אישור עבודה באירופה

דף הבית >> מאמרים >> כללי >> אישור עבודה באירופה

בימינו האפשרות למגורים ועבודה באירופה הפכה נגישה יותר מבעבר. הסיבות לכך רבות ונעוצות הן במרכיבים פוליטיים והן במרכיבים טכנולוגיים והפיכת העולם לכדי כפר גלובלי, דבר אשר נבע בעקבות הצמיחה הטכנולוגית מבחינת רכבות משוכללות, הקמה של חברות טיסות צ'רטר והוזלת מחירי הטיסות- כל אלו נסכו תחושה, כי העולם נמצא במרחק נגיעה.

אולם, הסיבה העיקרית לכך שיבשת אירופה הפכה נגישה יותר לתושבי מדינות חיצוניות היא האיחוד האירופי אשר גרם לאיחודן של מספר רב של מדינות ביבשת לכדי גוש מדינות בעל כלכלה משותפת, מטבע משותף, מחוייבות הדדית, אופציית מעבר מגורים ועבודה ממדינה אחת למשנה ומתן זכאויות במדינות היבשת השונות.

השפעת האיחוד האירופי על הכלכלה העולמית בכלל אך על הכלכלה האירופית בפרט הייתה ענפה ויצרה אופציות תעסוקתיות שונות כמו גם, מתן הזדמנויות לאזרחים ממדינות שונות. ההטבות והזכאויות של מדינת אירופה, לצד האופציות התעסוקתיות והאקדמיות שהיבשת מציעה, גרמו לכך שאנשים טובים רבים מעוניינים להשיג אישור עבודה באירופה.

אולם, אירופה איננה גמישה במתן אישורי עבודה, בניגוד לארה"ב המאפשרת ויזת עבודה מסוגים שונים ותחת נסיבות מסויימות. הרי שעל מנת להשיג אישור עבודה באירופה, יש להיות בעל אזרחות אירופאית. האמנם קיימת האפשרות להשיג ויזת עבודה זמנית ומצומצמת באם מתקבלים למוסד ללימודים גבוהים באירופה, אך הדבר תלוי מדינה ולא מאפשר עבודה בחו"ל במשרה מלאה, כי אם משרת סטודנט חלקית בלבד.

איך ניתן להשיג אזרחות אירופאית?

בשל העניין ההולך וגובר במעבר רילוקיישן לאירופה, ישראלים רבים בוחרים להוציא אזרחות שניה- לפי מדינות המוצא של הוריהם או הוריי הוריהם שמוצאם מיבשת אירופה.

המדינות המשוייכות לאיחוד האירופאי הן:

איטליה, בלגיה, גרמניה, צרפת, הולנד, לוקסמבורג, אירלנד, בריטניה, דנמרק, ספרד, פורטוגל, אוסטריה, שבדיה, פינלנד, אסטוניה,הונגריה, לטביה, ליטא, מלטה, סלובניה, סלובקיה, פולין, צ'כיה, קפריסין, בולגריה, רומניה וקרואטיה.

כך שאם אחד מבני משפחתם נולד באחת ממדינות אלו, קיימת האפשרות כי גם אתם תהיו זכאים להוצאת דרכון זר. הדרכון הזר יאפשר לכם לשאת שתי אזרחויות וישיג לכם אשרת עבודה באירופה, לצד כל שאר הזכויות וההטבות השונות שמספק האיחוד האירופאי לתושביו.

אולם, יש לקחת בחשבון כי הוצאת אזרחות אירופאית איננה הליך קל ומהיר, ראשית, יש לפנות לשגרירות המדינה ממנה אתם רוצים לקבל את האזרחות הנוספת. קחו בחשבון שלכל מדינה יש את התנאים שלה לקבלת אזרחות, וישנן מדינות אשר דורשות את ידיעת השפה קודם לקבלת האזרחות.

למשל, על מנת להוציא אזרחות צרפתית, יש למלא את הפרטים ולספק את המסמכים המאשרים את מוצא ההורים מצרפת, אך בנוסף לזאת יש לעבור מבחן שפה ואף מבחן רקע היסטורי המוכיח את העניין שיש למבקשי האזרחות בצרפת ובתרבותה.
אם ברצוכנם להוציא אזרחות נוספת על מנת לקבל אישור עבודה באירופה, פנו לשגרירות המדינה המבוקשת על מנת לברר מהי הפרוצידורה שעליכם לעבור ואילו מסמכים עליכם להשיג.

מאמרים נוספים שיעניינו אותך:


הצעה לביטוח רפואי בחו''ל

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

*על ידי לחיצה על 'שלח' אתה מקבל עלייך את תנאי השימוש של אתר דיוידשילד


למידע נוסף לחצו כאן

Davidshield סוכנות לביטוח חיים (2000) בע"מ.
החברה המבטחת- דיויד שילד חברה לביטוח בע"מ