לימודים בצ'כיה

דף הבית >> לימודים בחו"ל >> לימודים בצ'כיה

ברפובליקה הצ'כית יש מסורת של חינוך ומחקר באיכות גבוהה, בעיקר בתחומי המדעים, הנדסה והרפואה. האוניברסיטאות הצ'כיות בעלות מוניטין ארוך שנים, בעלות תפיסה ייחודית והתמחויות מעניינות. סטודנטים רבים מתעניינים בלימודים בצ'כיה מתוך רצונם, לערוך מחקר קצר או בכדי להשלים תואר במגוון רחב של תחומים מסורתיים וחדשים שקיימים.

שפת הלימוד העיקרית היא צ'כית, אך לעומת זאת מגוון רחב של תוכניות לימודים בצ'כיה מועברות בשפות זרות בעיקר באנגלית, כדי לספק אפשרות לסטודנטים בינלאומיים ללמוד בצ'כיה.

מעל 37,000 סטודנטים זרים לומדים במוסדות צ'כיים להשכלה גבוהה, כאשר רוב הסטודנטים הישראלים, בוחרים ללמוד רפואה בצ'כיה. האינטרס גדל ככל שגדל הביקוש לתוכניות לימוד בשפה זרה, בעיקר באנגלית וקשיי קבלה ללימודים במדינות אחרות. האוניברסיטאות הצ'כיות מעורבות במגוון רחב של פעילויות ותוכניות שיתוף פעולה בינלאומיות המתקיימות באיחוד האירופי ובמדינות האיזור. 

כיצד ניתן להתכונן ללימודים בצ'כיה?

כמו בכל מקרה של לימודים בחו"ל, גם כאן כדאי להתכונן בהתאם. המכון לשפה ולימודי מכינה קדם אקדמים, הפועל תחת אוניברסיטת צ'רלס בפראג, מציע קורסים אינטנסיביים בשפה הצ'כית, קורסי הכנה ללימודים באוניברסיטה בצ'כיה, בחינות, קורסי שפה באינטרנט וקורסים קיץ ללימוד השפה. כך תוכלו להשתלב מהר יותר במדינה ובלימודים.

הוצאות המחייה נמוכות יותר בצ'כיה באופן משמעותי מאשר בכל מדינה במערב אירופה. הוצאות המכסות אוכל, לינה, ותחבורה ציבורית מגיעות לסך ממוצע של 350-750 דולרים בחודש. באופן טבעי, זה תלוי באורח החיים של התלמיד ועל כמה שהוא או היא באמת רוצים לבלות.

סטודנטים זרים המחזיקים ויזה יכולים להיות מועסקים, אבל צריך לקבל אישור עבודה. היתר עבודה אינו נדרש רק אם הסטודנט עד גיל 26 ועובד לא יותר מ -7 ימים קלנדריים רצופים או 30 ימים בשנה בסך הכל. כך שחשוב לתקצב היטב את הלימודים והמעבר או לשלב לימודים ועבודה אם ניתן.

ובפן המהנה, בשל מיקומה הגיאוגרפי צ'כיה ממוקמת בצומת של תרבויות רבות. התרבות של המדינה נוצרה בעיקר על ידי סלאביים, גרמנים והשפעה יהודית, שהביאה לסגנון חיים ומורשת תרבות מרכזית אירופית עשירה. ובנוסף, הלימוד בצ'כיה ימקם אותכם באמצע אירופה כך שיש סיכוי מצוין לגלות את כל מדינות אירופה ומקומות אחרים שאולי לא הייתה לכם ההזדמנות לבקר.

הצעה לביטוח רפואי בחו''ל

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

*על ידי לחיצה על 'שלח' אתה מקבל עלייך את תנאי השימוש של אתר דיוידשילד


למידע נוסף לחצו כאן

Davidshield סוכנות לביטוח חיים (2000) בע"מ.
החברה המבטחת- דיויד שילד חברה לביטוח בע"מ