רילוקיישן

דף הבית >> רילוקיישן

המדריך המלא לרילוקיישן - כל המידע הכי חשוב למעבר לחו"ל

רבים מאיתנו בוחרים לעשות שינוי עם החיים ובין השאר מחליטים על שינוי מקום מגורים, עוברים למדינה אחרת לכמה שנים טובות, במטרה לחסוך קצת כסף, לחוות, לראות ובעיקר כדי להרגיש משהו אחר ולא מוכר בגוף ובנשמה. למעשה, מדובר בפרוייקט של ממש, אשר דורש מחשבה על כל הפרטים הקטנים, גם כשאתם עוברים לבד ובטח ובטח כאשר אתם עוברים עם המשפחה שלכם.

קיימים כל מיני סוגים של אנשים שבוחרים לעשות רילוקיישן מכל מיני סיבות ביניהן הצעות עבודה מפתות, הרצון להרוויח יותר ולחסוך כסף לבית - כי בארץ זה כמעט ובלתי אפשרי, להרגיש תרבות שונה, לחשוף את הילדים לשפה זרה ועוד… אם אתם נמצאים לפני רילוקיישן מכל סיבה שהיא, המאמר הבא נכתב במיוחד עבורכם ודרך קריאה מעמיקה שלו, תוכלו לדלות את כל המידע החיוני והחשוב לכם.

מסוג הויזה שאתם צריכים ועד לרשימת ציוד שעליכם להכין טרם עברתם. לחצו על הקישור הבא למידע נוסף על ביטוח בריאות לרילוקיישן

עבודה כחלק מהרילוקיישן - סוגי ויזות

אז ברור שכדי לגור בחו״ל, חייבים למצוא עבודה. לאלה מכם שקיבלו הצעת עבודה בחו״ל, דרך המעסיק הנוכחי שלהם בארץ, כנראה מסודרים שכן בדרך כלל החברה בה תעבדו תדאג לכל האישורים הרלוונטיים גם לכם וגם למשפחתכם. לאלה שבחרו לנסות את מזלם, היעד הוא כמובן גורם חשוב ובכדי למצוא עבודה עליכם לוודא שהמעסיק יסדר לכם ויזה מתאימה, או שאתם תדאגו לזה וכך תקלו על עצמכם בתהליך מציאת העבודה.

מדובר בהליך לא פשוט, מורכב אשר כולל פרטים רבים ולכן לעתים כדאי לערב עורך דין. אם נרשמתם ללימודים אקדמאיים (לא קורס זמני) לרוב, תקבלו אישור עבודה לתקופה שבה אתם לומדים, ולעתים גם בן או בת הזוג שלכם. כל ישראלי שמעוניין לעבור או אפילו לבקר בארה״ב לדוגמא, מחויב באשרת כניסה - ויזה.

כך גם לאוסטריה ולמדינות נוספות. לארה״ב יש לא מעט סוגים של ויזות, אך נציג בפניכם רק את אלו המתאימות למטרות הגירה ורילוקיישן:

 • ויזת L: מתאימה לעובדים שמשנים את מיקום העבודה שלהם דרך הארץ. קבלת ויזה זו תתאפשר לאנשים שמעסיקהם הגישו בקשה לויזת L,באמצעות טופס I-129.
   
 • ויזת O: מתאימה לאנשים העוסקים בתחומים ספציפיים כמו מדעים, חינוך ואמנות לעבודה בארה״ב בעקבות פרויקט ייחודי ארוך טווח, כמו סיבוב הופעות למשל.
   
 • ויזת H-1B: מאפשרת לעובדים מיומנים לעבוד בתפקידים ספציפיים בתחומים כמו רפואה, הוראה, הייטק, עריכת דין, ראיית חשבון וכו׳. בזמן שתהיו בארה״ב תוכלו להשתמש בויזה זו ולהגיש בקשה לקבלת ׳גרין קארד׳- אישור שהייה קבוע בארה״ב. בכדי לקבל אשרת ויזה מסוג H-1B, יש חובה להחזיק לפחות בתואר ראשון. אשרה זו מופקת לתקופה של 3 שנים, עם אופציה להארכה.

מעבר דירה לקראת רילוקיישן

באים עם המשפחה?

בן או בת הזוג שלכם וגם ילדכם זכאים לקבלת אשרת ויזה מסוג H-4- ויזת מלווה, לכל התקופה שבה תהיו בארה״ב, ויזה זו אינה מאפשרת לבן או בת הזוג שלכם לעבוד. חשוב לזכור שבכדי שגם בת או בן הזוג יוכלו לעבוד, יש להגיש בקשה מיוחדת על סמך הויזה שלכם. את השהות תמיד ניתן יהיה להאריך. כמובן שמיותר לציין כי עליכם לבדוק שכל הדרכונים בתוקף וכי יש לכם צילומים של כל המסמכים החשובים.

עושים רילוקיישן לאירופה?

בשונה מארה״ב, בכדי להיכנס לאירופה אין צורך בויזת תייר, אך בכדי לעבוד, כמובן שיש להגיש בקשה לויזת עבודה, בכל מדינה התהליך מעט שונה וחשוב לבדוק אותו לעומק דרך השגרירות של אותה מדינה.

משפחה - מה חשוב לתכנן לפני מעבר לחו"ל?

כחלק מהמעבר לחו״ל עם המשפחה, יש פרמטרים רבים שנדרש לקחת בחשבון. כמובן שאם עוברים לבד או רק עם בן/בת זוג הדברים פחות מורכבים אך כשמעורבים הילדים, כחלק מהחוויה האדירה אליה הם הולכים להיחשף, יש לתכנן את הדברים הבאים:

 1. קרבה לבית ספר/גן: בכל מדינה סוגית החינוך היא שונה לחלוטין. בהתאם לגיל של ילדכם תצטרכו לדאוג להם למסגרת חינוכית. בארה״ב יש שתי מסגרות חינוך - פרטית וציבורית. מערכת החינוך הציבורית מתקיימת ברמה המדינית או המקומית. הממשלה מספקת תקציבים לתכניות לימודים בשתי המסגרות.

  אם בחרתם במערכת הציבורית, עליכם לדעת שמכיון ואתם מחזיקים בויזת עבודה, ילדכם זכאים ללכת מגיל גן ועד תיכון למוסד החינוכי בחינם.

  מערכת החינוך הפרטית כמובן עולה לא מעט כסף, ואחת הסיבות העיקריות להיותה קיימת ומפותחת כל כך בארה״ב, היא מכיון שהורים רבים מעוניינים להעניק לילדיהם חינוך דתי. אם תבחרו לשלוח את ילדיכם לבית ספר יהודי פרטי לדוגמא, תשלמו בין 3000$-15,000$ תלוי באיזו מדינה ובאיזה אזור, זה מבלי לקחת בחשבון תנאי פנימייה.

  הדעות לגבי חינוך ציבורי לעומת הפרטי הן לכאן ולכאן. אתם כמובן, תעשו את השיקולים הכלכליים והחינוכיים  אשר מותאמים לצרכים ולתקציב העומד לרשותכם. באותה נשימה עליכם להודיע למסגרות החינוך בארץ, שאתם לפני רילוקיישן וכי ילדכם עוזבים את בית הספר או הגן.

   
 2. הכנות ותיאומי ציפיות: השאלה המרכזית שעומדת על הפרק בכל מה שקשור לרילוקיישן עם ילדים היא הגיל שלהם. ככל שהילדים בוגרים יותר, כך המעבר יהיה קשה יותר שכן הם רכשו חברים, בנו לעצמם מסגרת חברתית בישראל, וכעת עליהם להסתגל מחדש. לא קל בכלל!.

  מדובר בתהליך נפשי לא פשוט ואנחנו ממליצים להתייעץ עם בעל מקצוע, לתאם ציפיות עם הילדים, לחפש עבורם מראש מסגרות חוגים מתאימות, והכי חשוב לאמץ לעצמכם כלים ודרך התמודדות במטרה להקל עליהם את המעבר. לימוד השפה בצורה בסיסית היא דרך מעולה להקל על המעבר. בחרו באזור מגורים שיתאים בצורה הטובה ביותר לצרכים של ילדיכם, גם אם זה אומר שהזמן בו תגיעו לעבודה, מתארך מעט.

  קהילה יהודית- ישראלית היא דוגמא למקום שיכול להקל על ילדים ישראלים להסתגל למעבר בחו״ל.

   
 3. במידה ואתם טסים עם תינוק: בדקו אופציה למטפלת/ בייביסטר, הביאו צעצועים מוכרים, קלטות, ספרים בעברית, תרופות חשובות, מסמכים מתורגמים, תיק רפואי ופנקס חיסונים. אל תוותרו על דברים כמו מוצצים, בקבוקים, קלטות מוזיקה ושאר דברים מוכרים, עד שתסתגלו ותמצאו תחליפים ברילוקיישן עצמו.
   
 4. חיית מחמד: אם בבעלותכם כלב או חתול שעובר יחד אתכם, עליכם לדאוג לכל החיסונים, האישורים הרפואיים המתאימים במטרה להעביר את חיית המחמד בקלות בשדה התעופה. בחלק מהמקרים עליכם להצטייד בכלוב וכמובן בכרטיס טיסה לחיית המחמד שלכם.

מה עושים מבחינה רפואית כאשר מבצעים רילוקיישן?

מדובר באחת הסוגיות החשובות, אם לא החשובה ביותר כשעוסקים במעבר למדינה זרה. אם אתם כמו רוב הישראלים, עושים רילוקיישן לארה״ב, חשוב שתדעו שהרפואה בארה״ב היא רפואה פרטית. הביטוחים מאוד יקרים ולא כוללים בתוכם סעיפים רבים חשובים.לכן, לפחות לתקופה הראשונה, עד שתסתגלו ותראו ׳מי נגד מי׳,  מומלץ שתארגנו לעצמכם ביטוח רפואי מהארץ.

חברת הביטוח דייוידשילד מתמחה בביטוח בריאות לחו"ל - דיוידשילד מעניקה מעטפת ביטוחית מלאה הכוללת תמהיל של שירותים, החל בביקורי רופא, בדיקות שגרתיות, אישפוז, בדיקות לילדים ונוער וכלה בניתוחים והשתלות. חלק בלתי נפרד מהנושאים אותם עליכם לבדוק טרם עברתם הוא תרגום מסמכים רפואיים חשובים מעברית לאנגלית, או לשפה בה מדברים במדינה אליהם אתם עוברים.

בנוסף, הצטיידו בתרופות חיוניות עם וללא מרשם כמו אנטיביוטיקה, אקמול, סירופ שיעול, גלולות למניעת היריון ושאר תרופות רלוונטיות למצבכם הבריאותי וכמובן לילדים שלכם. בדקו שאתם והילדים מחוסנים בכל החיסונים הנחוצים וזכרו שאם אתם לא מבוטחים, אתם לא מכוסים.

לצורך הדוגמא, רכישת תרופה עם מרשם רפואי בארה״ב, מבלי שהינכם מבוטחים, יכולה להגיע למאות של דולרים.. אחד הדברים החשובים ביותר כאשר בוחרים ביטוח רפואי לחו״ל הוא מענה זמין ואנושי 24/7, הכיסוי הרפואי בו תבחרו הוא אחד המרכיבים החשובים והקריטיים להצלחתו של המעבר, הנסיון הרב שיש לדיוידשילד בתחום הביטוח הרפואי הבינ"ל ומערכת הקשרים המבוססת עם גורמים וספקים רפואיים ברחבי העולם, מאפשרים להם לעשות עבור המבוטחים מעל ומעבר לכל ביטוח אחר.

מוכנים לעבור? בדקו שלא שכחתם...

המעבר לחו״ל, דורש מאיתנו להיות ממוקדים, חדים ומדויקים שכן יש כל כך הרבה סידורים שעלינו לבצע גם בארץ לפני המעבר וגם במדינה אליה אנו עוברים שחשוב לא לשכוח שום דבר במיוחד את הפרטים הקטנים. אז לפני שאתם עוזבים:

 • רכב: עליכם לקבל החלטה האם אתם מוכרים את הרכב, משאילים אותו למישהו קרוב בתשלום חודשי קבוע, או האם עליכם להחזיר את הרכב לחברה שבה אתם עובדים.
   
 • ביטוחים ודירה: בהתאם להחלטה שבצעתם לגבי הדירה שלכם - למכור או להשכיר, בצעו רשימה של כל הביטוחים בהם אתם מחזיקים, ביטוח דירה, ביטוח תכולה, ביטוח רכב ודאגו לבטל או להעביר את כל הבטוחים האלה הלאה. כמה שפחות חיובים בארץ, בתקופה שאתם ברילוקיישן - עדיף!.
   
 • ביטוח לאומי/מס הכנסה: כל אדם בישראל מחויב לשלם ביטוח לאומי. כשאתם עובדים בארץ, התשלום יורד  אוטומטית מהמשכורת ולכן לפני המעבר דאגו להסדיר את התשלום בהוראת קבע דרך הבנק או בכרטיס אשראי, אחרת תחזרו לחוב שמן שרק יגדל עם הזמן. בנוסף, אולי כדאי לכם לשקול את האפשרות לייעוץ מס, שכן גם כשאתם עובדים בחו״ל אתם מחויבים לשלם מס הכנסה.

  בנק: החליטו מה אתם עושים עם חשבון הבנק שלכם בארץ- משאירים או סוגרים. הכינו רשימה של כל החיובים הקבועים שלכם בכדי שתוכלו להישאר עם ׳הרגליים על הקרקע׳.

   
 • דואר: הסדירו כתובת חלופית.
   
 • חשבונות: בטלו מינויים קבועים לעיתונים ומגזינים, החליטו מה אתם עושים עם המכשיר הנייד שלכם, סגרו חשבונות חשמל, מים, גז, אינטרנט, כבלים, דוחות חניה וארנונה בכדי למנוע הצטברות של חובות בזמן שאתם בכלל לא בארץ. ניתן ליצור מספר ישראלי וכך הקרובים שלכם יוכלו להישאר אתכם בקשר רציף, בעלות סמלית בלבד וגם אתם תוכלו לצלצל לארץ. מדובר בכמה שקלים בודדים בחודש.
   
 • מילואים: הודיעו שאתם עוזבים את הארץ לתקופה.

חשבו על דברים שיהיו חסרים לכם ופשוט תקחו אותם אתכם. לדוגמא ספר טוב בעברית, תמונות, מוזיקה ישראלית, חטיפים ועוד.

הגעתם? שוב סידורים…

 • פתיחת חשבון בנק מקומי
   
 • רכב: צריך או אפשר לוותר? בארה״ב לדוגמא, בחלק מהמקומות, התחבורה הציבורית נוחה ואטרקטיבית ולכן לפעמים אולי עדיף לשקול השכרת רכב רק כשאתם זקוקים לכך. הכל תלוי היכן התמקמתם וכמה השירותים אותם אתם צריכים רחוקים מכם.
   
 • ספקו את פרטי הבנק והפרטים האישיים שלכם למקומות הרלוונטים כמו חברת חשמל, מים, טלפון וכדומה.

כל מה שנשאר לנו לאחל לכם זה רילוקיישן קל, נחיתה רכה ובטוחה!

הצעה לביטוח רפואי בחו''ל

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

*על ידי לחיצה על 'שלח' אתה מקבל עלייך את תנאי השימוש של אתר דיוידשילד


למידע נוסף לחצו כאן

Davidshield סוכנות לביטוח חיים (2000) בע"מ.
החברה המבטחת- דיויד שילד חברה לביטוח בע"מ