מערכת הבריאות בצרפת - כל מה שחשוב לדעת

דף הבית >> מאמרים >> כללי >> מערכת הבריאות בצרפת - כל מה שחשוב לדעת

מערכת הבריאות הצרפתית היא אחת מן הטובות ביותר בעולם, אשר מספקת שירותים רפואיים באיכות גבוהה. במידה ואתם בעלי אזרחות צרפתית או אירופאית תהיו זכאים לכיסוי רפואי ציבורי.

מערכת הבריאות הציבורית בצרפת

אם אתם מתגוררים או מתכננים לגור בצרפת במסגרת רילוקיישן לצרפת או בכלל, מומלץ לשלם ביטוח לאומי על מנת ליהנות מביטוח רפואי שהמדינה מספקת. כמו כן, גם בני משפחה אשר מתגוררים עמכם יהנו מכיסוי רפואי (בן או בת הזוג, ילדים או קרובים אחרים).

עם זאת, הביטוח הרפואי הציבורי מכסה רק חלק מהטיפולים הרפואיים. לכן, כמעט 85% מאזרחי צרפת בוחרים גם לרכוש ביטוח רפואי משלים אשר מכסה באופן חלקי או מלא את שארית הסכום שנשאר שלא כוסה ע"י הביטוח.

אחוז גדול מעלויות השירותיים הרפואיים מכוסים באמצעות ביטוח ציבורי: בדיקות אצל רופאי משפחה, רופאי שיניים, מומחים בבתי חולים, מרשמים לתרופות ואשפוזים בבתי חולים.

ביטוח רפואי פרטי בצרפת

במידה ואין לכם אזרחות צרפתית או אירופאית ואתם בתהליך רילוקיישן, מומלץ לבדוק האם קיים הסכם בין שתי המדינות שמכסה אותכם מבחינה רפואית. לרוב, הסכם מסוג זה כולל רק כיסוי לטיפולים במקרים דחופים.

רופא משפחה יכול לגבות סכום בטווח של 20-25 אירו ורופא מומחה יגבה סכום בטווח של 25-30 אירו, המחיר יעלה במידה והטיפול הוא בלילה או בסוף השבוע. לכן, מאוד ממולץ לרכוש ביטוח רפואי לצרפת באמצעות פוליסת ביטוח רפואי פרטי לרילוקיישן שיכסה את ההוצאות הרפואיות בהתאם לצרכים שלכם, ובמסגרתו תוכלו לבדוק היכן תוכלו לקבל טיפול מכיוון שייתכן שחברת הביטוח שלכם תכסה אותכם רק בבתי חולים או במרפאות ספציפיים.

יתרון נוסף של ביטוח רפואי לצרפת הינו זמני המתנה בקביעת תורים, קביעת תור אצל רופא משפחה ייקח בין 1-3 ימים, עבור רופא מומחה ייתכן ותמתינו בין 1-2 שבועות, ועבור טיפולים חריגים תיהנו מזמן המתנה קצר מהרגיל, אפילו בכמה חודשים.

לסיום, צרפת היא מדינה אירופאית מפותחת בעלת מתקנים רפואיים מתקדמים ומספקת שירותים בריאותיים באיכות גבוהה, מה שהופך אותה ליעד הגירה מבוקש לאירופה. עם זאת, בכדי להימנע מאי נעימויות, כדאי להתאים את פוליסת הביטוח שלכם בהתאם למצבכם הרפואי, זמן השהות ומטרת ביקורכם.


הצעה לביטוח רפואי בחו''ל

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

*על ידי לחיצה על 'שלח' אתה מקבל עלייך את תנאי השימוש של אתר דיוידשילד


למידע נוסף לחצו כאן

Davidshield סוכנות לביטוח חיים (2000) בע"מ.
החברה המבטחת- דיויד שילד חברה לביטוח בע"מ