ויזת עבודה לארה"ב

דף הבית >> עבודה בחו"ל >> עבודה בארה"ב >> ויזת עבודה לארה"ב

אם בכוונתך להגר לארה"ב בהתבסס על כך שהוצעה לך עבודה קבועה שם, עליך לעבור תהליך קבוע:

 • כמעט בכל סוגי ויזות העבודה המופיעים בהמשך, מקום העבודה ידרש למלא labor certification request (טופס ETA 750) ולהגיש אותו ל- Department of Labor Employment and Training Administration, שיאשר או ידחה את הבקשה.
 • על ה- US Citizenship and Immigration Services לאשר את הבקשה, שהוגשה בטופס I-140 (בקשה לעובד זר) עבורך. המעביד שלך מגיש את הבקשה עבורך. אולם אם יש צורך באישור של ה- Department of Labor המעביד יכול להגיש את הבקשה רק לאחר שהאישור הזה ניתן. המעביד נחשב ל- sponsor או ל- petitioner של מי שמבקש (applicant או beneficiary) לחיות ולעבוד על בסיס קבוע בארה"ב. 
 • ה- State Department צריך לתת לך מספר ויזה, גם אם אתה כבר בארה"ב. מהרגע ששויך לך מספר, יש לך ויזה. אם אתה כבר נמצא בארה"ב, אתה חייב לשנות את הסטטוס של הויזה לתושב קבוע (רק לאחר שקיבלת מספר). 

אם תמצא מחוץ לארה"ב כשתקבל מספר, תקבל הודעה ואז תוכל להשלים את התהליך בקונסוליה האמריקאית היכן שאתה נמצא. 

ויזה לעובד זמני

הינה ויזה המיועדת למי שרוצה לעבוד באופן זמני בארה"ב. ישנן מספר קטגוריות (classifications) לעובדים זמניים וחלקן מוגבלות בזמן. 
אלה מופיעות ברשימה המצורפת בזה והתהליך דומה למה שתארנו זה עתה. (ויזות זמניות מסוג אחר כוללות כאלה שהאות "R" מופיעה עליהן - עובדים דתיים (אנשי דת וכמורה למשל) ו- "TN" לעובדי NAFTA זמניים וויזות "E" לסוחרים או משקיעים). 

סוגים של ויזות עבודה: 

 • H-1B: ויזה לתפקיד מקצועי ייחודי הנדרש בחברה אמריקאית, שנדרש לו תואר ראשון המוכר בארה"ב או ניסיון מעשי רב. היתרון בויזה כזו, (ע"פ Siskind Susser) הוא שכר המינימום ע"פ התפקיד והאיזור הגיאוגרפי, ניידות בין משרות ומעבידים וחזרת העובד לארץ בתום ההשמה על חשבון המעביד. החסרונות של ויזה כזו הם - אין אישור עבודה לבן/בת הזוג, תהליך ארוך וסבוך לקבלת גרין קארד ומכסה שנתית לבעלי ויזות כאלו העומדת על 65,000.
  טפסים מלווים - ETA 9035

   
 • H-2A: ויזה המיועדת לעובדי חקלאות עונתיים או זמניים.
  להגשת הבקשה און ליין - הקלק כאן

   
 • H-2B: ויזה המיועדת לעובדים עונתיים או זמניים שאינם עובדי חקלאות. יש צורך באישור ה- Secretary of Labor.
  טפסים מלווים - ETA 750 ,I-129

   
 • H-3: ויזה זו מכונה גם training visa. זו אינה ויזה המיועדת "לעבודה" אלא ויזה שתאפשרהתמקצעות במקצוע שאינך יכול לרכוש במדינתך. מתאימה לסטאז'רים שלא מתחום האקדמיה או הרפואה; מתאימה גם למקבלי הכשרה בתחום החינוך לילדים מוגבלים (הגבלה ל- 50 ויזות בשנה). משפחה יכולה להתלוות בתנאי שיקבלו ויזה H-4
  טופס- I-129

   
 • L-1: ויזה המיועדת לניוד פנימי של העובדים בחברה בסניפיה בארה"ב, רילוקיישן. על העובד לעבוד 12 חודש רצופים בחברה (יש להציג תלושי שכר, וכו'). יתרונות רבים לויזה הזו. לבכירים שהות של עד 7 שנים, לבעלי מקצוע ייחודי עד 5. קל יותר להשיג אזרחות קבועה לאחר מכן, מאפשר לזרים לפתוח עסק בינלאומי בארה"ב (שנה ראשונה)
  טופס- I-129

   
 • O-1: ויזה המיועדת למצטיינים ובעלי יכולות מיוחדות באומנויות, מדעים,חינוך, עסקים או ספורט, קולנוע או טלביזיה והסוכנים שלהם. O-2 לבני משפחה.
  טופס- I-129 
 • P-1: ויזה המיועדת לספורטאי המגיעה לתחרות ספציפית
  טופס- I-129 
 • P-2: ויזה המיועדת לאומן בתחום הבידור המגיע במסגרת תוכנית חילופין
  טופס- I-129 

   
 • P-3: ויזה המיועדת לאומנים מתחום הבידור המגיעים לארה"ב על מנת ללמד או להדריך במסגרת אירועי תרבות מיוחדים
  טופס- I-129 
 • Q-1: ויזה המיועדת למשתתפים באירועים תרבותיים שבמסגרתם ילמדו וידריכו אחרים לגבי התרבות של נושא הויזה (ישראל במקרה הזה). למידע נוסף אנא הקליקו על הקישורים הבאים.
  טופס- I-129

   
 • R-1: ויזה לאיש דת. בני משפחה קרובים יכולים לקבל R-2
  טופס- I-129

למידע נוסף על מציאת עבודה בחו"ל

הצעה לביטוח רפואי בחו''ל

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

*על ידי לחיצה על 'שלח' אתה מקבל עלייך את תנאי השימוש של אתר דיוידשילד


למידע נוסף לחצו כאן

Davidshield סוכנות לביטוח חיים (2000) בע"מ.
החברה המבטחת- דיויד שילד חברה לביטוח בע"מ