טיפים לשמירה על הבריאות ברילוקיישן לחו"ל

דף הבית >> מאמרים >> כללי >> טיפים לשמירה על הבריאות ברילוקיישן לחו"ל

על אף החוויות הרבות שרילוקיישן מזמן, יש לזכור ולהדגיש את חשיבות הבריאות ושמירה על אורח חיים בריא וכמובן העלאת המודעות לסכנות האפשרויות שיכולות להיגרם בעקבות רילוקיישן. בין אם אתם מנסים להתרגל למדרכות הצפופות של הונג-קונג, לרוחות המדבריות של אפריקה או לחופים המרגיעים של אוסטרליה, הרי שיש לשים לב לשינויים שעלולים להתרחש בעקבות מעבר לחו"ל. בשל כך ריכזנו עבורכם מספר טיפים בנוגע לשמירה על הבריאות ברילוקיישן:

בריאות נפשית:

רבים מהאנשים שיוצאים לרילוקיישן אינם מצליחים להסתגל לאורח החיים השונה ובחו"ל, וזו גם אחת אחת הסיבות העיקריות בגינן הם מעדיפים לחזור הביתה. זאת משום שקבוצת אוכלוסייה זאת נוטה לחוות לחץ (Stress) ברמה גבוהה יותר מהתושבים המקומיים, ולכן חשופה יותר לאורח חיים לא בריא הכולל עישון, שתיית משקאות חריפים וחוסר שינה.

ההתמודדות עם מעבר לארץ זרה וביסוס של רשת חברתית חדשה יכול להיות לא פשוט. לכן מומלץ לבצע את מעבר הרילוקיישן עם בן/ בת הזוג, או המשפחה. אולם, אם בחרתם לצאת לרילוקיישן בגפכם- כדאי להרשם לחדר כושר או לחוגים המספקים פעילות פנאי או פעילות גופנית. עיסוק בפעילות פנאי או בפעילות גופנית ממריץ את הגוף וגורם לתחושה פיזית ונפשית טובה.

נצלו כל הזדמנות שיש לכם להכרות עם אנשים חדשים. קשרים חברתיים משפיעים על מצב הרוח ועל המצב הנפשי, לכן חשיבותם גבוהה. במדינות זרות רבות ישנן קבוצות מסודרות של תושבים זרים שניתן ליצור איתן קשר ולפגוש בהן אנשים במצב דומה לשלכם. כמו כן, ישנם אתרי אינטרנט רבים של קבוצות אוכלוסייה מסוג זה בהן ניתן להתייעץ, ליצור קשרים ולקבל עצות ישירות מתושבים זרים שהתאקלמו למדינה אליה אתם עתידים לבצע רילוקיישן.

השתמשו בשירותי הייעוץ של הרופאים שיספק עבורכם מקום העבודה החדש, בצעו בדיקות שגרתיות- כך תוכלו להיות ערניים ולהמנע מהתפתחותן של סכנות בריאותיות.

התאקלמות לשינויי מזג האוויר:

רוב הסיכויים שמזג האוויר במדינה אליה תעברו יהיה שונה מזה של ישראל, בין אם מדובר במזג אוויר חם במיוחד או קר ביותר. יש להיות ערים לשינויים הפיזיולוגים שיכולים להיגרם בעקבות מזג האוויר; לא להחשף לשמש באופן לא מבוקר, או לחילופין לדאוג להתלבש בהתאם במקרה של חשיפה למזג אוויר קר.

אקלים יכול להחמיר או לשפר מצבים רפואיים קיימים, למשל, מעבר למזג אוויר חם יכול לשפר הפרעות גופניות הקשורות למערכת השרירים ולכאבים שונים בעמוד השדרה, לעומת זאת הוא יכול להעלות את הסיכויים ללקות בהתקף לב ולפתח מחלות עור שונות. מעבר למדינה בעלת אחוזי חמצן דלילים יכול להחמיר מחלות כגון אסטמה. לכן, על מנת להמנע מסיכונים מיותרים רצוי להתייעץ עם רופא המשפחה לפני הרילוקיישן ולבדוק מהו מצבכם הרפואי.

טיפים כלליים:

במידה ואתם נוטלים תרופות באופן קבוע, דאגו לטוס עם מלאי מספק עבור תקופת השהות בחו"ל. או בררו מה היא הפרוצדורה במדינה אליה אתם עוברים על מנת להשיג את התרופות הדרושות ודאגו למלא אחר התנאים בהתאם, למשל: דאגו כי יש לכם מרשם רפואי קביל במדינה אליה אתם עוברים.

  • קיימו סקס בטוח: אל תחשפו לסכנות מיותרות, וזכרו כי יכולות להיות מחלות שונות המועברות על ידי יחסי מין.
  • השמרו מאכילה במקומות לא היגיניים: בדקו היכן אתם אוכלים וחפשו מסעדות עם המלצות. אל תאכלו במקומות שנראים לכם מפוקפקים, כך תמנעו מכאבי בטן והרעלות אוכל.

ישנן מדינות בחו"ל בהן קיימות מחלות ספציפיות הדורשות חיסונים מוקדמים, כמו למשל; הודו (מידע נוסף על רילוקיישן להודו), דרום אמריקה, תאילנד. דאגו לוודא עוד בטרם היציאה מן הארץ כי ביצעתם את החיסונים הרלוונטיים.

  • השמרו מפציעות ספורט: מדינות שונות מציעות ענפי ספורט שונים שתרצו להתנסות בהם כגון; רוגבי, טיפוס הרים, סקי ועוד. אם בחרתם לעסוק בספורט חדש, שמרו על גופכם והיו קשובים לו, כך תמנעו מפציעות מיותרות שיכולות להתרחש בעקבות התנהלות לא נכונה.

לסיכום, בריאות הנפש והגוף הם גורמים מאוד חשובים בהצלחת הרילוקיישן ומורכבים מכמה נושאים שונים כאשר לכל אחד מהם צריך לתת את הדגש המתאים. נחיתה רכה והסתגלות מהירה במדינה חדשה אינם בהכרח מסתכמים רק בהצלחה במקום העבודה, אלא הרבה מעבר לכך. לכן מומלץ. לנקוט גם במהלכים מניעתיים וגם לקיים אורח חיים שייתן לכם להסתגל בקלות ובמהירות למקום החדש.

שיהיה בהצלחה


הצעה לביטוח רפואי בחו''ל

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

*על ידי לחיצה על 'שלח' אתה מקבל עלייך את תנאי השימוש של אתר דיוידשילד


למידע נוסף לחצו כאן

Davidshield סוכנות לביטוח חיים (2000) בע"מ.
החברה המבטחת- דיויד שילד חברה לביטוח בע"מ