כמה טוב שבאתם הביתה: גרים בחו"ל, מתחסנים בישראל

דף הבית >> מאמרים >> כללי >> כמה טוב שבאתם הביתה: גרים בחו"ל, מתחסנים בישראל

זה לא סוד שישראל נחשבת בעיני רבים למדינה בטוחה מאוד בימינו, בזכות אחוזי החיסון הגבוהים וחלוקת החיסונים המהירה לתושבים. ירידת מקדם ההדבקה בחודש האחרון לא השאירה מקום לספק לגבי יעילות החיסון, ובארץ החיים שבים למסלולם. אלא שבשאר העולם המצב שונה לגמרי - ברוב המדינות מבצע החיסונים מזדחל לאיטו במקרה הטוב, ומוקפא לגמרי במקרים הקשים יותר. אם אתם יחסית צעירים ובריאים, הסיכוי שלכם להתחסן במדינה שבה אתם גרים קטן יחסית. וזה לפני שהתחלנו לדבר על החששות שעלו בעקבות החיסון של אסטרה-זניקה, הספק לגבי החיסון הרוסי והיעילות הנמוכה של החיסון של ג'ונסון אנד ג'ונסון ביחס לזה של פייזר.

בשבועות האחרונים, ועם פתיחת השמיים, בוחרים יותר ויותר ישראלים שחיים בחו"ל להגיע לישראל כדי להתחסן כחלק מביקור מולדת שלא התאפשר בתקופת הסגרים ההדוקים. בקבוצות של הקהילות הישראליות בחו"ל אפשר היה לראות עלייה בכמות השאלות על ביקור בארץ, שכאמור נחשבת בטוחה מאוד, אחרי שנה של נתק. אלא שעבור מי שגרים לא מעט שנים בחו"ל לא תמיד ברור איך עושים את זה ובמה זה כרוך. ריכזנו לכם את כל האפשרויות.

1. אזרחים ישראלים שחיים בחו"ל ועדיין משלמים ביטוח לאומי: עד 5 שנים מיום עזיבת הארץ אתם עדיין אזרחים בעלי זכויות. אם אתם עדיין משלמים ביטוח לאומי ובעלי כרטיס קופת חולים, תוכלו להגיע לישראל ולהיכנס ל-14 ימי בידוד. ניתן לקצר את התקופה ל-10 ימים בכפוף ל-2 בדיקות קורונה שליליות. את הראשונה תוכלו לעשות כבר בנחיתה, בנתב"ג. לשם כך, חשוב שתקבעו תור למועד הנחיתה, מספר ימים לפני הגעתכם לארץ. ביום ה-9 לבידוד תוכלו לצאת לבדיקה שנייה בקופת החולים ולמחרת, בהנחה שתקבלו תשובה שלילית שנייה, תוכלו לצאת מהבידוד. לאחר הנחיתה בארץ, צרו קשר עם קופת החולים שלכם, וקבעו תור ליום צאתכם מהבידוד על מנת להתחסן חיסון ראשון. באותו ביקור תוכלו לקבוע תור גם לחיסון השני, שלושה שבועות מאוחר יותר. אם תרצו להמתין לתעודת התו הירוק, תצטרכו לחכות בארץ עוד שבוע ימים ואחריו תוכלו לשוב לחו"ל. 

2. מי שאין להם כרטיס קופת חולים: ישראלים שכבר אינם מבוטחים בביטוח הלאומי ואין ברשותם כרטיס קופת חולים יוכלו להגיע לארץ עם דרכון ישראלי, להיכנס ל-10 ימי בידוד ולעבור 2 בדיקות קורונה. כיוון שהם חסרי ביטוח רפואי, יצטרכו לפנות למוקד קול הבריאות בטלפון 5400*. מהלך הבדיקות פועל לפי הנוהל המפורט בסעיף הקודם. לאחר קבלת תוצאה שלילית שנייה, תוכלו להתקשר למוקד מד"א 3101*, שלוחה 5, להקליד מספר טלפון מקומי ולקבל סמס עם קישור לטובת קביעת תור לחיסון באחד ממרכזי מד"א. מדובר בניידות שמחסנות בכל פעם באזור אחר בארץ. לאחר קבלת החיסון הראשון מבצעים את אותו התהליך עבור החיסון השני.

3. ביטוח זמני של חברת ביטוח: חברות ביטוח דוגמת חברת דיוידשילד מספקות לישראלים ביטוח זמני בשיתוף עם קופות החולים עוד בטרם ההגעה לארץ. במקרים כאלה אמנם תידרשו לבידוד, אבל במסגרת הביטוח תקבלו  מספר חבר זמני לקופ"ח וכרטיס מגנטי לטובת קביעת התור. בתום הבידוד, בכפוף ל-2 בדיקות קורונה שליליות, תוכלו לקבוע תור לקבלת החיסונים בקופת החולים המשוייכת לביטוח. שימו לב - הביטוחים הללו יהיו תקפים לרוב ל-3 חודשים לפחות. בעיני רבים מדובר בפתרון משתלם כיוון שלאורך ההמתנה בבידוד ובין החיסונים, עובר יותר מחודש. בנוסף, ישראלים רבים מנצלים את ההגעה לישראל לטובת ביקור של המשפחה, טיולים ובילויים אחרים שלא מתאפשרים לאור מצב התחלואה במדינתם.

מתחסנים בישראל

חשוב לזכור:

* לא משנה באיזו דרך תבחרו תצטרכו להציג בדיקת קורונה שלילית שבוצעה עד 72 שעות לפני הנחיתה בשדה התעופה.

* אם תרצו לשהות בארץ תידרשו בכל מקרה לפחות ל-10 ימי בידוד בישראל לפני שתוכלו להתחסן.

* כל האפשרויות הללו כמובן תקפות רק לישראלים מגיל 16 ומעלה, שכן עדיין לא מחסנים ילדים.

* במידה ואתם או ילדיכם חליתם בקורונה בעבר, תדרשו לעבור בדיקה סרולוגית בכניסה לישראל, שמבוצעת במעבדה מאושרת על ידי משרד הבריאות. עד לקבלת התוצאה יש להישאר בבידוד. במידה והתקבלה תשובה חיובית בבדיקה, תקבלו פטור מהבידוד.

* גם מי שהתחסן בחו"ל יוכל לקבל תו ירוק, אך זאת רק על סמך הבדיקה הסרולוגית. נכון להיום משרד הבריאות פועל למציאת פתרון טכנולוגי שייאפשר הורדת תו ירוק גם לתיירים הזכאים לכך.

* בכל מקרה - נכון להיום, כניסת זרים מחייבת אישור בוועדת חריגים, המנוהלת ע"י רשות האוכלוסין. אמנם כניסת תיירים צפויה להתחיל בחודש מאי, אך זה יהיה רק לקבוצות מאורגנות. בהתאם לתוצאות המהלך יחליטו במשרד הבריאות האם ניתן להרחיב כניסת תיירים פרטיים בהמשך.

* ייתכן כי גם בחזרה למדינה המקור תאלצו להציג בדיקה שלילית ולהיכנס לבידוד. הכל בהתאם לנהלים במדינה אליה אתם שבים.


הצעה לביטוח רפואי בחו''ל

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

*על ידי לחיצה על 'שלח' אתה מקבל עלייך את תנאי השימוש של אתר דיוידשילד


למידע נוסף לחצו כאן

Davidshield סוכנות לביטוח חיים (2000) בע"מ.
החברה המבטחת- דיויד שילד חברה לביטוח בע"מ