לימודים בהונגריה - המדריך השלם

דף הבית >> מאמרים >> כללי >> לימודים בהונגריה - המדריך השלם

הונגריה ממוקמת במרכז אירופה וגובלת בסלובניה, קרואטיה, סרביה, רומניה, אוקראינה, אוסטריה וסלובקיה.

מרבית שטחה מישורי, היא מכילה את הנהרות דראבה, טיסה, בלטון (האגם הגדול ביותר ביבשת אירופה) ונחצית על ידי נהר הדנובה, אורכו של הנהר הינו 2,860 ק"מ כך שהוא השני באורכו ביבשת אירופה.

שפע האטרקציות שהונגריה מציעה מושכות תיירים רבים שמעוניינים לבלות במקום רגוע, לטייל, לשהות ליד האגמים, לרכב על סוסים, ליהנות מהנופים הקסומים ועוד.

נוסף על התיירים אשר מגיעים לחופשות בהונגריה. מחליטים סטודנטים רבים לבצע רילוקיישן אליה כדי לרכוש השכלה. לימודים בהונגריה מבוקשים על ידי לא מעט ישראלים המבקשים ללמוד בחו"ל ברמה גבוהה, כאשר אחד התחומים המבוקשים ללימודים בהונגריה בגרב ישראלים הם לימודי רפואה.

לימודים בהונגריה

למה כדאי ללמוד בהונגריה?

ישנן כמה סיבות שגורמות לישראלים לרכוש השכלה בהונגריה, להלן 7 סיבות מרכזיות:

  1. הלימודים מתקדמים מאוד, מוכרים באיחוד האירופאי, בארה"ב ובישראל ויש שפע תכניות לימוד ומגוון אוניברסיטאות- הונגריה מכילה 17 אוניברסיטאות ציבוריות, 26 אוניברסיטאות מטעם הכנסייה, 9 מכללות פרטיות ו- 13 מכללות.
  2. האוניברסיטאות מאפשרות לסטודנטים ללמוד באנגלית.
  3. האוניברסיטאות משלבות בין לימודים מעשיים ומחקריים.
  4. ניתן לרכוש השכלה במקצועות רבים, ביניהם: רוקחות, רפואה, רפואת שיניים, אומנות, תיירות ומלונאות, מדעי החברה, פסיכולוגיה, ארכיטקטורה ועוד. בחלק מהאוניברסיטאות ניתן ללמוד פיזיולוגיה, חינוך גופני, פיזיותרפיה וכו'. התחום המבוקש הוא, כאמור, רפואה, ומרבית האוניברסיטאות בארץ ובאיחוד האירופאי מאפשרות לסטודנטים להתמחות בישראל או לחלופין- באירופה, דבר אשר מביא ישראלים רבים לבצע הגירה לאירופה לצרכי לימודים.
  5. תנאי הקבלה לתעודת דוקטורט סבירים ביותר ועל המעוניינים בתעודה להציג תעודת בגרות מלאה, לבצע מבחני קבלה ולעבור ראיון אישי. חשוב לדעת כי חלק מהאוניברסיטאות דורשות מהסטודנטים לעבור מכינה.
  6. הונגריה מאפשרת לסטודנטים להתגורר במקום שליו- הרחק מהלחץ שמאפיין את ישראל.
  7. הוצאות המחייה נמוכות כך שניתן ליהנות מרמת חיים גבוהה. 

חשוב לנו לידע אתכם בגורם נוסף שצריך לתת עליו את הדעת והוא הנושא של ביטוח בריאות לחו"ל, אשר יעניק גיבוי מפאן הרפואי, במשך כל תקופת הרילוקיישן.

לבדוק את הפרטים החשובים

לאחר קבלת התואר האקדמי מאוניברסיטאות בהונגריה, צריכים הסטודנטים לפנות לגורמים הישראלים שמתאימים למוסד בו רכשו את השכלתם ולקבל הכרה ישראלית בתואר. הגוף שאחראי על ההכרה בתואר לצורך שכר הינו היחידה להערכת התארים והדיפלומות במשרד החינוך.

מומלץ עבור סטודנטים שרכשו תואר ברפואה לפנות אל משרד הבריאות ולקבל מידע על קבלת רישיון של רופא. כדי למנוע אי הבנות, רצוי לבדוק האם התואר שיתקבל באחד המוסדות בהונגריה מוכר בארץ. כמו כן, מומלץ לבדוק את גודל המוסדות- לחלק מהסטודנטים יתאים ללמוד במכללה קטנה בכפר ולאחרים יתאים ללמוד במכללה גדולה עם סטודנטים רבים. מעבר לזאת, יש לבדוק מה מציע כל מוסד- האם הוא כולל ספריות, מעונות וכו'.

במידה ואתם מעוניינים לעבוד בזמן הלימודים, יש לבחור באזור בו יהיה ניתן למצוא עבודה מתאימה . כמובן שבעיר יש אפשרויות רבות יותר מאשר בכפר, אך בכפר המחירים נמוכים יותר, נוסף על כך- המקום בו מתגוררים עשוי להציע חיי לילה או להיות שקט, רצוי להתחשב בכך.

חשוב לדעת כי כדי ללמוד בהונגריה יש לרכוש ויזת לימודים ויש לזכור לחדש את הויזה בכל שנה. כמו כן, רצוי לדאוג לפני המעבר שלכם למדינה אחרת לביטוח רפואי לחו"ל, אשר יעניק לכם זכויות רפואיות ותנאים טובים מול מערכת הבריאות במדינה החדשה אליה תעברו.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:


הצעה לביטוח רפואי בחו''ל

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

*על ידי לחיצה על 'שלח' אתה מקבל עלייך את תנאי השימוש של אתר דיוידשילד


למידע נוסף לחצו כאן

Davidshield סוכנות לביטוח חיים (2000) בע"מ.
החברה המבטחת- דיויד שילד חברה לביטוח בע"מ