לימודים באוקראינה - כל מה שצריך לדעת

דף הבית >> מאמרים >> כללי >> לימודים באוקראינה - כל מה שצריך לדעת

לימודים באוקראינה נחשבים לסוג לימודים המתאים לאלו מאתנו שרוצים ללמוד רפואה. לימודי רפואה באוקרינה מתנהלים באנגלית, והם נחשבים לימודים ברמה טובה במיוחד. מלבד זאת, רופאים שסיימו לימודים באוקרינה יכולים להשתלב היום גם בשוק העבודה האירופאי, וגם בשוק העבודה הישראלי. הלימודים נחשבים לאופציה נהדרת למי שרוצה לשלב לימודים עם מגורים במדינה זרה במסגרת רילוקיישן, ללמוד שפה ולהעשיר את תרבותו.

מי ניגש ללימודים באוקראינה?

לימודים באוקרינה מתאימים למגוון סטודנטים המגיעים מכל העולם. סטודנטים ישראלים למשל, מעדיפים ללמוד רפואה באוקראינה וזאת בעקבות היכולת ללמוד במדינה זרה וגם להתקבל למוסד לימודים איכותי ביתר קלות.

מהם תנאי הקבלה ללימודים באוקראינה?

אחת מהסיבות העיקריות ללימודים במדינה זאת, אליה מגיעים סטודנטים מכלל העולם, היא תנאי הקבלה. תנאי הקבלה ללימודי רפואה באוקראינה אינם נוקשים כמו בישראל, בארצות הברית או בקנדה, והם מהווים צוהר למתעניינים בלימודים מסוג זה.

בנוסף, רמת הלימודים אינה נחשבת גבוהה במיוחד ומדינות כמו רוסיה, הונגריה וצ'כיה, נחשבות לבעלות רמת לימודי רפואה גבוהה הרבה יותר.

לימודים באוקראינה

מה צריך להציג כדי להתקבל ללימודי רפואה באוקראינה?

על מנת להתקבל ללימודי רפואה באוקראינה, יש להציג תעודת בגרות מלאה. עם זאת, לא קיים מבחן כניסה ספציפי ללימודי הרפואה.

בניגוד לארץ, גם אם מבחני הבגרות שלכם אינם כוללים תחומים כמו: פיסיקה, ביולוגיה או כימיה – עדיין תוכלו להתקבל. בנוסף, ובניגוד לציפיות, לאחר הלימודים תקבלו תעודת תואר ראשון שתקפה במגוון מדינות.

מהם מוסדות הלימודים המוכרים באוקראינה?

לימודי רפואה הנלמדים במדינה זאת מתקיימים בשתי אוניברסיטאות מרכזיות והן: האוניברסיטה הרפואית אודסה, והאוניברסיטת בלבוב. בשני מוסדות הלימוד מוצעים לימודים בשפה האנגלית.

מלבד לימודי הרפואה, מציעות האוניברסיטאות גם לימודי רפואת שיניים, אחיות ורוקחות. לאוניברסיטה מרצים מכובדים בעלי שם והיא מציעה תכניות לימוד מותאמות לכל אדם. חשוב לדעת כי בשני המוסדות לא קיימת אופציה לבצע את שנת ההתמחות במדינה אחרת. בעודכם נמצאים בתהליך של בחירת מקצוע לימודי בחו"ל חשוב שתכניסו לשיקולים שלכם את עניין הביטוח הרפואי לחו"ל מכיוון שהוא מהווה חלק מהותי בשהיה שלכם במדינה זרה, מימושו של ביטוח מסוג יעניק לכם את השקט, השלווה והביטחון מבחינה רפואית.

מהי עלות לימודי הרפואה באוקראינה?

עלות לימודי רפואה נחשבת זהה יחסית ללימודים לתואר ראשון בארץ. לימודים מסוג זה עולים בסביבות ה – 7000 דולר וישנם דמי הרשמה של 500 דולרים נוספים. היתרון בלימודים בארץ זאת לא מגיע לידי ביטוי בתשלום הלימודים, אלא ברמת הקושי הנמוכה ותנאי הקבלה ללימודים, שלבסוף מזכים את הסטודנטים בתואר ראשון.

עוד כדאי לדעת כי עלות המחייה באוקראינה זולה משמעותית מזאת שבארץ, ולכן לסטודנטים רבים משתלם ללמוד במדינה זרה, ולשלב עבודה בחצי משרה או במשרה מלאה - תוך שהם מבוטחים בכלל הביטוחים הדרושים ללימודים ועבודה בחו"ל, כולל ביטוח בריאות פרטי לחו"ל.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:


הצעה לביטוח רפואי בחו''ל

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

*על ידי לחיצה על 'שלח' אתה מקבל עלייך את תנאי השימוש של אתר דיוידשילד


למידע נוסף לחצו כאן

Davidshield סוכנות לביטוח חיים (2000) בע"מ.
החברה המבטחת- דיויד שילד חברה לביטוח בע"מ