לימודים בקנדה - המדריך המלא

דף הבית >> מאמרים >> כללי >> לימודים בקנדה - המדריך המלא

כל אחד ואחת מאיתנו שואף ללמוד במוסד אקדמי מוביל ואיכותי, שבו ניתן לקבל כלים חשובים לבניית הקריירה. ללימודים בחו"ל יתרונות לא מעטים, שיכולים לפתוח הרבה דלתות מצד אחד ומצד שני גם מספקים חוויה תרבותית עשירה.

השיקולים שיש לקחת בחשבון כאשר בוחרים מכללה או אוניברסיטה זרה הם, בין היתר יוקרה, איכות, מיקום ושכר לימוד. בקנדה קיימים מוסדות לימוד מצוינים שחלקם מבוססים על מערכת ההשכלה הבריטית. בנוסף, קנדה היא מהמדינות המובילות בעולם מבחינת איכות חיים, רמת השכלה, ועוד.

לימודים בקנדה - שילוב בין לימודים ועבודה

אחד השיקולים המרכזיים שיש לקחת בחשבון במסגרת החלטה האם להירשם ללימודים בקנדה או בחו"ל בכלל, זהו ההיבט הכלכלי. לימודים בקנדה הם דווקא נוחים מהבחינה הזו, קודם כל מפני ששכר הלימוד נמוך משמעותית מזה שמקובל בארה"ב או אפילו באנגליה. לפני כן, כדאי לכם גם  לקרוא את המדריך שלנו לרילוקיישן.

לימודים בקנדה מקצועות מבוקשים

סטודנטים זרים בקנדה נהנים ממגוון רחב של הזדמנויות ואפשרויות תעסוקה, מה שמאפשר לעבוד וללמוד בו זמנית.

מלבד זאת, סטודנט זר בקנדה רשאי להביא עמו את המשפחה (בן/בת זוג וילדים), מה שמקל גם מבחינה נפשית וחוסך דילמות ביחס לניהול מערכות יחסים מרחוק, ובנוסף לכך – בן או בת הזוג מקבלים גם הם אשרת עבודה, כך שגם בפניהם עומדות הזדמנויות לא מבוטלות, הילדים רשאים ליהנות ממערכת החינוך בחינם ואם בתום הלימודים תרצו להישאר בקנדה ולעבוד (או להפוך לתושבי קבע), גאז תהליך ההגירה לקנדה הוא נוח מאד. באופן כללי, קנדה נחשבת למדינה מעודדת הגירה ורבים מתושביה הם מהגרים ממדינות שונות.

מהם מקצועות הלימודים המובילים בקנדה?

בקנדה מבחר גדול של מוסדות אקדמיים וכן בתי ספר מקצועיים. ניתן ללמוד בקנדה כמעט כל תחום העולה על דעתכם: החל מלימודי מנהל עסקים, כלכלה, מדעים ועד לתחומי האמנות, אנימציה, עיצוב פנים ועוד.

הדרישות ללימודים בקנדה

באופן הגיוני, אחת מדרישות הסף היא הוכחת הידע שלכם באנגלית, שהרי תתקשו ללמוד במערכת חינוך בשפה האנגלית מבלי להבין את המרצה או את חבריכם לכיתה. הוכחת הידע מתבצעת באמצעות מבחן ייעודי (TOEFL הוא אחד מהם), והמוסדות האקדמיים בקנדה קבעו את ציוני הרף, בהם כדאי להתעדכן טרם תיגשו למבחן.

בנוסף לכך, תצטרכו להציג תעודת ציונים (בגרות אם אתם מבקשים ללמוד תואר ראשון, ציוני תואר ראשון אם אתם שואפים להתקבל לתואר שני), וכן להציג מכתבי המלצה אם אתם מבקשים ללמוד תואר מתקדם. כמובן שלכל מסגרת לימודים ופקולטה יש דרישות ספציפיות משלה, וכדאי שתעמיקו בהן באופן יסודי לפני שתגישו את טפסי הרישום, אבל אין ספק שאם תתקבלו ללימודים בקנדה, עולם חדש של הזדמנויות ייפתח בפניכם!

שיהיה בהצלחה!


הצעה לביטוח רפואי בחו''ל

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

*על ידי לחיצה על 'שלח' אתה מקבל עלייך את תנאי השימוש של אתר דיוידשילד


למידע נוסף לחצו כאן

Davidshield סוכנות לביטוח חיים (2000) בע"מ.
החברה המבטחת- דיויד שילד חברה לביטוח בע"מ