות ג'-ו' שעברו בהצלחה את מבחני המחוננים של מכון סאלד. התוכנית מהווה הזדמנות לפתח את ילדיכם ולחשוף בפניהם עולמות חדשים של תוכן ולצייד אותם בכלים להעצמה ולהתפתחות אישית וכל זאת בשפה העברית ובאמצעות אפליקציית זום.

זוהי שנתה השנייה של התוכנית הפועלת תחת חסותו של האגף למחוננים של משרד החינוך ובניהולו של יהל"ם, בית הספר האזורי למחוננים ומצטיינים בקרית אונו.

מדוע כדאי להצטרף לתוכנית?
1. חשיפה לתכנים איכותיים, מפתחים, מעשירים, מגוונים ומאתגרים התואמים את גילם ויכולותיהם של המשתתפים ומועברים על ידי מרצים מומחים בתחומם.
2. הכנה רעיונית להתנהלות אישית בעולם משתנה בו הטכנולוגיה תופסת מקום מרכזי.
3. הזדמנות יוצאת דופן ליצירה וטיפוח של קשרים עם חברים ישראליים מכל רחבי העולם, בעלי תחומי עניין משותפים ורקע משותף.
4. תקשורת ברמה גבוהה בעברית עם מורים ותלמידים בנושאים הקרובים לליבם של התלמידים לצורך שימור ושיפור היכולות בעברית.
5. התוכנית תתקיים בימי ראשון החל ב 13.11 בין השעות 17:00-18:30 לתלמידי כיתות ג'-ד' ו 18:40-20:10 לתלמידי כיתות ה'-ו' לפי זמן ישראל ותמשך כ 18 מפגשים.

כדי לשמוע עוד אתם מוזמנים ליצור איתי קשר:

חוה לביא
laviehava@gmail.com
972544288902+

רילוקיישן חולה אונקולוגית
 |  דנה טל

היי
שוקלים לבצע רילוקיישן לרוקוויל מרילנד.
אני אונקולוגית 3 שנים מטופלת יציב בטיפול תלת שבועי בארץ.
מה הפרוצדורה שעליי לבדוק ואיפה להתחיל כדי לראות אם במרילנד יהיה לי כיסוי ביטוחי מלא ואוכל להמשיך לעשות שם את הטיפולים שלי? ( יש לי גם ביטוח בריאות מלא פרטי בארץ ).
אשמח להכוונה איפה מתחילים ...

ביטוח רפואי ללא מגבלת כיסוי בארצות הברית
 |  אמיר מושקט - סוכן ביטוח רפואי בארצות הברית

ביטוח אובמהקייר נותן פתרון רפואי מלא ללא החרגות למי שנרשם בזמן וזה כולל טיפול אונקולוגי.
ברוב המקרים ניתן להירשם לביטוח הרפואי אובמהקייר בתוך 60 ימים מיום המעבר לארצות הברית, או במהלך ההרשמה השנתית שמתחילה ב-1 בנובמבר כל שנה עבור ביטוח שיתחיל ב-1 בינואר בשנה הבאה.

ביטוח רפואי מקומי בארצות הברית שעונה על דרישות אובמהקייר עשוי להיות הפתרון המתאים. אין מגבלת גובה הכיסוי, אין שאלון רפואי, אין צורך להגיש תביעות לביטוח, ויש מגבלת סכום של כמה המבוטח ישלם בשנה עבור כל השירותים הרפואיים והתרופות. כיסוי להיריון, חיסונים, בדיקות קורונה, אישפוז, תרופות, ביקורי רופאים, בדיקות דם, סריקת מערכות ועוד מגוון של שירותים רפואיים מכוסים ללא מגבלה של מצב רפואי קיים.
אם נרשמים ישירות מול חברות הביטוח, אין הנחה על מחיר הביטוח הרפואי, וברוב המדינות אפשר להירשם גם ללא מספר סוציאל סקוריטי.
דרך נוספת היא להירשם דרך האתר של המדינה – המרקטפלייס – שם נדרש להציג מסמכים מזהים. אם המדינה מאשרת את הביטוח, ייתכן והמבוטחים יקבלו עזרה בתשלום החודשי, ולפעמים גם הנחה עם התשלומים לרופאים ותרופות.
בשאר השנה – לא בזמן הרישום השנתי, ניתן להירשם לביטוח אובמהקייר ישירות מול חברות הביטוח או דרך המדינה אם יש אירוע משנה חיים. דוגמאות נפוצות לאירועים משני חיים :
חתונה, הולדת ילד, כניסה להריון - רק בכמה מדינות, מעבר למגורים קבועים בארצות הברית, קבלת אישור עבודה, או גרין כארד או אזרחות, איבוד ביטוח ממקום העבודה ועוד. ברוב המקרים ניתן להירשם לביטוח הרפואי אובמהקייר בתוך 60 ימים מזמן האירוע.

אמיר מושקט הוא סוכן ביטוח ונשיא חברת שקדיה שירותים פיננסיים בארצות ברית


תשובה לנושא חולה אונקולוגית
 |  דורון פוקס - סוכן ביטוח נסיעות

שלום דנה,
לצערי במקרה זה אין לי פתרון לנושא.
איני מכיר חברת ביטוח פרטית שתסכים לבטח ולהעניק כיסוי ביטוחי למצב רפואי קיים, ובפרט מצב רפואי המצריך טיפול קבוע.
חשוב ומומלץ מאוד, שתשמרי על כל ביטוחי הבריאות הקיימים בישראל - קופ"ח וכל הרחבה פרטית שיש לך, כגון ביטוח בריאות משלים, ביטוח בריאות פרטי בחברת ביטוח וכו'
אנסה להעביר את שאלתך לסוכן ביטוח בארה"ב, החי במרילנד ואיתו אני עומד בקשר. ייתכן שיש לו מה להציע, אם כי מראש אני מדגיש כי הסיכוי הוא נמוך.
בהצלחה,
דורון פוקס - סוכן ביטוח
אתר - www.doronfox.co.il
*ט.ל.ח
*האמור לעיל בכפוף לתנאי הפוליסה המלאים של כל חברת ביטוח בלבד.
*אין בדברים לעיל בגדר המלצה אישית המותאמת לכל אדם.
*מומלץ לקבל ייעוץ והכוונה מאיש מקצוע מורשה לבירור צרכים אישי ומותאם בהתאם.

בהמשך לשאלה הקודמת
 |  דנה טל

אם אני מקבלת בארץ קיצבת נכות כללית . האם אהיה זכאית להמשיך לקבל אותה גם במגורים בחול? ממשיכה לשלם ביטוח לאומי ולא מבצעת ניתוק תושבות.

תשובה לנושא חולה אונקולוגית
 |  דר' טלי גורן - מומחית רילוקיישן ומנהלת הפורום

הי דנה,
לצערי מדינת ישראל אינה חתומה על אמנה עם ארה"ב ולכן לא ניתן להמשיך לקבל קיצבה לאחר שעזבת את הארץ.
באתר הזה תוכלי למצוא פירוט של המדינות איתן ישראל מחזיקה באמנות:
https://www.btl.gov.il/benefits/International_Conventions/Pages/%d7%94%d7%90%d7%9e%d7%a0%d7%95%d7%aa%20%d7%94%d7%a7%d7%99%d7%99%d7%9e%d7%95%d7%aa%20%d7%95%d7%a2%d7%a0%d7%a4%d7%99%20%d7%94%d7%91%d7%99%d7%98%d7%95%d7%97%20%d7%94%d7%9b%d7%9c%d7%95%d7%9c%d7%99%d7%9d%20%d7%91%d7%94%d7%9f.aspx

העברתי את שאלתך להמשך בירור אצל המומחים שלנו מהמוסד לביטוח לאומי אך הם בחופשת חגים ויוכלו לענות רק אחרי החג.

להתראות,
טלי

ויזת D7
 |  abh

שלום, ברצוני להגר עם משפחתי לפורטוגל עם ויזת D7 בהכנסה פסיבית. האם חשבון בנק אינטרנטי (wise ודומיו) מספק לצורך הבקשה לויזה? האם אפשר (וצריך) להתחיל את הבקשה כבר מהארץ? אשמח לכל מידע נוסף, תודה

נסיעות מרובות לארה"ב לצרכי עבודה
 |  dana

הי,
עובדים בחברה שלי נוסעים נסיעות מרובות לארה"ב ולעיתים מתושאלים לגבי תדירות הביקורים.
האם יש מסמך כלשהו שניתן לצייד אותם על מנת שהמעבר שלהם יעבור בצורה חלקה יותר בכניסה לארה"ב?
החברה היא חברה שנסחרת בבורסה האמריקאית

נסיעות מרובות
 |  שירה קליין - עו"ד בתחום ההגירה לארה"ב

היי
נסיעות מרובות ותכופות לארה"ב עלולות לעלות חשד בפני קציני הגבול והמכס בנמל הכניסה לארה"ב לכך שמטרת הנסיעה היא לצרכי עבודה ולא ל"נסיעת עסקים". על כן, ראשית חשוב להבין כי הכניסה לארה"ב בויזה B אינה מאפשרת עבודה בשלוחת החברה בארה"ב. אם אכן, מדובר בנסיעת עסקים בלבד, ניתן לצייד את העובד במכתב מטעם החברה בישראל המסביר את מטרת הנסיעה ומשך הנסיעה, בדגש על כך שלא מדובר ב "עבודה" ללא היתר. אם למרות זאת, העובד נעצר בגבול ומתוחקר, זה עלול להוות סימן אזהרה, ומומלץ לפנות לעו"ד המתמחה בתחום ההגירה לארה"ב.
בהצלחה!
אם יש לך שאלות נוספות בעניין את מוזמנת לפנות אלינו.
שירה קליין, עו"ד shira@ak-immigration.com
073-2241737
AK IMMIGRATION

רילוקיישן לאנגליה לצורך לימודים
 |  נעמי

היי שמי נעמי
כרגע אני בתכנון ראשוני מאד לקראת רילוקיישן לאנגליה לצורך לימודי תואר שני
רציתי לשאול -
1. אבי מתגורר באנגליה קרוב ל-15 שנה, האם זה אמור להקל עלי בהוצאת ויזת סטודנט / בהשגת אזרחות אנגלית ?
תודה רבה :-)

תשובה לנושא רילוקיישן לאנגליה
 |  דר' טלי גורן - מומחית רילוקיישן ומנהלת הפורום

הי נעמי,
העברתי את השאלה שלך למומחה שלנו לנושא, אבל בינתיים אם אפשר רק לחדד -
אני מניחה שאת מעל גיל 18
תוכלי לכתוב מה סטטוס הויזה של אביך באנגליה? האם אזרח/PR?
תודה,
טלי

רילוקיישן לאנגליה לצורך לימודים
 |  נעמי

תודה רבה !
אכן גילי מעל 18 - אני בת 24
לגבי שאלתך מה סטטוס הויזה של אבי, אני לא יודעת ואין לי אפשרות לברר מולו כרגע.
האם אוכל לגבי תשובה לגבי שני המקרים ?

רילוקיישן לאנגליה לצורך לימודים
 |  נעמי

* האם אוכל לקבל תשובה עבור שני המקרים ?

תשובה לנושא רילוקיישן לאנגליה
 |  עו"ד עמית עכו - דיני כניסה לישראל, שותף קן-תור & עכו

שלום נעמי,
הזכות לאזרחות אנגלית צריכה להבדק לגופו של עניין.
כיוון אחד יהיה אכן דרך אביך - על מנת לברר את הכיוון הזה, חשוב לדעת האם אביך אזרח וכיצד רכש את אזרחותו? האם נולד וגדל באנגליה?
בכל מקרה, במידה ואביך לא נולד וגדל באנגליה, תוכלי לבקש אשרת סטודנט אם תרשמי ללימודים באנגליה במוסד מוכר המאושר לתת חסות לאשרה מסוג זה.
בהצלחה ואשמח להמשיך ולסייע,
עו"ד עמית עכו,
שותף, קן-תור & עכו

חוב לביטוח לאומי
 |  Michael

שלום,
עזבנו את ישראל בספטמבר 2020. לפי החלטת הביטוח הלאומי נותקנו מביטוח לאומי החל מ1.10.2020.
מאז אנו מתגוררים מחוץ לישראל עם מספר ביקורים בארץ.
את תושבות המס שלנו במדינה בה אנחנו מתגוררים כיום התחלנו רק השנה ולכן הגשנו דוח ניתוק ממס הכנסה החל מ2022.
לאחר ההגשה קיבלנו מכתב מביטוח לאומי עם בקשה לבירור מעמדנו כעובדים עצמאיים, על בסיס הכנסותינו במהלך 2021.
יש לציין שכל ההכנסות הן במהלך שהותנו בחו"ל כאשר אנחנו מנותקים מביטוח לאומי (על פי החלטת בטל"א וכמו שמצויין באתר שלהם). חלקן מעבודה עבור מעסיק בחו"ל וחלקן מעבודה עבור מעסיקים בארץ.
האם על התקופה בה היינו מנותקים מביטוח לאומי אבל לא ממס הכנסה והכנסותינו הופקו כשאיננו מתגוררים בישראל אנו צריכים לשלם ביטוח לאומי בארץ?
תודה!

תשובה לנושא ביטול לאומי
 |  עו"ד אנה צברי - מומחית למיסוי בינלאומי וקריפטו

שלום,
תושבות לצרכי ביטוח לאומי נבחנת לפי מבחן מרכז החיים שהוא מזכיר במהותו את מבחן מרכז החיים לצרכי מס הכנסה.
לאור האמור, ייתכן מצב בו ביטוח לאומי יכולה לראות בכם תושבי ישראל לפי מבחן מרכז החיים, גם לאחר ביטול התושבות, בייחוד כאשר מוגש דו"ח מס תושב ישראל ויש מעסיק ישראלי.
לקיחת עמדות שונות לצרכי ביטוח לאומי ומס הכנסה יכולות להביא לחבויות והתדיינויות נוספות.
יש כמה דרכים לטפל במקרה שלכם ורצוי לקבל ייעוץ פרטני מול איש מקצוע בהתאם.
אשמח לענות על שאלות נוספות,
עו"ד אנה צברי
0545799005
Anna@ampeli-tax.co.il

סטטוס תושב חוזר
 |  אלה

הגשתי מסמכים למשרד קליטה ואני רואה באתר שהסטטוס שלי התעדכן לתושב חוזר. אבל לא קיבלתי שום מסמך ולא כלום. מנסה להתקשר אליהם, הם אומרים שיחזרו ולא חוזרים, שלחתי פניה מהאתר, גם אין מענה. מה אני עושה עם זה עכשיו? לא כל כך מבינה איך להתקדם מפה.

תשובה לנושא סטטוס תושב חוזר
 |  דר' טלי גורן - מומחית רילוקיישן ומנהלת הפורום

הי אלה,
את מוזמנת לשלוח שם מלא ומספר תעודת זהות לקארין חמו, מנהלת הבית הישראלי בוושינגטון, שתשמח לבדוק את הסטטוס שלכם, ותעביר לכם את האישור במידה ואכן התקבל.
מספר הטלפון של המשרד, שהוא גם ווטסאפ הוא: 1.202.364.5475
אפשר גם במייל: israelihouse@washington.mfa.gov.il
בהצלחה!

רילוקיישן
 |  רפאל

שלום רב,
אני מתכנן לעבור לגור בחול ומעוניין לדעת איפה המגורים יהיו הכי זולים ? כמו גם, לאן יהיה הכי מהיר ופשוט להוציא ויזה?
אין ברשותי דרכון אירופאי..
תודה רבה לעוזרים

תשובה לנושא רילוקיישן
 |  דר' טלי גורן - מומחית רילוקיישן ומנהלת הפורום

הי רפאל,
על מנת לעשות השוואה בין עלויות המחייה, אני ממליצה להכנס לאתר Numbeo שנותן השוואה בין המדינה ואפילו העיר בה אתה מתגורר לבין כל עיר אחרת שתבחר. אתה יכול להשוות שם מחירי דיור, אוכל, בידור - לפרטי פרטים.
https://www.numbeo.com/cost-of-living/
לגבי הוצאת ויזה - לאזרחים ישראלים יש אפשרות להכנס למדינות אירופה ללא צורך בויזה למשך 90 יום. לאחר מכן, תידרש לתהליכי הגירה שהם משתנים ממדינה למדינה. התהליכים האלה תלויים בפרמרטרים שונים - יש הגירה על בסיס כלכלי, הגירה על בסיס תעסוקתי, על בסיס לימודים. התנאים משתנים ממדינה למדינה וגם המורכבות של הגשת הבקשה.
חשוב להתחיל מהגדרה של מה אתה מתכנן לעשות במדינה ומשם לבדוק את סוג הויזה המתאים.
בהצלחה!
טלי

מיסוי אמריקאי
 |  מיטל

אני אזרחית אמריקאית תושבת ישראל בעלת עסק עצמאי, חוץ מהמיסוי הגבוה של ביטוח לאומי, מע״מ ומס הכנסה בארץ אני גם מחוייבת לשלם מס בגובה 15.3% לרשויות ארה״ב. (לעצמאים בלבד)
שמעתי על אופציה של חברת עצמאי שכיר ואז בעצם במקום לשלם 15.3% כעצמאית, אני משלמת לחברה 5% עמלה והופכת לשכירה כביכול.
האם החברה הזו פועלת כחוק? יש כאן אזרחיות אמריקאיות שמצאו דרך להתמודד עם המיסוי המוגזם הזה בצורה הגיונית?

אני לא משוכנע שמדובר באפיק לגמרי כשר
 |  אשר טוריאל, רו"ח ומשפטן (ישראל), יועץ מס ארה"ב- מיסוי משולב

ומכל מקום, אותה חברה שתוציא לך תלוש שכר - היא הרי תהיה כפופה לדיני העבודה הישראלים והיא תהיה חייבת לגלם לך את כל תשלומי המעסיק ובהם: ביטוח לאומי מעסיק, חובת הפקדה לפנסיה, תשלומי דמי חופשה והבראה וכמובן העמלה שלהם.
לכן מבחינה תזרימית לפחות (כמה שיישאר לך בנטו) - זו פעולה שלא תגדיל לך בהכרח את הנטו.
במידה ואת עצמאית ויש לך לקוח אחד בלבד שהוא מעסיק שלך - ניתן לבחון האם הסדר אחר עשוי להיות רלוונטי.
זכרי גם שהתשלומים ל ב. לאומי האמריקאי וככל שהם נעשים בזמן -מקנים לך צבירת זכויות.
אשמח להמשיך לסייע,
אשר
atouriel@ashertouriel.com

משלוח סכינים
 |  Emma

היי. ההורים שלי רוצים לשלוח ציוד שלהם לניו יורק (גרים שם). לאבא שלי יש אוסף סכינים שאסף במשך שנים רבות. האם יוכל לשלוח? (דרך הים)

תשובה לנושא משלוח סכינים
 |  שמואל מנטינבנד - מומחה שילוח בינלאומי

שלום אמה,
בתשובה לשאלתך, אין כל בעיה בשילוח אוסף הסכינים לארצות הברית.
אם הורייך מעוניינים לשלוח ציוד מועט לניו יורק, קיימת אפשרות - במסגרת חברתנו (סוניגו) להעברה "ממחסן אל מחסן" אל מקומות מרכזיים עם תעבורה גבוהה (ניו יורק, כמו גם לונדון ועוד). התכנית מיועדת למשלוחים קטנים של עד 2.8 מטר קוב, ובמסגרתה ניתן להביא את הציוד ארוז בארגזים אל המחסן שלנו בארץ. אנו נשלח אותו במכולה ביחד עם ארגזים של לקוחות נוספים, והורייך יוכלו לקבל אותו במחסן בניו יורק.
אשמח להמשיך ולסייע,

שמואל מנטינבנד
חברת סוניגו
052-611-9670

הגירה לפולין
 |  עטר אברהם

אני מתכנן בקרוב להגר כדי להיות עם הבת זוג. כרגע אני שכיר ומתכנן להקים עסק עצמאי כדי לעבוד בתוך פרילנסר בתחומי. איך זה עובד מבחינת מיסוי? עם מי כדאי לי להיוועץ? האם כדאי לי להקים עסק בתחומי האיחוד האירופאי (e-residency של אסטוני)? תודה מראש :D

תשובה לנושא הגירה לפולין
 |  דר' טלי גורן - מומחית רילוקיישן ומנהלת הפורום

הי אברהם,
על מנת לצלול לנבכי נושא המיסוי וכדאיות הקמת החברה באסטוניה או בפולין (שתהיה מקום מגוריך), יש להתייחס לשני תחומים שונים. הראשון - מס החברות אותו תידרש החברה שבבעלותך לשלם (באסטוניה במקרה שזה מקום מושבה) והמס האישי שתצטרך לשלם על המשכורת או הדיבידנדים, אותם תמשוך מהחברה.
לגבי נושא הקמת החברה, הכדאיות ונושא המיסוי הבינלאומי - בין פולין לאסטוניה - אני ממליצה לפנות למומחה מיסוי בינלאומי, עם התמקדות באירופה.
יחד עם זאת, חשוב להבין גם את ההתנהלות מול רשויות המס הישראליות. שכן, עם צאתך מישראל, ובטרם ייצרת לעצמך תושבות מס חדשה, אתה עדיין נחשב תושב מס ישראלי, וככזה צריך להמשיך ולשלם את מיסיך האישיים בארץ.
לגבי ההתנהלות הנדרשת ממך לצורך ניתוק תושבות המס הישראלית תוכל לקרוא כאן בפורום מידע רב בתשובות המומחים לנושא - עו"ד גיא חן ועו"ד אנה צברי, ולהמשיך ולשאול שאלות ככל שיעלו עם התקדמותך בתהליך.
גם כאן אני ממליצה בחום לפנות אל מומחה מס ולקבל ממנו יעוץ אישי לגבי הדרך הנכונה ביותר לנהל את תהליך הניתוק.
בהצלחה,
טלי

הגירה לאירופה
 |  אלכס

קודם כל האם אתם גם עונים על שאלות הגירה לאירופה
יש לי כמה שאלות בכל זאת
אמרו לי שיהיה לי קשה להגר כי השכלה לא כזאת גבוהה

1 עם למדתי קורס msce יכול כן לפתוח לי דלת אפשהו באירופה( אמרו לי שזה לא מספיק)
2 אין לי דרכון אירופי זה יקשה עלי למצוא עבודה ואין לי מושג איפה משחפשים עבודה בחול אמרו י שסיכוי שלי שואף ל 0 כי עשיתי רק קורס יש לי ניסיון תעסוקה בישראל הבנתי שלא מספיק גם זה
מה אופציות שלי עם בכלל אפשרי?

תשובה לנושא הגירה לאירופה
 |  דר' טלי גורן - מומחית רילוקיישן ומנהלת הפורום

שלום אלכס,
הגירה לאירופה יכולה להתבצע על דרך מספר אפשרויות. הגירה לצורך עבודה היא אחת מהן. בהנחה שאין לך דרכון אירופאי, תצטרך למצוא מעסיק המעוניין בכישוריך והוא יצטרך להוכיח שאתה נחוץ לו ועולה בכישוריך על עובדים אחרים, בני המקום.
הדרך הטובה ביותר להגיע למעסיקים מסוג זה היא הלינקדאין. בנה פרופיל חזק שם, והתחל בחיפוש מעסיקים פוטנציאליים. אם תצליח להוכיח את מיומנויותיך וכישוריך אולי יימצא המעסיק שישקיע בהבאתך אליו.
אופציה נוספת - לימודים. באפשרותך לבדוק אפשרות קבלה לאוניברסיטה אירופאית ולהגיע כסטודנט. אולי בתום הלימודים יהיה קל לך יותר למצוא עבודה במדינה בה למדת.
ובסוף, כלכלית. ברבות מהמדינות קיימות ויזות למשקיעים. כך, אם תשקיע סכום כסף מסויים, תרכוש נכס במדינה, תוכל לקבל אישור תושבות ואולי אף אזרחות.
מידע על כל האפשרויות האלה מצוי באינטרנט.
בהצלחה!
טלי

תשובה לטלי
 |  אלכס

אבל כל עניין הזה 20 % שיצליח כי קודם פונים לאיחוד אחרי זה למדינה אחרי זה לזר וזה סיכוי קטן

ניתוק תושבות
 |  עמיר ג׳אן

אנחנו נוסעים לרילוקיישן כולל ניתוק תושבות ומשאירים בארץ שני ילדים בני 18, 20. האם ישנן החרגות/הקלות כלשהן מבחינת הדרישות הקשורות למגורים היכולות לאפשר לילדים להישאר לגור בדירה שלנו?

תשובה לנושא ניתוק תושבות
 |  עו"ד אנה צברי - מומחית למיסוי בינלאומי וקריפטו

הי עמיר,
ככל שהחלטתם לפעול לניתוק התושבות לצרכי מס - זמינות הבית (גם כאגב שימוש של הילדים הבגירים) יכול להתפרש כ"בית קבע" בישראל לצורכי מס, שבתורו יכול לפגוע בטענה לניתוק התושבות. במצב זה ובכדי להבין את השלכות המס במקרה שלכם, יהיה צורך לבחון את מכלול הזיקות הנוספות של מבחן מרכז חיים, ובין היתר: בית קבע במדינת היעד, זיקות תעסוקתיות, כליליות וחברתיות, ביחד עם מבחן הכמותי.
אשמח להמשיך לסייע,
עו"ד אנה צברי,
מומחית למיסוי הבינלאומי וקריפטו
0545799005
Anna@ampeli-tax.co.il

עדיין לא תשובה לנושא ניתוק תושבות
 |  דר' טלי גורן - מומחית רילוקיישן ומנהלת הפורום

הי עמיר,
העברתי את השאלה למומחית שלנו לנושא והיא תענה לך תשובה מפורטת ומוסמכת. בינתיים אתה מוזמן להעלות שאלות נוספות שכן בשנה האחרונה גם אני אמא לשני חיילים בודדים שנשארו בארץ :-)

ניתוק תושבות
 |  עמיר ג׳אן

תודה טלי,
לעניין כלכלת הילדים ותשלומים שונים אחרים שממשיכים להתקיים, איך כדאי לבצע אותם? דרך הוראות קבע? דרך כרטיס אשראי?

תודה

עדיין לא תשובה לנושא ניתוק תושבות
 |  דר' טלי גורן - מומחית רילוקיישן ומנהלת הפורום

הי עמיר,
אנה תתייחס גם לנושא זה, אבל כעיקרון על מנת להוכיח ניתוק תושבות חשוב לנתק כל דבר שמראה על שגרת חיים או כוונה לחזור בעתיד הקרוב לארץ. לכן לא נכון להשאיר תשלומים קבועים כי הם מוכיחים שמרכז החיים שלכם עדיין שם ובטח לא הוראת קבע.
אם הילדים בארץ כדאי לחשוב על להעביר אליהם סכום מסויים ושהחשבונות ירדו מהם. אנחנו מעבירים אליהם מדי חודש בביט את סכום התמיכה שלנו בהם.
טלי

תיקון שגיאות כתיב
 |  נורית

שלום,
הילד שלי עולה לכיתה ו' וכותב בעברית עם שגיאות רבות.
האם יש אתר או אפליקציה שיכולה לעזור לתקן ולסגל כתיבה נכונה יותר?
תודה!

שגיאות כתיב
 |  אפרת מרקו - מומחית שפה, חינוך וטכנולוגיה

נורית שלום
אשמח שתתני קצת יותר רקע שפתי על הילד שלך כדי שאוכל לכוון אותך בצורה הכי יעילה.
מה השפות שיודע \ משתמש, מאיזה גילאים, באיזה תדירות, מתי וכיצד התחיל ללמוד כתיבה בעברית, ומה רמת החשיפה שלו לעברית כתובה מאז ועד היום?
אפרת

שגיאות כתיב
 |  נורית

הי אפרת,
הילד שמדובר בו גדל בארץ, הוא סיים כיתה ה', לומד ודובר עברית בלבד (מלבד אנגלית של בית הספר).
התכנון הוא למעבר עתידי אז כרגע הרצון הוא לפתור את הנושא בהקדם כל עוד אנחנו בארץ, ובעיקר להבין מתי צריך להתחיל לדאוג ואיך אפשר לטפל.
תודה

שגיאות כתיב
 |  אפרת מרקו - מומחית שפה, חינוך וטכנולוגיה

האם הוא עבר אבחון מקצועי כלשהו בנושא? כדי לדעת באיזה אופן ובמה להתמקד כך שיהיה יעיל, אני ממליצה קודם לבדוק את הכיוון הזה, במיוחד אם לקראת מעבר.

שגיאות כתיב
 |  נורית

האם יש בכל זאת המלצה לאתרים/אפליקציות שיוכל לשחק איתן במהלך החופש ואולי לשפר את הנושא?
תודה

מתכננים לשכור רכב בנסיעה הבאה שלכם לחו"ל❓
 |  דורון פוקס - סוכן ביטוח נסיעות

אז לכל מי ששאל אודות ביטוח "החזר השתתפות עצמית"/ "ביטול השתתפות עצמית" בהשכרת רכב בחו"ל.
קודם כל חשוב לדייק!
ביטול השתתפות עצמית זו אפשרות אך ורק במסגרת חברת ההשכרה. כלומר, תוספת תשלום עבור רכיבי הביטוח ובכך ביטול /הקטנה לאפס 0 את סכום ההשתתפות העצמית במקרה של נזק לרכב. זו ההעדפה וההמלצה שלי, ככל שקיימת אפשרות כזו בחברת ההשכרה ממנה שכרתם רכב.
במסגרת ביטוח נסיעות קיימת אפשרות להוסיף הרחבה להחזר השתתפות עצמית זו אם ונדרשתם לשלם אותה בעת החזרת הרכב השכור בגלל נזק לרכב - אך ורק נזק המוכר במסגרת ביטוח הרכב (הרחבה על כך בהמשך).
אכן יש כיסוי במסגרת ביטוח נסיעות שניתן לרכוש כהרחבה לפוליסה לטובת החזר השתתפות עצמית בהשכרת רכב.
מחיר הכיסוי נע בין 6 ל 15 $ ליום, תלוי באיזו חברת ביטוח ובאיזה רכב מדובר (פרטי או ג'יפ לשטח או קרוואן).
גובה ההחזר נע בין 1,500 $ ל 2,000 $ גם כאן, משתנה בין חברות הביטוח השונות.
באופן כללי, ההמלצה שלי היא להעדיף לרכוש הרחבה זו במסגרת השכרת הרכב ובכך לא להיות חשוף להשתתפות עצמית כלשהי, אפילו אם מעט יקר יותר.
ככה אין התעסקות של קודם תשלום לחברת ההשכרה ולאחר מכן הגשת תביעה להחזר השתתפות עצמית מחברת הביטוח בישראל.
עם זאת, במקרים בהם חברת ההשכרה לא מציעה אפשרות כזו, בהחלט יש מקום לשקול רכישת הרחבה זו במסגרת ביטוח הנסיעות.
שני דגשים:
1. מספיק לרכוש את ההרחבה עבור מבוטח אחד בפוליסת הנסיעות.
2. החזר השתתפות עצמית מאושרת רק בגין מקרה נזק המכוסה במסגרת הביטוח של חברת ההשכרה ולא עבור חלקי רכב או מקרים שלא הוכרו כמבוטחים במסגרת ביטוח הרכב של חברת ההשכרה.
לדוגמה בחלק גדול מהמקרים, פנסים, מראות, שמשות, צמיגים, מרכב תחתון לא כלול בביטוח הרכב, וככל שקרה נזק לאחד מאלה יהיה על שוכר הרכב לשלם עבור הנזק מכיסו, על חשבונו וללא אפשרות לתבוע החזר השתתפות עצמית.
מה כן מכוסה?
מקרה של תאונה, נזק עצמי או לצד ג' שכן מוכר ומכוסה במסגרת הביטוח אבל המבוטח / שוכר הרכב נאלץ לספוג את עלות גובה ההשתתפות העצמית.
מקווה שעזרתי במקצת להבין יותר לעומק את נושא ביטול / החזר השתתפות עצמית.
בכבוד רב,
דורון פוקס - סוכן ביטוח נסיעות
רוצים לשאול שאלה מקצועית- כאן בוואטסאפ:
https://wa.me/message/QMGB4BJXJC7BJ1
הערה:
* ט.ל.ח
* התנאים המחייבים הם אך ורק תנאי הביטוח המלאים של חברת הביטוח ממנה נרכשה פוליסת ביטוח.
* אין באמור לעיל המלצה המותאמת לכל אדם, אלא כהסבר כללי בלבד.

חזרה וביטוח
 |  Oren

חוזר עם משפחתי אחרי 4.5 שנים בארה"ב. קיבלתי הכרה רשמית שאני תושב חוזר ממשרד העלייה והקליטה.
אני מבין שבכדי לפדות את החודשים הראשונים בהם אינני מבוטח עלי לשלם כ 12000שח למבוגר, כלומר 24000 (!).
האם ישנה דרך אחרת לבטח במקום התעריף המטורף הזה? אשמח להמלצות ספציפיות אם כן.
תודה רבה.

תשובה לנושא חזרה וביטוח
 |  דורון פוקס - סוכן ביטוח נסיעות

אורן שלום ונעים מאוד,
אתחיל בגילוי נאות: אני סוכן ביטוח בעל רישיון בישראל, ומעניק שירות לתושבים חוזרים לישראל.
1. תקופת ההמתנה היא חודש על כל שנה בה היית מנותק תושבות, ולא יותר מ-6 חודשי המתנה.
2. חודש המתנה בפועל הינו 25 יום רציפים של שהייה בישראל (יציאות לחו"ל קוטעות את מניין ספירת הימים, ובכך מאריכה את תקופת ההמתנה).
3. ניתן לפדות את תקופת ההמתנה לאדם מעל גיל 18 בתשלום של מעט יותר מ 12,000 ₪, מתאים בדרך כלל למי שסובל מבעיה רפואית קשה וזקוק לקבלת שירותי רפואה באופן מיידי ושוטף שעלותם בוודאי יותר מ 12,000 ₪, אוכלוסיה מבוגרת, שאין לה אפשרות לרכוש ביטוח פרטי מפאת גילם, ובמקרים רבים גם נשים בהיריון.
4. לילדים עד גיל 18, באופן עקרוני, אין תקופת המתנה. עם זאת, כן יש זמן של תהליך ביורוקרטי עד להסדרת הרשמתם לשירות בריאות ממלכתי, ולכן ההמלצה שלי היא לרכוש ביטוח פרטי לתקופה של חודש גם לילדים.
5. יש שני סוגי ביטוחים אפשריים עיקריים:
א. דיויד שילד - ביטוח מקיף, ממש מחליף קופ"ח, למעט נקודה אחת מהותית המבדילה בין הביטוח הפרטי לביטוח הממלכתי - הצהרת בריאות בעת ההצטרפות, ובכך החרגת מצב רפואי קיים (אין ביטוח למצבים רפואיים שכבר קיימים במועד ההצטרפות לביטוח). זהו ביטוח יקר ואיכותי - אם כי זול מתשלום פדיון תקופת ההמתנה.
ב. ביטוח "תיירים", שהינו ביטוח עם תקרת כיסוי של כ 350,000 ₪ בלבד (תקרת הכיסוי עשויה להשתנות במעט בין חברות הביטוח) לשירותי רפואה באשפוז ושלא באשפוז המעניק כיסוי בעיקרו אך ורק למצב חירום, הן ממחלה, והן מתאונה (לא כולל תאונות דרכים ותאונות עבודה - מקרים אלה מכוסים באמצעות ביטוחים אחרים על פי חוקי המדינה). גם בבחירת ביטוח מסוג זה, יש למלא הצהרת בריאות במועד ההצטרפות, וגם כאן לא יהיה כיסוי ביטוח למצב רפואי קיים. ביטוח "תיירים" נמכר ע"י מספר חברות ביטוח המציעות כיסוי מאוד דומה באמצעות נותני שירות שונים על מערך השירות של אחת מקופות החולים. בהראל למשל, ניתן לבחור בעת ההצטרפות שירות במערכת של קופ"ח כללית, או קופ"ח מכבי, או אצל רופאים פרטיים שבהסדר פרטי עם הראל.
(יש גם את איילון ומנורה שמעניקות אפשרויות דומות - אני אישית עובד רק עם הראל בביטוח "תיירים").
אתה מוזמן לפנות אלי בפרטי ונדאג לבחירה והתאמת הביטוח המתאים למשפחתך.
אני מאחל לכם חזרה נעימה והתאקלמות קלה כאן בישראל.
בכבוד רב,
דורון פוקס - סוכן ביטוח
אתר - www.doronfox.co.il
*ט.ל.ח
*האמור לעיל בכפוף לתנאי הפוליסה המלאים של כל חברת ביטוח בלבד.
*אין בדברים לעיל בגדר המלצה אישית המותאמת לכל אדם.
*מומלץ לקבל ייעוץ והכוונה מאיש מקצוע מורשה לבירור צרכים אישי ומותאם בהתאם.

עבודה מרחוק
 |  אור

האם יש חוק מסודר או אזשהן הגבלות עבור אנשים פרטיים שעובדים מחו"ל עבור חברה ישראלית (תקופה ממושכת)?
מחקר והמון התייעצויות שערכתי יש כמה אסכולות שונות בנושא וכל מיני פרמטרים שנכנסים למשוואה והייתי שמח להבין אחת ולתמיד מה אומר החוק, האם יש אמת אחת ולקבל קצת יותר בהירות.
תודה רבה!!

תשובה לנושא עבודה מרחוק
 |  עו"ד עמית עכו - דיני כניסה לישראל, שותף קן-תור & עכו

שלום אור,
אני מרכז עבודה מול חברות רבות אשר מאפשרות לעובדים עבודה בעולם במקום שהם בוחרים.
אנחנו מסייעים בגיבוש מדיניות אירגונית, פורטל מעקב תהליך ומיקום עובד, טיפול באשרות היכן שנדרש, הליך אישורים פנים אירגוני, התאמת הסכם לניוד העצמי וכו'.
מוזמן לפנות אלי במייל amit@ktalegal.com
בברכה

תשובה לנושא עבודה מרחוק
 |  דר' טלי גורן - מומחית רילוקיישן ומנהלת הפורום

הי אור,
נושא הWork from anywhere מעסיק ומסעיר את שוק העבודה בכל העולם. הוא מכיל בתוכו בעייתיות במספר רמות ואתן לך את הזוית שממנה מסתכל עליך הליגל:
1. מס - כאשר אתה מייצר הכנסה במדינה מסויימת, אתה אמור לשלם עליה מס באותה מדינה. באחריות המעסיק שלך להפריש לאותה מדינה את המס הזה. זה נכון כשאתה נמצא במדינה מעל 180 יום, אבל כשלמעסיק אין מעקב מדוייק אחרי התנועה שלך הוא לא יכול להיות בטוח שלא חרגת מהטווח הזה. ואם חרגת - אם למעסיק אין entity במדינה, הוא לא יודע לשלם את המס שם. חשיפה.
2. ויזה - האם יש לך ויזה שמאפשרת עבודה במדינה? אם לא, אתה עובד לא חוקי. אם המעסיק שלך יודע על זה, הוא שוב בחשיפה.
3. דיני עבודה - עבדת ממדינה עם חוק מסוים והחלטת לתבוע את המעסיק שלך (ימי חופשה/מחלה לדוגמא). הוא חשוף לחוקים של המדינה שעל אדמתה אתה עובד. וכמה שתבטיח שלא תעשה את זה... אתה יכול.
4. בטחון מידע - טיילת עם לפטופ של החברה והוא נגנב. עבדת מבית קפה והתחברת לאינטרנט ומישהו על הרשת התחבר אליך ושאב מידע. נושא שמאוד מפחיד IT של הרבה חברות.
הפתרון כרגע - הרבה חברות מאשרות work from anywhere עד 90 יום בלבד, אחרות מאשרות עבודה במקומות שהאזרחות שלך מאפשרת - למשל אירופה לאירופאים וגם במגבלת זמן, ואחרות - עבודה רק במקומות שלחברה יש entity.
אבל הנושא בעייתי ובהתהוות ובהחלט צפויים שינויים רבים בשנים הקרובות.
מוזמן לצפות בתכנית שאני מפיקה בLinkedIn. הנושא שלנו ב22.6 הוא עבודה מרחוק ויתארחו אצלנו שתי Global Mobility משתי חברות גדולות: https://www.linkedin.com/posts/benivo_gms-crp-hrci-activity-6939963672379232256-UKvJ?utm_source=linkedin_share&utm_medium=android_app
מעבירה את השאלה למומחי הפורום בתקווה שיהיו זוויות הסתכלות נוספות.
בהצלחה,
טלי

תהליך הוצאת אשרות עבודת חול ועלויות
 |  eliyahu yitshak

שלום מאליהו יצחק טל 0525584774 לגבי ארהב מספר שאלות האם ישנה הגבלה בגיל בכניסה לשם? האם קל לקבל אשרה ללא מקצועיים אך בעלי ניסיון עבודה מגוון? ומה העלות לכך? ניסיתי כל מיני חברות המשיגות זאת הסתבכתי כי אין לי וואטסאפ אין אשראי והמייל שלי בעייתי מקווה שתוכלי לייעץ לי איך עושים זאת בלי בלבולי מוח בפשטות ובמהירות ושתוכלי לפנות זמן אלי תקוע עם זה יותר מדי זמן לגבי קנדה נדמה לי לא צריך [?] מדינות מסוימות באירופה דורשות זאת האם יש יוצאות מן הכלל? בקיצור באילו מדינות התהליך קצר פשוט ולא יקר? צרי קשר דחוף בבקשה תודה :-(

תשובה לנושא הוצאת אשרות עבודה חו"ל
 |  דר' טלי גורן - מומחית רילוקיישן ומנהלת הפורום

שלום אליהו,
אני ממליצה לפנות למשרד עורכי דין קן-תור עכו לסקירה כללית של אשרות עבודה במדינות השונות.
https://ktalegal.com/?lang=he
בהצלחה,
טלי

רילוקיישן\לימודים בדנמרק
 |  גלית

שלום רב
אני שוקלת כבר המון שנים לעשות רילוקיישן אך מאחר ואני לבד אינני יודעת כל כך מאיפה מתחילים.
דנמרק זה יעד שמאוד מסקרן אותי, אורח החיים שם מושך אותי ואשמח לקבל כל המלצה אפשרית על איך לתכנן את זה בצורה מסודרת. אני סטודנטית לרפואה משלימה והייתי רוצה אולי להמשיך את הלימודים שם וזה עוד משהו שאני אשמח לקבל עליו מידע - האם יש שם מוסדות לרפואה משלימה?
יש לכם המלצות לגבי רילוקיישן לבד לדנמרק? מאיפה בכלל מתחילים, האם זה משהו שאפשרי לבחורה לבד שרוצה להתחיל מחדש וזה אומר שאני לא מסודרת מבחינת קריירה וזה אומר לעבוד לשם ולהתחיל מאפס. האם זה משהו שבכלל אפשרי?
כרגע אין לי דרכון אחר מלבד ישראלי - האם הייתם ממליצים על הוצאת דרכון אירופאי? (אני זכאית לפורטוגלי) או שניתן להסתדר גם עם דרכון ישראלי?
האם ישנן קהילות יהודיות שניתן להתחבר אליהן?
אשמח לכל פיסת מידע\הכוונה לאתרים ומקורות מידע שיוכלו לסייע לי להתחיל לתכנן את זה.
בתודה ובברכה

תגובה לנושא רילוקיישן לדנמרק
 |  דר' טלי גורן - מומחית רילוקיישן ומנהלת הפורום

שלום גלית,
אני ממליצה לקרוא משפע המאמרים המצויים כאן באתר בנושא הגירה ובפרט הגירה לצורך לימודים.
יש באתר אפילו מאמר בנושא לימודים בדנמרק :-)
https://www.israelisabroad.com/p/101/study-in-denmark
דנמרק הינה חלק מהאיחוד האירופי ולכן בודאי שדרכון אירופאי יעזור ויהפוך את כל המעבר ליותר אפשרי ויותר קל למימון.
קראי את המאמר שהקישור וחיזרי אלינו עם שאלות ספציפיות.
בהצלחה!
טלי

תגובה לנושא רילוקיישן לדנמרק
 |  גלית

תודה רבה על המענה טלי :)
קראתי את המאמר והייתי שמחה לקבל הכוונה בעיקר לגבי איך מתחילים?
הנושא של הדרכון האירופאי כנראה ייקח עוד כמה שנים והייתי רוצה כבר מעכשיו להתחיל לגשש. האם יש דרך להתחיל לעבוד שם בעבודות מסויימות אולי כדי שלאט לאט אתחיל לבנות שם משהו ואז אכנס ללימודים שכבר יהיה בידי הדרכון האירופאי?
או שלדעתך הדרך הכי פשוטה זה להיכנס לשם כסטודנטית? אני אישית הייתי מעדיפה להתחיל לעבוד שם ובהמשך להירשם ללימודים כי העלות ממש יקרה אם אין לך דרכון אירופאי...
מאיפה היית ממליצה להתחיל ברמה הכי בסיסית? בעיקר בנוגע למציאת עבודה, יש משרות ספציפיות שם שיכולות להתאים לזרים? איך בכלל ניגשים לזה? חשוב לי לציין - הניסיון התעסוקתי שלי בעיקר בתחום הכושר הגופני והאדמינסטרציה (עוזרת אישית, ניהול משרד וכו'), אני לא הייטקיסטית וקרוב לוודאי שאצטרך להתחיל מלמטה, מעבודות מזדמנות מה שנקרא ואני מנסה להבין אם בכלל אני יכולה להגיע לשם להיכנס למקום ולבקש עבודה בזמן שאין לי אזרחות\ויזת עבודה, יש מעסיקים שאולי מחפשים להעסיק דווקא זרים? או משרות שמכוונות לזרים? כאילו איך ניגשים לזה בכלל ומה האופציות?

תשובה לנושא רילוקיישן לדנמרק
 |  דר' טלי גורן - מומחית רילוקיישן ומנהלת הפורום

שלום גלית,
על מנת לעבוד בדנמרק באופן חוקי את צריכה לקבל אשרת עבודה (ויזת עבודה) - כמובן בהנחה שאין לך עדיין דרכון אירופאי.
על מנת לקבל את אשרת העבודה את צריכה למצוא מעסיק שירצה להעסיק אותך ושיוכל להוכיח למדינה שהכישורים שלך דרושים ואינם ניתנים להשגה במסגרת האוכלוסיה המקומית. זה הבסיס העקרוני, במרבית המקרים, לקבלת אשרת העבודה.
ללא תעודות השכלה בתחום עליו את מתמודדת או נסיון מקצועי עשיר, לצערי קשה לי להאמין שניתן יהיה להוכיח דבר זה.
אולי אם תנסי לפנות לקהילה היהודית תוכלי למצוא משרה המיועדת ליהודייה דוברת עברית?
בהצלחה,
טלי

הצעה לביטוח רפואי בחו''ל

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

*על ידי לחיצה על 'שלח' אתה מקבל עלייך את תנאי השימוש של אתר דיוידשילד


למידע נוסף לחצו כאן

Davidshield סוכנות לביטוח חיים (2000) בע"מ.
החברה המבטחת- דיויד שילד חברה לביטוח בע"מ