חגים ברילוקיישן – איך שורדים אותם?

דף הבית >> רילוקיישן >> חגים ברילוקיישן – איך שורדים אותם?

לעיתים נראה כי דווקא ישראליים ברילוקיישן נהנים יותר בחגים. הרי הם חוגגים את החגים היהודים עם חבריהם, ומצד שני גם חוגגים חגים לא יהודים עם חבריהם לעבודה, שכנים או חברים לא יהודים שהכירו. אך מי שבפועל מתגורר בחו"ל, יודע שלמרות החגיגות, דווקא חגים ברילוקיישן הם הקושי האמיתי.

בעידן שבו הגבולות הגלובליים מיטשטשים, אין פלא שישראליים רבים בוחרים לצאת להרפתקה של חייהם – רילוקיישן למדינה זרה, לרוב למטרת עבודה או לימודים. במקרים רבים הם 'אורזים' לא רק את חפציהם, אלא גם בן או בת זוג, ילדים שיכולים להיות קטנים ונפרדים מחבריהם והמשפחה הקרובה. אז כן, רילוקיישן בחגים מעלה זיכרון ילדות, מעט שמחה המהולה לפעמים בגעגוע לבני המשפחה, במיוחד לאוכל של אימא והאווירה המשפחתית.

חגים ברילוקיישן – לנסוע לביקור בארץ או להישאר

רבים מישראליים מנצלים את החגים לטובת נסיעה לארץ, כך הם יוכלו לחסוך את הגעגוע בחגים ולבקר את בני משפחתם. אולם לא בכל חג אפשר לארוז את כולם ולהגיע לארץ לביקור, במיוחד כשהחגים היהודים לא תמיד מסונכרנים עם ימי החופש ועם החגים הלא יהודים. ברוב המקרים חנוכה חופף לחג המולד והכריסטמס, ולכן רוב הישראלים דווקא מנצלים את חג החנוכה, אך מתקשים יותר להגיע לראש השנה או לחג הפסח והם נשארים בחו"ל.

הזיכרונות, אוי הזיכרונות

נראה שדווקא לפני החגים המשמעותיים כמו פסח, ראש השנה, פורים, שבועות וכו', הזיכרונות מתחילים לצוף. כאשר אנחנו מבשלים, פורסים את המפה על השולחן ואפילו מכינים את הסימנים של ראש השנה, אנו נזכרים במשפחה הקרובה, ומדמיינים איך שאר האחים והאחיות חוגגים את החג סביב השולחן אצל ההורים.

אז נכון, הזיכרונות מעט צורמים ויכולים אפילו לגרום לנו לדמעה, אבל היי, תסתכלו על היתרונות, ויש מלא. למשל אם אתם בחופשה תמידית, אין צורך לריב 'אצל מי עושים את החג', אין צורך לשמוע ריכולים של הדודה וגם את השאלות המעצבנות כמו "מתי תחזרו לישראל", או מתי תביאו ילד שלישי וכו'.

מסתבר שקצת מידע על רילוקיישן בחגים יעזור לכם לשרוד אותם. אז צירפנו כמה טיפים מצוינים, פשוט לגזור, לשמור והכי חשוב – ליישם!

הכינו את האוכל שאתם אוהבים – אווירה של חגים בבית היא הריח של המאכלים הטעימים, שאותם מריחים כבר מחדר המדרגות. הכינו אוכל שאתם אוהבים, ואפילו בקשו מאמא / חמה מתכון + הסבר מצולם, ופשוט הכינו את האוכל שאתם אוהבים.

הזמינו חברים – לא משנה אם יצאתם לרילוקיישן כזוג, משפחה עם ילדים או בודדים, הזמינו חברים קרובים שיתארחו אצלכם, כך תוכלו להרגיש את האווירה של החג עם המפה הלבנה. תוכלו כמובן גם להזמין חברים או בני משפחה מהארץ, כך תוכלו ליהנות עוד יותר.

לכו לבית חב"ד או מרכזים יהודיים – כמעט בכל מקום בחו"ל יש מרכזי חב"ד או מרכזים יהודים שבהם ניתן להתארח ולהרגיש הכי בנוח שיש. תוכלו לברר בבית הכנסת השכונתי או עם חברים היכן מתקיימות ארוחות חג, ופשוט ליהנות מאווירה משפחתית חמימה.

אפשר גם לבד – אם בחרתם להישאר לבד, צרו אנרגיות טובות וערכו שולחן חג יפה, ממש לפרטי פרטים, כך תחושו את החג עם בני המשפחה.

 

הצעה לביטוח רפואי בחו''ל

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

*על ידי לחיצה על 'שלח' אתה מקבל עלייך את תנאי השימוש של אתר דיוידשילד


למידע נוסף לחצו כאן

Davidshield סוכנות לביטוח חיים (2000) בע"מ.
החברה המבטחת- דיויד שילד חברה לביטוח בע"מ