הגירה לאירופה – סיבות וגורמים

דף הבית >> מאמרים >> כללי >> הגירה לאירופה – סיבות וגורמים

אנחנו חיים בעולם שהופך לגלובלי יותר בכל רגע, תוך טשטוש או אפילו ביטול הגבולות הפיזיים בין מדינות. אחת ההשלכות של עובדה זו היא הגירה לאירופה, שהופכת נפוצה בקרב ישראלים אבל גם בקרב אנשים ממדינות רבות אחרות. קל לחשוב על יעדים אידיאליים למטרות אלה, למשל הגירה לגרמניה ולברלין בפרט, הגירה לברצלונה או אפילו לעיר מרכז או מזרח אירופאית, דוגמת בודפשט או פראג. מאחורי כל מגמה מסתתרות לא מעט סיבות, ובמאמר הנוכחי נפרט על אותן סיבות.

הגירה לאירופה בשל עלויות המחיה

רבות נכתב וסופר בשנים האחרונות על יוקר המחיה הבלתי אפשרי בישראל, שרק עולה משנה לשנה. יש לו הרבה מאד היבטים, כשנראה שאחד המרכזיים שמשפיעים על הרצון לרדת מהארץ הוא העליה במחירי הדיור. כשחלום כמו רכישת דירה בישראל נשאר עמוק בתוך המגירה, כפי שקורה למרבה הצער לישראלים רבים, הם מתחילים לחשוב על פתרונות ששוכנים מעבר לים.

הגירה לאירופה הופכת לפתרון אידיאלי על רקע העובדה שבמדינות ובערים רבות באירופה מחירי המחיה בכלל והדיור בפרט שפויים הרבה יותר. חשבו לדוגמא על רילוקיישן לספרד, מדינה בה בשנים האחרונות הדיור נמצא בשפל יחסי, עם מחירים נמוכים פי כמה מאשר בישראל.

הגירה לאירופה ממגוון סיבות

הגירה לאירופה - הרצון להתחיל דף חדש

רבים שמבצעים הגירה לאירופה או לאחת ממדינות העולם עושים זאת במטרה לפתוח דף חדש בחייהם. יכולים להיות אלה אנשים שמרגישים שהם "תקועים" מבחינה תעסוקתית וחושבים שמעבר לים הם ייהנו מאפשרויות רבות יותר להתקדם, לפתח את הקריירה שלהם ולשדרג את השכר.

בהרבה מאד מקרים, הציפיות הללו עומדות גם במבחן המציאות. כך למשל, ברילוקיישן ללונדון, שבה יש דרישה לעובדים בהרבה מאד תחומים, ניתן לשדרג את הקריירה מבחינה מקצועית וכן מבחינה כלכלית.

המעבר יכול להיות צעד הגיוני גם במקרים בהם מתקשים למצוא עבודה בישראל. בתחום הרפואה, למשל, יש מחסור חמור בתקנים בבתי החולים בישראל, שמביא מספר בלתי מבוטל של ישראלים ללמוד או אפילו לעבוד בחו"ל.

הגירה לאירופה נוחה כיום הרבה יותר מאשר בעבר

עובדה אחרת שכדאי לזכור היא שכיום הרבה יותר קל לבצע הגירה לאירופה מאשר בשנים עברו. לא מעט סיבות מביאות לכך. ראשית, שיפור האפשרויות לבצע באופן טכני את המעבר, למשל שילוח בינלאומי של פריטים דרך הים או היבשה.

האינטרנט איפשר לקצר תהליכים בצורה משמעותית, כשחלק ניכר מהסידורים הקשורים למעבר, כמו הוצאת ויזה או חיפוש דירה, ניתן לעשות בלחיצת כפתור, עוד מישראל. ברמה הגלובאלית, חלו שינויים מהותיים בפני עצמם, למשל הרחבת האיחוד האירופאי והאפשרות לישראלים יוצאי מדינות רבות במערב אירופה, במרכזה ובמזרחה לקבל אזרחות אירופאית.

יחד עם זאת, חשוב מאד כן להשקיע מאמצים בתכנון המעבר ובסוגיות טכניות ובירוקרטיות שיקלו עליכם את החיים במדינה החדשה. כך, לדוגמא, המקרה של ביטוח רפואי לחו"ל, שהופך לרכישת חובה על רקע העובדה שישראלים המהגרים לאירופה אינם מקבלים ביטוח רפואי ממדינות המוצא (וגם לא בישראל), ונדרשים לרכוש ביטוח בנפרד כדי לקבל טיפולים במחירים סבירים.

החלטתם לבצע הגירה לאירופה? פנו אלינו ונשמח לסייע בכל ההיבטים הרפואיים!


הצעה לביטוח רפואי בחו''ל

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

*על ידי לחיצה על 'שלח' אתה מקבל עלייך את תנאי השימוש של אתר דיוידשילד


למידע נוסף לחצו כאן

Davidshield סוכנות לביטוח חיים (2000) בע"מ.
החברה המבטחת- דיויד שילד חברה לביטוח בע"מ