הרגע בו חלום הופך למציאות

דף הבית >> מאמרים >> כללי >> הרגע בו חלום הופך למציאות

רבים מלקוחתינו מספרים לנו שהחוויה המורכבת ביותר בתהליך הרילוקיישן מתרחשת דווקא בתחילתו, רגע קבלת ההחלטה על כך. משיחות רבות שניהלנו עם המבוטחים ברחבי העולם, נראה כי לכל אדם ישנו סיפור מעבר שונה, אך לכולם מכנה משותף אחד - קבלת ההחלטה הייתה טעונה ומרגשת במיוחד.

בבלוג פוסט זה אנו משוחחים עם אורית אשר ביצעה מעבר לרומניה והסכימה לשתף אותנו ברגעי קבלת ההחלטה על כך והרגשות שליווה אותה. אז אם גם אתם שוקלים מעבר למדינה אחרת, בלוג פוסט זה עשוי לסייע לכם בגיבוש ההחלטה.

אורית, מה הרקע להחלטה על המעבר?

התקופה המדוברת היא לפני כארבע שנים, אז בדיוק סיימתי מערכת יחסים זוגית לא קצרה. לאחר הפרידה מבן זוגי החלטתי שאני רוצה שינוי משמעותי בחיים. היות ואני בתחום ההייטק, לשמחתי התאפשר לי לבחון אופציה של מקום עבודה חדש אשר הציעה רילוקיישן לרומניה. באותו רגע מאוד רציתי להתרחק ולכן הגשתי קורות חיים. כאשר זומנתי לראיון עבודה לתפקיד ועברתי אותו בהצלחה, ההחלטה פתאום הפכה משמעותית וקרובה יותר. פתאום זו כבר לא פנטזיה, אלא דבר קרוב ונגיש.

איך הגיבה משפחתך?

בהתחלה היה קצת קשה. המשפחה אמנם שמחה עבורי, אך לא היה להם קל עם העובדה שאני הולכת לגור רחוק כל כך. הסברתי להם שמדובר כאן על הזדמנות מקצועית מאוד משמעותית עבורי. בנוסף מדובר היה על מעבר למדינה קרובה יחסית אשר ניתן לבקר בה לעיתים תכופות וכמובן גם להגיע לארץ לבקר בכל חג. עד עכשיו לא תמיד קל ואני מפספת הרבה, אבל אני גם מגיעה לבקר לא מעט ומצליחים לשמור על תא משפחתי אחיד יחסית.

אז פשוט החלטת לעבור להתגורר לבדך כרווקה ברומניה?

למען האמת כאן הייתה לי הפתעה ודילמה לא פשוטה. בדיוק כמה חודשים לפני המעבר, כשאני מרגישה שאין לי שום דבר ש"נשאר מאחור" - הכרתי את בן זוגי נכון להיום. התחלנו לצאת כשברור לשני הצדדים שהמעבר לחו"ל מרחף מעל ולא ברור לאן היחסים ממשיכים. לשמחתינו החלטנו לאפשר לדברים להתפתח באופן עצמאי וללא מחשבות על העתיד. עם הזמן הקשר התחזק, כשמצידי הגעתי לביקורים ממושכים בארץ ונכון לעכשיו אחנו כבר זמן לא מועט יחד. לפני כמה חודשים הוא סיים את לימודיו והצטרף אלי במגורים כאן ברומניה. בעידן בו הפייסבוק הוא כלי תקשורת זמין במיוחד, זו ממש לא בעיה לשמור על יחסים ממרחק רב.

ומה לגבי הקמת תא משפחתי חדש?

זו הדילמה שמלווה אותנו כרגע. מצד אחד מאוד טוב לנו כאן. מצד שני, את המשפחה נשמח להקים בארץ, עם המסורת הישראלית וקרוב למשפחה. אני מניחה שזה צעד שנקבל לאחר החתונה וכאשר הנושא יהיה רלוונטי יותר. אני רק יכולה לספר שהדילמה בהחלט נמצאת שם ומלווה אותנו בכל יום.

יש עצה לסיום, עבור מי ששוקל רילוקיישן?

בגדול, העצה שלי היא ללכת על זה. אנו חיים פעם אחת וזו חוויה מדהימה, הגשמת חלום. בעידן הנוכחי לא בעיה לשמור על קשר באמצעות האינטרנט, וגם היעד המרוחק ביותר נמצא במצא ברחק של לכל היותר 24 שעות טיסה. מעבר הוא צעד מאוד משמעותי, אבל הוא לא בלתי הפיך. אלא אם יש בארץ משהו מאוד מאוד משמעותי, דבר שאי אפשר לוותר עליו, אני בהחלט ממליצה לעשות את הצעד האמיץ הזה ולעבור. אתם לא תתחרטו.


הצעה לביטוח רפואי בחו''ל

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

*על ידי לחיצה על 'שלח' אתה מקבל עלייך את תנאי השימוש של אתר דיוידשילד


למידע נוסף לחצו כאן

Davidshield סוכנות לביטוח חיים (2000) בע"מ.
החברה המבטחת- דיויד שילד חברה לביטוח בע"מ