במה כדאי לעבוד אחרי הצבא?

דף הבית >> מאמרים >> כללי >> במה כדאי לעבוד אחרי הצבא?

אחד היתרונות בשחרור מהצבא, מלבד היתרון הגדול שבדבר שהוא השחרור, הן למעשה ההטבות שמקבל כל חייל משוחרר.

אחת ההטבות הפופולאריות היא עבודה מועדפת בתחנות דלק, שמאפשרת מענק מאוד מכובד בנוסף למשכורת החודשית. מלבד תחנת דלק, ניתן לקבל את המענק גם באמצעות עבודה באתרי בנייה, בבתי מלון, באתרי גידול חקלאיים, במפעלי תעשייה ובתי מלאכה, בטיפול באנשים בעלי מוגבלויות ועוד.

כל אותן אופציות שנאמרו לעיל הן אופציות מצוינות, אך מצריכות בדרך כלל מעבר למקום מגורים מרוחק לדוגמא בתי מלון בים המלח או אילת, אתרי גידול חקלאיים ברחבי הארץ וכדומה, אך בשונה מכך, תחנת דלק יש בכל עיר ליד הבית שלך, מה שהופך את האופציה הזו לנוחה ביותר.

מי שרוצה לעשות יותר כסף ולא בונה על המענק של המדינה מעבודה מועדפת, יכול לשקול עבודה בחו"ל, אם כי לרוב מדובר בתהליך קצת יותר מסובך הדורש ויזה, אישורים מתאימים ועוד. מי שבוחר ללכת על מהלך כזה חשוב שיכיר את החשיבות של ביטוח רפואי לחו"ל שיבטיח שתקבלו את הזכויות הרפואיות שלכם גם בחו"ל, ובמקרה הצורך לא תשלמו הון תועפות על שירותים רפואיים בסיסיים.

ניתן גם לשלב לימודים בחו"ל עם עבודה – אבל זהו נושא למאמר אחר.

מה היתרון בעבודה מועדפת?

היתרון הגדול ביותר לעבודה מועדפת היא שלאחר חצי שנה של עבודה, כאשר היא אינה חייבת להיות רצופה, החייל המשוחרר יקבל יותר מ-9,000 שקלים מביטוח לאומי. את העבודה המועדפת עליכם לבצע בתקופה של שנתיים מסיום השירות הסדיר, כך שיש לכם אפילו זמן לנסוע לטייל.

אומנם השעות בתחנת הדלק לא תמיד סימפטיות וכן ייתכן כי תצטרכו לעבוד באמצע הלילה, אך למעשה זה יכול להיות יתרון משמעותי לחיים שלכם אחרי הצבא. במידה ותעבדו משמרות ערב, תוכלו ליהנות ממשך היום לעיסוקים שונים ולמפגשים עם משפחה וחברים, מה שלא יכולתם לעשות בשירות הסדיר שלכם. שעות הלילה בתחנות הדלק הן שקטות ולמעט מספר מכוניות שמגיעות, לכם יהיה זמן ליהנות מהשקט ומהשלווה.

עבודה בתחנת דלק

עבודה בתחנת דלק היא רבגונית ומאפשרת לכם להשתלב במספר תפקידים ולאו דווקא מתדלקים. בין התפקידים תוכלו לבצע עבודה של שטוף מכוניות, מסייע בתדלוק, מוכר בחנות הנוחות ועוד. במהלך העבודה בתחנת דלק תוכלו להכיר אנשים, ליהנות מהחברה ומהסיפוק בסיוע לאנשים. אין ספק כי זו חוויה שונה ומיוחדת במינה, שתאפשר לכם גם זמן איכות עם עצמכם במשמרות הלילה, כך שתוכלו לחשוב על המסלול של הטיול שלכם או על המקצוע אותו תרצו להתחיל ללמוד. המענק יחד עם המשכורת שלכם, יאפשרו לכם ליהנות מטיול של אחרי הצבא במדינות מדהימות, או מצד שני יאפשרו לכם להתחיל לימודים אקדמיים ברגל ימין, עם כסף בכיס ולא עם חובות. הגיע הזמן להתחיל את החוויות האמיתיות של החיים, לשנס מותניים בעבודה מאתגרת ומשם ליהנות מהזמן הפרטי שלכם בעולם.


הצעה לביטוח רפואי בחו''ל

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

*על ידי לחיצה על 'שלח' אתה מקבל עלייך את תנאי השימוש של אתר דיוידשילד


למידע נוסף לחצו כאן

Davidshield סוכנות לביטוח חיים (2000) בע"מ.
החברה המבטחת- דיויד שילד חברה לביטוח בע"מ