חוזרים לשנת הלימודים בחו"ל

דף הבית >> מאמרים >> כללי >> חוזרים לשנת הלימודים בחו"ל

בעולם הערכים הישראלי, ילדי המשפחה תופסים כידוע את המקום המרכזי. כך גם בעת היערכות לקראת מעבר (רילוקיישן) למדינה אחרת. ברור שדאגה רבה מושקעת בנושאים כמו מוסדות חינוך הולמים בארץ היעד, טיפול רפואי הולם עבור הילדים וכד'. עם זאת, לא תמיד ניתנת תשומת לב לעולמם הרגשי של צעירי המשפחה, דווקא של אלו הקטנים יותר אשר קשה להם לבטא בבהירות את אשר על לבם. ספרי החדש "מה הסיפור? נוסעים לסינגפור" עוסק בדיוק בבעיה זאת.

רילוקיישן לסינגפור - סיפור אמיתי

הסיפור עוסק במשפחה שנוסעת לשנתיים לסינגפור במסגרת עבודתו של האב, בהיערכות לקראת הנסיעה ובהתמודדות דרך עיניו של הבן יהונתן. באופן רחב יותר הסיפור מטפל במעברים ובפרידה, תוך העלאת הקשיים והקונפליקטים בדרך משעשעת וכואבת גם יחד, כשברור שלא לכל דבר יש פתרון אך בהחלט יש מקום לאופטימיות.

הסיפור מתאים מאוד כמובן לאנשים העומדים בפני רילוקיישן ובעיקר למשפחותיהם אך גם לכל מי שאי פעם עבר דירה או נאלץ להיפרד מחבר או מבן משפחה.

למעשה, הסיפור מבוסס על מקרה מציאותי במשפחתה של חברה שלי. אב המשפחה נשלח לרילוקיישן לסינגפור והמשפחה נאלצה לעזוב את סביבתה המוכרת ולעבור איתו לשם, כאמור קיבלתי השראה מהסיפור האמיתי אך לקחתי את הספר לכיוון אחר של דמויות בדויות והכנסתי גם מחשבות ודעות משלי.

גיבורי הסיפור האמיתי שלי לא הגיבו בדיוק כמו הגיבורים הבדויים, אך הם מייצגים גוונים אפשריים של תגובות. תמיד יש ילדים הרפתקנים ששמחים ונלהבים ויש אחרים שחוששים ולוקחים קשה את השינוי. צריך לזכור שבדיעבד הדברים תמיד יכולים להשתנות ולהתהפך, דווקא הילדים שמאוד משלימים ומתרגשים לפני המעבר מתעמתים עם מציאות פחות קלה ומלהיבה לאחר ההגעה לארץ היעד ואותם ילדים אשר חששו מאוד טרם הנסיעה והכינו את עצמם, מתגלים פתאום כנלהבים מאוד ומסתדרים היטב עם המעבר למדינה החדשה.

אנשים רבים שקראו את הספר ועמדו במצב דומה, אמרו לי שהם פשוט בטוחים שהספר מדבר עליהם באופן אישי. משפחות הרילוקיישן הרגישו שהספר מאוד מדבר אליהם והיה להם קל מאוד להזדהות איתו.

אני מאמינה שילדי רילוקיישן רבים שיקראו את הספר, יוכלו להיעזר בו בתהליך ההתמודדות שלהם, מכיוון שהם יוכלו להזדהות עם הגיבורים. ברגע שילד מבין שהגיבור עובר או עבר את מה שגם הוא עובר כעת, אז יש כאן משהו מאוד מרגיע ומנחם.

חוץ מזה, אני מאמינה שהסיפור מתאים לכל מי שאי פעם עבר דירה, פרידות ושינויים בחיים ולמעשה מדובר בכולנו, ולכן אף על פי שלא עברתי רילוקיישן בעצמי אני בהחלט יכולה להזדהות עם הנושא ולהבין מה עובר על ילד שעומד לעבור שינוי כה משמעותי בחייו.

הספר מלווה באיורים חמודים והומוריסטיים של ניר קסוטו ויצא לאור בהוצאת אופיר ביכורים.

לפרטים נוספים או שאלות בנושא, ניתן להשאיר הודעה באמצעות הבלוג או לפנות אלי במייל


הצעה לביטוח רפואי בחו''ל

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

*על ידי לחיצה על 'שלח' אתה מקבל עלייך את תנאי השימוש של אתר דיוידשילד


למידע נוסף לחצו כאן

Davidshield סוכנות לביטוח חיים (2000) בע"מ.
החברה המבטחת- דיויד שילד חברה לביטוח בע"מ