איך למצוא דירת מגורים בחו"ל

דף הבית >> מאמרים >> כללי >> איך למצוא דירת מגורים בחו"ל

מציאת דירה בחו"ל כרוכה בהיכרות מקדימה עם המקום, או סיוע של מקומיים כמו חברים או קולגות שכבר מתגוררים באזור המבוקש. כמובן שעל מנת להחזיק דירה, במיוחד עם משפחה, יש צורך למצוא עבודה בחו"ל, בדרך כלל במסגרת רילוקיישן (מעבר זמני) או מעבר קבוע. בין המשימה למצוא דירה, יש להתחשב בנתונים נוספים, כמו למשל חינוך הילדים, שירותי קהילה קרובים ושירותי בריאות במרחק סביר. כדי למצוא את דירת המגורים המושלמת בחו"ל יש לוודא שהיא ממוקמת במקום טוב כדי שהילדים יוכלו להתנהל בכוחות עצמם או לפחות קרוב לציר תחבורה ציבורית מסודר, מקום שיהיה בטוח יחסית עם שכנים מסבירי פנים, קרוב לקהילה היהודית כשזה נחוץ וכן שהמחיר תואם ליכולת ולציפיות - כולל העמלה שתשולם למתווך.

תשלום עמלות שכר דירה למתווך

אופן גביית עמלת התיווך משתנה ממדינה למדינה, לרוב את העמלה שאותה ירוויח המתווך לדירה או לנכס גובים מהשוכר ולא מהמשכיר שמשתמש בשירותיו. לכן השכרת הדירה היא במחיר AS IS בדרך כלל ותוך תשלום עמלה של בין 10 ל- 20 אחוזים על שכר הדירה לאורך שנה, או כפי שיקבע מול הברוקר. לכן, תוך חיפוש הדירה באמצעות האינטרנט וסוכנויות שונות, חשוב להתעקש ולברר אם נגבית עמלה ומה סך העמלה בדיוק עד לתום תשלומה בהתאם לחוק ולנוהג באותה מדינה.

לחפש במודעות של משכירים פרטיים

הגלישה באינטרנט יכולה לגלות כי ישנם לא מעט אתרים שמפרסמים מודעות להשכרת דירה ללא מתווכים ועמלות תיווך, אלא ישירות משכיר מול שוכר. ניתן להגביל את אפשרויות החיפוש ולמצוא דירה במחיר מקסימלי, לפי מדינה ואזור, גודל או מספר חדרים, סוג נכס וכן הלאה. באותה המידה, ישנן יכולות סינון לבחירת גובה העמלה שתשולם למתווך הדירה.

האם זה עוד רלוונטי?

רצוי לערוך מעקב של מספר ימים אחר אותן דירות ואותם נכסים; ישנם נכסים ש"נחטפים", וישנם נכסים שנותרים בפרסום על בסיס קבוע. ראשית רצוי לשאול אם זה עדיין רלבנטי. שנית, תוכלו להפעיל בחו"ל מכרים כדי שיבדקו עבורכם אם ישנה בעיה בדירה או חוות דעת על המיקום. בכל מקרה, ניתן לטוס מספר ימים לפני המעבר הגדול, ולבדוק את הנכסים שנמצאו בשלב מוקדם יותר תוך תיאום מראש. ביטוח רפואי לחו"ל.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:


הצעה לביטוח רפואי בחו''ל

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

*על ידי לחיצה על 'שלח' אתה מקבל עלייך את תנאי השימוש של אתר דיוידשילד


למידע נוסף לחצו כאן

Davidshield סוכנות לביטוח חיים (2000) בע"מ.
החברה המבטחת- דיויד שילד חברה לביטוח בע"מ