לימודים בחו"ל - מורה נבוכים

דף הבית >> מאמרים >> כללי >> לימודים בחו"ל - מורה נבוכים

לימודים בחו"ל הם חלום של כמעט כל אחד ואחת מאיתנו, מעבר לרכישת נסיון אקדמי באוניברסיטאות נחשבות ברחבי העולם, חלקנו רוצים לנסות להשתלב בשוק העבודה מעבר לים ולימודים במוסד אקדמי נחשב בחו"ל הם בהחלט קפיצת מדרגה בקורות החיים שלנו.

פרט להיבט של העבודה והלימודים ישנו גם החלום של מגורים בחו"ל, לטעום תרבויות שונות, לשלב את הלימודים עם טיולים במקומות חדשים וכן הלאה. אך לפני שאנחנו נוסעים ללמוד בחו"ל, ישנם מספר דברים חשובים שיש לעשות כחלק מההכנות שלנו לנסיעה.

שלב ההכנות המוקדמות

אז לאחר שהבנו באיזה מוסד אקדמי אנו מעוניינים לרכוש את ההשכלה שלנו, חשוב מאוד לבדוק את עניין הויזה. רוב המוסדות האקדמיים ידאגו לכם לכל הניירת הדרושה על מנת שתוכלו להוציא ויזת סטודנט אך במידה ונוסעים עם בן או בת הזוג ועם הילדים, יש לוודא מראש את הסדרת הניירת עבור יתר המשפחה על מנת שיוכלו לשהות במדינת היעד באופן חוקי.

במקביל, יש לוודא כי אשרת השהייה אותה אנו מקבלים גם מאשרת לנו ולבני הזוג שלנו עבודה באותה מדינה. חשוב לציין שבעלי אזרחות אירופאית לא יצטרכו לעמוד בפני בירוקרטיה גדולה במידה ומדינת היעד שבה בחרתם לרכוש את ההשכלה הינה חברה באיחוד האירופי, דבר שגם תקף לבעלי אזרחות אמריקאית לגבי רכישת השכלה בארה"ב.

בשלב השני, זאת לאחר שבדקנו את נושא אשרת השהייה, כדאי להתחיל לברר פרטים על יעד הרילוקיישן שבחרנו. על מנת לבדוק כמה שיותר פרטים, מומלץ כמובן להיעזר ברשת האינטרנט, בדגש על הרשתות החברתיות. מעבר לבלוגים הרבים שקיימים ברחבי הרשת של אנשים שחיים במקומות מסויימים בעולם, ישנן גם קבוצות רבות בפייסבוק של אנשים שחיים בקשת רחבה של ערים על רחבי הגלובוס ולרוב עבור הערים הגדולות או ערי בירה למשל, ישנן קבוצות פייסבוק של ישראלים שיכולים לעזור לנו רבות לפני ההגעה שלנו למדינת היעד.

לפני שמגיעים, כדאי לדעת!

לאחר שהבנו ותכננו פחות או יותר מתי אנו מתכננים לעבור בהתאם לתחילת שנת הלימודים, מומלץ ואף רצוי לבקר בעיר למספר ימים, זאת על מנת שנוכל להתארגן למעבר בצורה המיטבית. בביקור באותה מדינה מומלץ להשאיר את האטרקציות ואתרי התיירות המובילים בצד כרגע ולהתחיל לחפש איזור בו נהיה מעוניינים למצוא מגורים.

את איזור המגורים צריך לבחור כמובן בהתאם לצרכים שלנו ובהתאם למספר משתנים כמו האם אנו עתידים להחזיק רכב, קרבה למוסד הלימודים, קרבה למוסדות חינוך במידה ואנו עוברים עם ילדים וקרבה למרכז העיר ולמרכזי קניות. על מנת לחפש דירה בצורה אופטימלית ניתן לקבל המלצות על סוכנויות נדל"ן שונות על מנת להקל את תהליך חיפוש הדירה. 

דבר נוסף ולא פחות חשוב הוא ביטוח רפואי במדינת היעד שכן הביטוח של קופות החולים אינו מכסה הוצאות רפואיות בחו"ל. מומלץ לבדוק מראש ולאתר את הפוליסה שהכי תתאים לצרכים שלכם כאשר גם לכאן יש להכניס את כל המאפיינים הרלוונטים כמו ביטוח לילדים, ביטוח עם כיסוי הריון במידה ומתכננים להיכנס להריון בחו"ל, תרופות מיוחדות, טיפולים ספיציפיים, אשפוזים וכדומה.

החלטתם ללמוד בחו"ל? מצוין! עכשיו אל תשכחו לפנות אלינו לצורך ביטוח רפואי מקיף לחו"ל


הצעה לביטוח רפואי בחו''ל

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

*על ידי לחיצה על 'שלח' אתה מקבל עלייך את תנאי השימוש של אתר דיוידשילד


למידע נוסף לחצו כאן

Davidshield סוכנות לביטוח חיים (2000) בע"מ.
החברה המבטחת- דיויד שילד חברה לביטוח בע"מ