עבודה באסטוניה - כל מה שצריך לדעת

דף הבית >> מאמרים >> כללי >> עבודה באסטוניה - כל מה שצריך לדעת

עבודה באסטוניה היא אמנם לא מושג שכיח בקרב ישראלים. עם זאת, יציאה לעבודה בחו"ל היא אפשרות נפלאה לאנשים רבים שרוצים לגוון את חייהם או למצוא תעסוקה משתלמת במקום שהוא אינו מדינת ישראל - להלן 'אסטוניה'. עבודה מסוג זה היא מקור תעסוקה נהדר בעיקר לאנשים הדוברים רוסית וזאת בשל הקרבה של אסטוניה אל ברית המועצות ואל הים הבלטי.

אסטוניה - מעט היסטוריה

אסטוניה היא אחת מהמדינות העתיקות בעולם והיא נוסדה לפני אחד עשר אלף שנים. המדינה הייתה נוכחת לאחר עידן הקרח שתושביה חיו במושבות קטנות ועסקו בדיג וציד. עם השנים ולאורך תקופות בהיסטוריה הייתה נתונה המדינה תחת שלטונות זרים בעיקר של רוסיה שבעבר הייתה אימפריה. אסטוניה נכבשה גם על ידי הנאצים במלחמת העולם השנייה אך הצבא האדם נלחם על חירותה.
לאחר שנים של כיבוש השתחרר אסטוניה מהשלטון הנאצי ואף מהשלטון הרוסי שנכח במקום והפכה למדינה עצמאית. עם זאת שנות הארבעים היו שנים קשות עבור המדינה בעיקר בשל דיכוי ומחנות עבודה במקום. בשנות השישים השתחררה המדינה והפכה למדינה דמוקרטית ומפותחת.

מה זה אומר עבודה באסטוניה?

למרות שאסטוניה עברה שלל בעיות בתחום הכלכלה, היא עדיין מדינה שנחשבת משגשגת. בשנים האחרונות חל שיפור ניכר במצב הכלכלה במדינה תוך שאחוזי האבטלה הינה מועטים ביותר ועומדים רק על עשרה אחוזים. בנוסף, באסטוניה רמת השכלה גבוהה, ומוסדות רבים ומפותחים העוסקים בתרבות, אומנות וחינוך. כיום ישנה צמיחה ענפה בכלכלה האסטונית ולכן ישראלים רבים דוברי רוסית נהנים מרילוקיישן לאסטוניה, ואף מלימודים במקום באוניברסיטאות המתקדמות שאסטוניה מציעה.
בנוסף, באסטוניה ישנו ביקוש רב לקידמה ולטכנולוגיה ולכן ישראלים רבים העוסקים במקצועות ההייטק מוצאים עצמם שוקלים רילוקיישן ואף עוברים לאסטוניה לצרכי עבודה ומגורים במקום. כיום ישנן מגוון השתלבויות מדהימות לישראלים בשוק העבודה האסטוני. גם בתחומי הלימודים ישנם עובדים רבים ישראלים, בתחומי הרפואה, המדע והכלכלה.

מה צריך לדעת לפני יציאה אל עבודה באסטוניה

לפני שיוצאים אל עבודה באסטוניה חשוב לדעת כי עבודה באסטוניה הינה בתחומי ההייטק, הכלכלה, האומנות, החינוך ועוד. לפני יצאיה אל המקום חשוב להצטייד בביטוח רפואי לחו"ל אשר יכסה אתכם ואת כלל בני המשפחה. עוד חשוב להסדיר את ההרשמה למוסדות הלימוד לילדים במידה ויש צורך, ולדאוג לתעסוקת בני הזוג. בנוסף יש להצטייד בבגדים חמים משום שבאסטוניה קר מאד, וחשוב לדעת כי הטיסה אל המקום אורך כשש שעות בממוצע מישראל.
אם אינכם דוברים רוסית, חשוב לקחת מספר רב של שיעורים לפני היציאה אל אסטוניה וזאת משום שזאת השפה המדוברת במקום. השפה הרוסית אינה קלה ולכן יש ללמוד אותה במקום מסודר ולתרגל אותה בכל פעם. בנוסף התושבים שבמקום לא כולם דוברים אנגלית ולכן יש לדעת מספר מילים בסיסיות לפני היציאה אל אסטוניה.

חיי תרבות ובילויים

למרות שהחורף באסטוניה עלול עשוי להיות קשה לישראלים שיוצאים לעבוד במדינה, חשוב לזכור כי בימי האביב והקיץ נעים מאד במקום. מלבד זאת באסטוניה, חיי תרבות ולילה נפלאים בעיקר בעיר הבירה טאלין שם מוזיאונים מרהיבים, רחובות עתיקים וחיי לילה סוערים עם אלכוהול זול במיוחד. עוד במקום חופי ים לבנים שקט וניקיון שקשה למצוא בארץ.

לא לשכוח ביטוח בריאות

כפי שהזכרנו, לפני הנסיעה לאסטוניה או לכל מקום בחול חשוב לא לשכח לעשות ביטוח בריאות לעבודה בחו"ל. ביטוח מסוג זה הוא ביטוח חובה לפני יציאה מהארץ ותפקידו להגן עליכם ממחלות, לאפשר ביקורים אצל רופאים ולקבל שירותי אחיות, לקבל שירותים במקרה חירום, ניתוחים, השתלות ועוד. המומחים שלנו יתאימו עבורכם את הביטוח המשתלם והטוב ביותר.


הצעה לביטוח רפואי בחו''ל

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

*על ידי לחיצה על 'שלח' אתה מקבל עלייך את תנאי השימוש של אתר דיוידשילד


למידע נוסף לחצו כאן

Davidshield סוכנות לביטוח חיים (2000) בע"מ.
החברה המבטחת- דיויד שילד חברה לביטוח בע"מ