עבודה בליטא

דף הבית >> מאמרים >> כללי >> עבודה בליטא

ליטא היא מדינה יפיפייה השוכנת באירופה. המדינה נחשבת למדינה מיוחדת במינן ולכן ישנם ישראלים רבים ואני מכל העולם שמחפשים עבודה בליטא. עבודה בליטא ישנה בתחומים רבים למרות שליטא נחשבת מדינה שאינה גדולה במיוחד. אבל מה צריך לדעת על ליטא? מהן האופציות לעבודה בליטא? ומה יש לארגן לפני היציאה אל המדינה הנפלאה? הכל בהמשך.

לפני הכל - קצת על מדינה בשם ליטא

ליטא היא מדינה אירופאית בלטית הנחשבת אחת המדינות היפות באזור ואף הגדולות באזור. במדינה ארבעה מיליון תושבים ושטחה גדול פי שלוש ממדינת ישראל והוא מלא בנופים מרהיבים, טירות, ערים עתיקות, כפרים וחידושים.

ליטא היא מדינה שלא נחשבת צפופה ולכן החיים בה שלבים יחסית. ליטא שהשתייכה בעבר לברית המועצות ובשל כך היא עדיין בעלת סממנים רוסיים וגם השלטון הקומוניסטי עדיין נראה בה. בנוסף, נראה כי במקום הזמן עצר מלכת בעיקר אזורי הכפרים של ליטא. באזורים העירוניים יותר ובכלל במדינות הבלטיות מנסים עד היום להתבדל מרוסיה ולפתח תרבות משל עצמן בעיקר בכל הנוגע לקומוניזם. חשוב לדעת כי רוב המדינות כולל ליטא הן מדינות עצמאיות, ואנטי קומוניסטיות.

ליטא ויהדות

לליטא קרבה גדולה אל היהדות וישנה קהילה יהודית קטנה בליטא הכוללת גם רבנים ואנשי דת ליטאים. כיום יש גם בארץ עולים רבים ממדינות הבלקן ביניהם גם מליטא. חשוב לדעת כי הליטאים מזכירים קצת את היוונים גם במראה וגם בתרבות.
אם תהיתם לגבי עברה של ליטא בכל הנוגע ליהדות, תופתעו לשמוע כי בליטא היהדות הייתה שנים רבות זרם מוצלח ופופולארי אך עם זאת לעיתים היו ליהדות הליטאית תקופות פחות טובות בהם כמעט נכחד העם היהודי במקום עקב מלחמת העולם השנייה. עובדה מעודדת היא שחלק גדול מחסידי אומות העולם היו מליטא.

מה צריך לדעת על עבודה בליטא?

לא מעט ישראלים מבצעים רילוקיישן לליטא על מנת לעבוד בה. המדינה שבה תרבות מערבית יחסית מציעה עבודה במגוון תחומים במקום בו יוקר המחייה זול וישנן עבודות רבות שבהן ניתן לעבוד כמו בחינוך, מכירות, הייטק ועוד. חשוב לדעת כי בשנים האחרונות הכלכלה של ליטא עדיין אומנם אינה חזקה במיוחד אבל היא במגמת עליה עם פוטנציאל גדול להצליח. לכן, מי שרוצה לשלב עבודה במקום קסום מהאגדות, מוטב שיחקור את האופציה לעבודה בליטא.

מה צריך לארגן לפני היציאה אל ליטא?

לפני שיוצאים לליטא חשוב ללמוד את השפה השולטת במקום, לברר על מקום המגורים, מוסדות לימוד במקום, ושירותים שקיימים באזור. הטיסה לליטא מישראל אורכת כארבע וחצי שעות זמן קצר יחסי.
עוד יש להבין כמזג האוויר בליטא קר ברוב ימות השנה ולכן יש להצטייד בבגדים מתאימים וטרמיים. מזג האוויר במקום יכול להגיע למינוס 10 מעלות! לליטא חשוב להגיע עם הרבה אהבה לתרבות, כפרים נופים ואנשים מכל המינים.
בכל הנוגע לתרבות של ליטא וחיי החברה: בעיר הבירה של ליטא וילנה יש חיי תרבות עשירים במיוחד שם ניתן ליהנות מתרבות, אומנות, מוזיאונים ושלל אטרקציות ששמורות רק למקום הנפלא והמיוחד הזה בשם ליטא.

לפני הנסיעה - יש להצטייד בביטוח בריאות לליטא

אם אתם יוצאים לעבודה בליטא אל תשכחו להצטייד בביטוח בריאות בחו"ל. ביטוח מסוג זה הוא ביטוח חובה לפני יציאה מהארץ ותפקידו להגן עליכם ממחלות, לאפשר ביקורים אצל רופאים ולקבל שירותי אחיות, לקבל שירותים במקרה חירום, ניתוחים, השתלות ועוד. המומחים שלנו יתאימו עבורכם את הביטוח המשתלם והטוב ביותר.


הצעה לביטוח רפואי בחו''ל

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

*על ידי לחיצה על 'שלח' אתה מקבל עלייך את תנאי השימוש של אתר דיוידשילד


למידע נוסף לחצו כאן

Davidshield סוכנות לביטוח חיים (2000) בע"מ.
החברה המבטחת- דיויד שילד חברה לביטוח בע"מ