המדריך המלא לרילוקיישן לאוסטרליה

דף הבית >> מאמרים >> כללי >> המדריך המלא לרילוקיישן לאוסטרליה

בשנים האחרונות הפכה אוסטרליה ליעד אטרקטיבי עבור ישראלים. רבים בוחרים לעשות כיום רילוקיישן לאוסטרליה ולממש חלום - לעבור לחיות בחו"ל לתקופה של כמה שנים. הנופים המרהיבים, התנאים הטובים והאפשרויות המגוונות שיש למדינה הזאת להציע מושכים ישראלים רבים לבצע הגירה לאוסטרליה.

לחפש עבודה לפני או אחרי המעבר?

עם המעבר לאוסטרליה, יש לקחת בחשבון את היתרונות והתועלות, אבל גם את הקשיים שעשויים להתעורר. להלן מספר נקודות חשובות אותן מומלץ לשקול טרם קבלת ההחלטה.
לאחר שהתקבלה החלטה עקרונית לבצע רילוקיישן לאוסטרליה, מתחיל תהליך ארוך ולא פשוט של קבלת היתר אישור עבודה.
התהליך כרוך במציאת מעסיק אוסטרלי שמתעניין בכישורי המועמד המעוניין להציע מקום עבודה ונכון לקלוט אותו ולהציע לו חסות (sponsership).

חושבים להגר לאוסטרליה

אישור עבודה כתנאי הכרחי לביצוע רילוקיישן

אוסטרליה קולטת עובדים על פי רשימת מקצועות נדרשים. חשוב לדעת אם המקצוע שלך מופיע ברשימה הבאה על פי הרשימות קובעים האם יש לך אפשרות לעבוד ולחיות באוסטרליה, ובמידה וכן, מה סוג הויזה המתאימה לכך - ויזת תושב או ויזת עבודה.

בנוסף למקצוע הרלוונטי ישנם תנאים נוספים כגון: שנות ותק, מקצועיות, מבחן באנגלית, הערכה מקצועית של הגופים הרלבנטיים באוסטרליה ועוד. חשוב מאוד לעמוד בתנאי הסף של הויזה המבוקשת לפני שמתחילים בתהליך.

כמו כן, כל מי שמעוניין להגר לאוסטרליה מחוייב לעבור בדיקות רפואיות להוכיח את כשירותו הרפואית לעבודה.

על מנת להבטיח את התהליך מומלץ להיעזר בסוכן הגירה לאוסטרליה המוסמך ע"י הרשויות האוסטרליות בארץ דוגמת Brain Mobility. הסוכן מעודכן בחוקי ההגירה ובניואנסים הרלבנטיים למקצוע שלכם, ודרכו תוכלו לקבל מידע מהימן בנוגע לסיכויי ההגירה שלכם וליווי מקצועי לאורך התהליך.

ייעוץ הגירה כולל בתוכו:

  • סקירה מקיפה של כל סוגי הוויזות ובדיקת התאמה ראשונית לוויזת תושב ועבודה
  • בדיקה האם העיסוק, הניסיון וההשכלה שלכם עומדים בתנאי הסף 
  • ניתוח האפשרויות הקיימות בהתאם למצב הספציפי ולפרמטרים החשובים עבורכם
  • תכנון אסטרטגיית המעבר הטובה ביותר עבור היחיד/המשפחה
  • בניית תכנית פעולה הכוללת סט כלים וכן מידע מהימן ורלוונטי המותאם באופן אישי

מידע על רילוקיישן לאוסטרליה

שיקולים משמעותיים בהחלטה לעבור

לצד התהליך הארוך של קבלת היתר עבודה ועלויות המחייה, אורח חיי העבודה באוסטרליה שונה ממדינות אחרות. האזרחים האוסטרלים מקפידים לסיים לעבוד בשעות מוקדמות יחסית על מנת שיוכלו להקדיש זמן איכות רב ולבלות עם המשפחה והחברים גם באמצע השבוע ולא רק בסופו. מכאן, שמספר השעות בהן עובדים נמוך מזה שאליו הורגלו העובדים בישראל. כמו כן, קיימות קהילות גדולות ופעילות של יהודים וישראלים שהיגרו לאוסטרליה, כאשר רובן מרוכזות בסידני ובמלבורן.

מערכת הבריאות

מערכת הבריאות האוסטרלית מורכבת משתי מערכות המתקיימות זו לצד זו - ציבורית ופרטית, ופועלים בה כ-1300 בתי חולים (כ-740 ציבוריים וכ-560 פרטיים).

אזרחים אוסטרליים ותושבי קבע מכוסים במסגרת תכנית לאומית המכונה Medicare ומקבלת מימון ממשלתי המבוסס על תשלום מס בשיעור 1.5%-2.5% מההכנסה (כתלות בגובה השכר) המוטל על האזרחים והתושבים. במסגרת התכנית קיים מוגדרים השירותים המסובסדים (בעיקר השירותים הבסיסיים והשכיחים) ואילו על השירותים שאינם מסובסדים משלם המטופל מכיסו, או לחילופין באמצעות ביטוח פרטי משלים שרכש.
כמובן שבמסגרת ה-Medicare מאפייני ההתנהלות הם של מערכת ציבורית - לא ניתן לבחור רופא, זמני ההמתנה לרוב ממושכים והמטופל כפוף לאילוצים של בית החולים.

אזרחים ותושבים רבים באוסטרליה בוחרים לרכוש גם ביטוח רפואי פרטי המאפשר גישה אל מערכת הרפואה הפרטית ונהנה מיתרונות כמו - קיצור תורים, בחירת רופאים ובחירת בית חולים. הביטוח בפרטי לעתים כולל כיסויים נוספים על אלו הניתנים במסגרת ה-Medicare כמו טיפולי שיניים, אופטיקה, פיזיותרפיה וכדומה.

תהליך הגירה לאוסטרליה

הזדמנות כלכלית לעומת געגועים הביתה

לסיכום, להחלטה האם להגר לאוסטרליה ישנם יתרונות ברורים לצד מספר לא מבוטל של אתגרים. מצד אחד, נופיה המרהיבים של אוסטרליה והתרבות המערבית יכולים להקל על העובד הישראלי לבצע רילוקיישן וליהנות מ"נחיתה רכה" יותר. מצד שני, המעבר כרוך בתהליך ארוך וממושך של אישור היתר עבודה במדינה וכמו שהזכרנו, יש לקחת בחשבון את המרחק הגדול מישראל ומהמשפחה שנשארת בארץ והופכת את התהליך ללא פשוט, אך משתלם בהחלט מבחינה כלכלית.

החלטתם להתחיל בתהליך הגירה לאוסטרליה? רכשו ביטוח רפואי!

ביטוח רפואי לחו"ל באופן כללי וביטוח רפואי לאוסטרליה בפרט, הנו אחד הדברים החשובים שעליכם לארגן לפני ביצוע רילוקיישן. עברו לעמוד הבא למידע נוסף על הביטוח הרפואי לחו"ל של Davidshield ולרכישת ביטוח הבריאות המקיף ביותר לישראלים בחו"ל!

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך בנושא רילוקיישן לאוסטרליה:


הצעה לביטוח רפואי בחו''ל

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

*על ידי לחיצה על 'שלח' אתה מקבל עלייך את תנאי השימוש של אתר דיוידשילד


למידע נוסף לחצו כאן

Davidshield סוכנות לביטוח חיים (2000) בע"מ.
החברה המבטחת- דיויד שילד חברה לביטוח בע"מ