רילוקיישן לאפריקה

דף הבית >> רילוקיישן >> רילוקיישן לאפריקה

מעבר למדינה אחרת לתקופה ארוכה או לצמיתות יכול בהחלט להיות בגדר חוויה מעשירה, הזדמנות עסקית וכלכלית שבמקביל חושפת אותנו לתרבויות, מקומות, שפות, צבעים, נופים ואנשים שכנראה ולא היינו פוגשים פרט לטיול.

יחד עם זאת, בזמן מעבר אנו עלולים להיתקל בקשיים ומכשולים במהלך הדרך, במיוחד כאשר מבצעים רילוקיישן לאפריקה - יבשת שבה הפערים התרבותיים, הפרסונליים וכמובן המנטליות שונים כל כך מאלו עליהם רובנו גדלנו בתור ישראלים.

דברים שיכולים להיראות לנו טבעיים וטריוויאליים עלולים להיתפס שם כעבירה על החוק, חציית גבולות או חוסר כבוד. לכן, טרם ביצוע מעבר למדינה כמו אפריקה עלינו להיערך בהתאם בין אם אנחנו עוברים עם ילדים ובין אם לבדנו. למידע נוסף על רילוקיישן ליחצו כאן.

מערכת הבריאות באפריקה

אפריקה הינה יבשת מתפתחת אך עדיין נמצאת הרבה מאחורינו בכל מה שקשור למערכות חינוך, תשתיות בריאות, טכנולוגיה ואינטרנט. למרות זאת, הביקוש לעובדים החל לעלות בעשרות אחוזים כבר משנת 2008 עבור מהנדסים, יזמים, אנשי הייטק ומנהלי פרוייקטים.

לצד החסרונות שבמעבר ליבשת הנמצאת בהתפתחות מתמדת וממוקמת הרבה מאחורינו, ישראלים רבים שכבר עשו את המעבר מספרים על רמת חיים ומשכורות גבוהות בהרבה ממה שהיו רגילים.

לכל שאלה בנוגע לרילוקיישן לאפריקה או בכלל, בקרו בפורום מומחים שלנו.

רילוקיישן לאפריקה - כדאי להכיר

  • מגורים וחינוך באפריקה: סוג המגורים באפריקה משתנה ממדינה למדינה. יש ישראלים שחיים תחת שמירה אינטנסיבית בשל הסיכונים הקיימים בסביבה ויש כמובן אזורים בטוחים יותר.

    בכל מקרה, מכיון ומדובר במקומות שאינם לוקחים חלק מתרבות המערב, טרם המעבר, חיוני מאוד למצוא דירה.
    במידה ואתם עוברים עם ילדים, וודאו שאתם במקום קרוב למסגרות המתאימות להם ככל הניתן בין אם זה חוגים ובין אם בתי ספר.

לרוב באפריקה, הישראלים חיים בקהילה בה חיים ישראלים נוספים וכך קל יותר לשלבם במעבר. בשונה ממדינות אחרות שלא תמיד הקרבה לקהילה יהודית או ישראלית מתאפשרת.

אמנם ברוב המקרים בשונה מבישראל, האימהות במעבר לאפריקה עוברות ל- 100% משרה בטיפול בילדים מה שנדיר לפגוש אצלנו, אך עדיין ילדים זקוקים למסגרת חברתית, לימודית וחינוכית כזו או אחרת. קיימים בתי ספר וגנים בינלאומיים במדינות ובערים שונות ועל כך חשוב להתעדכן.

  • מערכת הבריאות באפריקה: כאן טמון החיסרון העמוק ברילוקיישן מסוג זה. במדינות רבות ברחבי אפריקה ישראלים צריכים להתמודד עם היעדר שירותי בריאות תקינים ועם קיומן של מחלות קשות המתאימות לחיי העולם השלישי כמו מלריה, איידס וקדחות מסוגים שונים. רוב המזון מיובא ולכן מבחינה זו האוכל הופך יקר מאוד.

יש קושי אדיר לקבל שירות רפואי מקצועי אך עניין זה נמצא בשיפור תמידי בשל ריבוי באוכלוסייה המערבית ההולך וצומח. עדיין, יש חשיבות גבוהה לביטוח רפואי פרטי מהארץ אשר יכסה אתכם ואת בני משפחתכם בכל מצב רפואי בו תתקלו בין אם זו שפעת ובין אם מחלקה מורכבת יותר.

לחברת דיוידשילד ניסיון רב בביטוח ישראלים שעברו לגור באפריקה. לדיוידשילד יש פוליסה המכסה ניתוחים, אשפוזים, ייעוץ של מומחים, כיסוי עבור טיפולים מגוונים, תרופות ועוד. מומלץ מאוד לדאוג לכיסוי רפואי מקיף שגם יכלול פינוי רפואי בעת הצורך למקום בו ניתן לקבל שירותים רפואיים ברמה איכותית עד כמה שניתן.

קראו עוד על: פתרונות שילוח מכולה

 

הצעה לביטוח רפואי בחו''ל

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

*על ידי לחיצה על 'שלח' אתה מקבל עלייך את תנאי השימוש של אתר דיוידשילד


למידע נוסף לחצו כאן

Davidshield סוכנות לביטוח חיים (2000) בע"מ.
החברה המבטחת- דיויד שילד חברה לביטוח בע"מ