לימודים באיטליה - המדריך המלא

דף הבית >> מאמרים >> כללי >> לימודים באיטליה - המדריך המלא

איטליה היא מדינה מאד אטרקטיבית ואהובה בקרב ישראלים – לא רק לצרכי תיירות, אלא גם לצורכי לימודים ורילוקיישן. איטליה מציעה מוסדות לימוד אקדמאיים ומקצועיים ברמה גבוהה מאד, בשילוב של תרבות עשירה, אוכל מצוין ומזג אוויר שדומה ברוב הזמן למקבילו הישראלי.

לימודי רפואה באיטליה

אחד מהתחומים בהם קל יותר להוציא תואר באיטליה מאשר בארץ, הוא תחום הרפואה. תנאי לימוד הרפואה בארץ קשים מאוד: תנאי הקבלה בארץ מציבים רף מאד גבוה, שיש הטוענים שעושה אי צדק עם הרבה מועמדים מוכשרים, שכר הלימוד בארץ יקר וגם תנאי המחיה לא תמיד נוחים לסטודנטים צעירים.

מסלולי לימוד רפואה באיטליה מאפשרים לעבוד וללמוד במקביל, ומעניקים מלגות לפי המצב הכלכלי של הסטודנט. חלק ממוסדות הלימוד מציעים מסלול לימוד רפואה בשפה האנגלית, שהינו אידיאלי לישראלים שלא דוברים איטלקית ומהווה גורם משיכה לרילוקיישן לאיטליה לתקופת הלימודים.

כדי להתקבל ללימודי רפואה באיטליה, יש לעבור מבחן הבודק את רמת הידע של המועמד בשפה האנגלית. ישנו מבחן נוסף המנוסח באנגלית, הבוחן את רמת הידע במקצועות ריאלים הנדרשים לצורך לימודי רפואה. מבחן זה בנוי בשיטה אמריקאית. הציון המינימלי הנדרש לצורך קבלה ללימודים הוא 20.

לימודים באיטליה

מוסדות הלימוד באיטליה מציעים מסלולי לימוד מגוונים:

  • רפואה: באיטליה מספר שנות הלימוד הנדרש להוצאת תואר ברפואה הוא 6, בישראל נדרשות 7 שנים לסיום תואר. איטליה נחשבת לבין המדינות המובילות באירופה ללימודי רפואה ומאד פופולארית בקרב ישראלים
  • וטרינריה: בדומה לרפואה, גם לימוד וטרינריה נחשבים למצוינים באיטליה. במרבית המקומות לימודי וטרינריה מתחלקים למסלולים של שנתיים, 3 שנים ו-6 שנים
  • רוקחות: תחום פופולארי נוסף של לימודים באיטליה, מתחלק לכמה מסלולי לימוד, חלקם משלבים גם לימודי כימיה. ניתן ללמוד במסלולים של 2-6 שנים
  • אדריכלות: נדרש ללמוד 5 שנים לשם הוצאת תואר באדריכלות
  • הנדסה: נדרש ללמוד 4 שנים לצורך הוצאת תואר

בנוסף לתחומים הנ"ל, תחום לימודי העיצוב באיטליה מפותח מאד, ונחשב לבין המובילים באירופה. וכן ישנם לפחות 82 מסלולי התמחות בעיצוב:

  • עיצוב אופנה: איטליה נחשב לאחד ממוקדי האופנה העולמיים. ככזאת, היא מציעה גם בתי ספר ברמה מאד גבוהה לעיצוב אופנה, כמו IED
  • עיצוב רכב: בוגרי מסלול זה יוכלו לעבוד עם יצרני הרכבים המובילים בעולם.
  • עיצוב פנים: רבים מבתי הספר לעיצוב פנים נמצאים בפירנצה, אך גם ברומא, מילאנו ומקומות נוספים. בתי ספר בתחום זה מציעים קורסים לשנה, שנתיים ושלוש שנים.
  • עיצוב תעשייתי: בדומה לעיצוב פנים, גם עיצוב תעשייתי ניתן ללמוד במסלולים של 1-3 שנים. במסגרת לימודי עיצוב תעשייתי לומדים לעבוד על תוכנות כמו AutoCad, 3D StudioMax ועוד.

בנוסף, ניתן ללמוד לימודי תעודה באיטליה, במגוון רחב של תחומים. אחת הבחירות הפופולאריות היא לימודי קולינריה ובישול. איך אפשר לדבר על איטליה בלי להזכיר את הבישול האיטלקי? לימודי בישול באיטליה הם מקצועיים ביותר, בהם תוכלו לרכוש את רזי המטבח האיטלקי היישר מהמקור..

משך שנות הלימודים הנדרש ללימודי תעודה לרוב נע בין 6-3 שנים.

הכינו את עצמכם ללימודים באיטליה

ישנם מכונים בארץ המסייעים לישראלים הרוצים לצאת לכמה שנות לימודים באיטליה. במכונים אלו לומדים את השפה והתרבות האיטלקית ויסיעו לכם לקראת המעבר ותחילת הלימודים באיטליה. 

נושא חשוב נוסף אותו יש לסגור כחלק מההכנות ללימודים באיטליה הוא עניין הביטוח הרפואי לחו"ל. כאשר שוהים במדינה בחו"ל למעלה מ-6 חודשים, יש להצטייד בביטוח רפואי מקיף על מנת שנוכל לקבל שירותים רפואיים במידת הצורך. DavidShield מתמחה בכך ותשמח לעמוד לשירותכם בנושא!

שיהיה בהצלחה!


הצעה לביטוח רפואי בחו''ל

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

*על ידי לחיצה על 'שלח' אתה מקבל עלייך את תנאי השימוש של אתר דיוידשילד


למידע נוסף לחצו כאן

Davidshield סוכנות לביטוח חיים (2000) בע"מ.
החברה המבטחת- דיויד שילד חברה לביטוח בע"מ