ויזת סטודנט לארה"ב - המדריך המלא

דף הבית >> מאמרים >> כללי >> ויזת סטודנט לארה"ב - המדריך המלא

צעירים רבים מעוניינים ללמוד כיום דווקא בחו"ל ולא בארץ. לרוב, הסטודנטים המעוניינים בלימודים מעבר לים, הינם לרוב תלמידי תואר שני או תארי דוקטורט.

אולם, ישנם אנשים שבוחרים לבצע Relocation לתקופה קצובה וללמוד כבר את התואר הראשון במדינות ויבשות רחוקות. הסיבות לכך רבות מגוונות, רובן נעוצות בעובדה הפשוטה, שבחו"ל, ובייחוד בארה"ב, קיימים מוסדות לימוד יוקרתיים שנחשבים למובילים בחלק מתחומי הלימוד והמחקר.

תחומים כגון פסיכולוגיה, רפואה ומדעים מדויקים מפותחים יותר באוניברסיטאות בארה"ב, ובוגר של אחד המסלולים היוקרתיים האלה יכול להבטיח את עתידו האקדמי והתעסוקתי. חושבים על רילוקיישן לארה"ב למטרת לימודים? המאמר הזה בשבילכם.

בדיוק לשם כך הומצאה ויזת סטודנט לארה"ב. מאחר ולרוב האנשים אין אזרחות אמריקאית, הם נדרשים לוויזת סטודנט לארצות הברית, אשר תסדיר את מעמדם ותאפשר להם לקבל את הזכויות המגיעות להם כתושבים זמניים.

במידה ויש לכם אזרחות זרה, ייתכן שאתם זכאים לפטור מויזה לארה"ב - קראו עוד כאן.

מידע על ויזת סטודנט לארה"ב

ישנם מספר שלבים להוצאת ויזת סטודנט לארצות הברית

עבור מי שמתכנן לימודים בארה"ב, בין אם במסגרת רילוקיישן לניו יורק, לבוסטון או לכל יעד אחר, ויזת סטודנט לארה"ב הינה השלב האחרון בתהליך של מעבר לארה"ב ותחילת הלימודים במוסד האקדמי הנבחר, הבנוי מכמה שלבים.

השלב הראשון הינו כמובן ההתעניינות במוסדות הלימוד השונים ובתוכניות הלימוד שהן מציעות, לאחר מכן, מילוי טפסי הקבלה לאוניברסיטאות (שכוללים כתיבת קורות חיים, הצעת מחקר, מכתבי המלצה ולרוב גם ראיון אישי, תלוי באוניברסיטה אליה רוצים להתקבל). רק לאחר מכן, כאשר כבר ידוע לאיזו אוניברסיטה התקבלתם, יש להתחיל את תהליך הוצאת ויזת סטודנט לארצות הברית.

הוצאת ויזה סטודנט לארצות הברית

הוצאת ויזת סטודנט לארה"ב

הוצאת ויזת סטודנט לארה"ב כרוכה גם בתשלום כספי וגם במילוי והגשת הטפסים המתאימים:

  • מילוי טופס DS-156: טופס זה מאפשר קביעה של ראיון קבלת ויזת סטודנט לארה"ב בבניין שגרירות ארה"ב בישראל היושבת בתל אביב. על מנת למלא את טופס זה יש לקבל pin number המאפשר את מילוי הטופס ועולה 12$.
  • תשלום אגרת ויזת הסטודנט בדואר ישראל: תשלום האגרה עולה 100$ ומעיד על תשלום האגרה, ללא אישור מבנק הדואר על תשלום אגרה זו, לא יהיה ניתן להמשיך את תהליך קבלת הויזה.
  • תשלום אגרה נוספת SEVIS: זוהי אגרה נוספת שיש לשלם, משום שמדובר בקבלת ויזת סטודנט לארצות הברית. השונה ממתן ויזות אחרות לתיירים או לשוהים מסוג אחר בארה"ב.

קבלת ויזה לארה"ב אורכת חודשים מספר, ולכן אם התקבלתם למוסד אקדמי בארה"ב יש להתחיל את תהליך הוצאת הויזה מבעוד מועד ולא לחכות לרגע האחרון. זאת על מנת שלא ייווצר מצב שבו לא תוכלו לבצע את המעבר בשל בעיות בירוקרטיות בשגרירות ארה"ב.

למידע נוסף בנושא איך להוציא ויזה לארה"ב

השלמתם את התהליך ואתם עוברים ללמוד בארה"ב? פנו אלינו על מנת שנתאים לכם ביטוח רפואי לחו"ל עם הכיסויים הרפואיים המתאימים ביותר!

מאמרים נוספים שיעניינו אותך:


הצעה לביטוח רפואי בחו''ל

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

*על ידי לחיצה על 'שלח' אתה מקבל עלייך את תנאי השימוש של אתר דיוידשילד


למידע נוסף לחצו כאן

Davidshield סוכנות לביטוח חיים (2000) בע"מ.
החברה המבטחת- דיויד שילד חברה לביטוח בע"מ