השפעת הרילוקיישן על מצבו הרגשי של הילד

דף הבית >> מאמרים >> כללי >> השפעת הרילוקיישן על מצבו הרגשי של הילד

רילוקיישן מוצלח נובע מתחושת סיפוק והנאה של כל בני המשפחה. ברוב המקרים, אנו דואגים ליכולת ההשתכרות וההשתלבות של בן או בת הזוג בארץ החדשה ושוכחים להזכיר את הטראומה הרגשית שחווה הילד בזמן המעבר. ההתנתקות מהחברים, מהמשפחה וממוסד הלימודים המוכר, הם רק חלק מהשפעות הרילוקיישן על נפשם של ילדים. בכתבה הבאה נסקור את כל האלמנטים של המעבר מנקודת מבטו של הילד, לצד מספר טיפים שימושיים עבור ההורים.

תחושה של חוסר שליטה

כדאי להבין שמהצד של הילד הרילוקיישן עלול להתפרש כמהלך שהוא לא היה שותף להחלטתו וככזה אשר מערער את המוסכמות שעליו הוא גדל. השפה, התרבות ומוסד הלימודים החדש, הם רק סממנים חיצוניים לתחושה עמוקה הרבה יותר. טיפול רגשי ראשוני יכול להתבטא ביצירה של זמן איכות עם הילד ויצירה של קווי תקשורת פתוחים. חשוב לחזק את הילד כבר מהרגע הראשון, להבהיר לו שהמהלך זמני ושחלק מהמהלך נבע מדאגה לעתיד טוב יותר עבורו.

טיפול רגשי לילד ברילוקיישן

היעדר חיי חברה ותחושה של בידידות

לא מעט מהשוק הראשוני נובע מהיעדר חיי חברה ופרידה מהחברים שהוא השאיר מאחור. למרות שבעידן הפייסבוק והסקייפ זה אולי פחות נורא, יצירת קשרים אמיתיים במקום חדש היא משימה לא פשוטה גם עבור המבוגרים יותר. חשוב ליצור מסגרות מתאימות אשר יענו על הצרכים הסוציאליים והרגשיים של הילד. לעיתים, הרשמה לחוגי ספורט או למסגרות של ישראליים עשויה להיות פתרון חלקי לתחושת הבדידות שתוקפת ילדים רבים בעקבות העזיבה.

קטיעת הרצף ההתפתחותי

בסוציולוגיה ובפסיכולוגיה מתייחסים לשנים הראשונות כשנים שבהם אנו מכירים את האחרים המשמעותיים בחיינו ושבהם אנו נחשפים לסוכני החיברות שייעצבו את האישיות שלנו. כאשר מדובר על ילד שהיה קרוב למורה או כאשר מדובר על ילד שהוריו אינם חיים עוד באותה המדינה, הדבר עשוי להיות קשה עוד יותר. חשוב לנסות להכיל את הצרכים הרגשיים של הילד ולהסביר לו בשפתו את הגורמים השונים שהשפיעו על התהליך בכדי לעזור לו לבטוח בכם שוב.

בשלב הראשון, תיתכן רגרסיה בהתפתחות, אולם בעזרת טיפול רגשי מתאים והכוונה נכונה, גם המשבר הזה עשוי להיות הזדמנות לגדילה.

כיצד ניתן להתמודד עם דכדוך ותחושת חוסר שייכות?

כיום ישנן שפע של שיטות לטפל בדכדוך ראשוני ותחושת חוסר שייכות של הילד לסביבתו החדשה. טיפול רגשי אשר מציב את הילד במרכז הוא בהחלט טיפול ששווה להקדיש לו מחשבה. פסיכולוג בעל רגישות וניסיון, יוכל לחולל פלאים בהרגשתו של הילד וביכולת שלו להיפתח ולהשתלב באזור המגורים החדש של הוריו.

ניתן לראות שלתהליך הרילוקיישן עשויה להיות השפעה אמיתית על מצבו הרגשי של הילד, אולם כדאי לזכור שזהו תהליך זמני ובר שינוי. במקרים מסוימים, ניתן להתגבר באופן עצמאי על תחושות חוסר הביטחון שבאות עם המעבר ואילו בחלק מהמקרים שווה להתייעץ עם מומחה כיצד להתנהג בשבועות שלפני המעבר ובחודשים שלאחריו.


הצעה לביטוח רפואי בחו''ל

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

*על ידי לחיצה על 'שלח' אתה מקבל עלייך את תנאי השימוש של אתר דיוידשילד


למידע נוסף לחצו כאן

Davidshield סוכנות לביטוח חיים (2000) בע"מ.
החברה המבטחת- דיויד שילד חברה לביטוח בע"מ