מערכת הבריאות בגרמניה - כל מה שחשוב לדעת

דף הבית >> מאמרים >> כללי >> מערכת הבריאות בגרמניה - כל מה שחשוב לדעת

טסתם לברלין והתאהבתם בעיר? או אולי התקבלתם למשרה מעניינת במינכן? אם גרמניה היא היעד הבא שלכם, כדאי שתדעו איך להערך בהתאם לחווית הרילוקיישן והכי חשוב לא לשכוח את הפן הרפואי.

מדריך זה ייתן לכם סקירה קצרה בנוגע למערכת הרפואית בגרמניה, ומדוע חשוב לעשות ביטוח רפואי לגרמניה במידה ואתם הולכים לשהות שם במסגרת רילוקיישן לברלין או מעבר זמני.

מערכת הבריאות בגרמניה היא מהטובות בעולם. מוסדות הרפואה הינם ברמה גבוהה ומצויידים בציוד הרפואי החדש ביותר. עם זאת, עלות קבלת הטיפולים והשירותים הרפואיים גבוהה ועל כל טיפול חייבים לשלם באופן עצמאי: ביקור אצל רופאים, טיפולים בבתי חולים ורכישת תרופות.

לכן, תושבי גרמניה או אנשים שבאים לבקר משתמשים בתוכניות ביטוח רפואי ציבורי או ביטוח רפואי פרטי אשר מכסות כמעט את כל ההוצאות הרפואיות.

ביטוח רפואי ציבורי בגרמניה

מנוהל על ידי ממשלת גרמניה, רוב הזרים וחלק מתושבי גרמניה מחוייבים להשתמש בתוכנית ביטוח זו. מחיר ביטוח זה הינו 15.5% משווי ההכנסה, לכן, בהתאם להכנסה שלכם יש לבדוק האם הביטוח הציבורי הוא העדיף מבחינתכם, שכן ייתכן ומחיר הביטוח הציבורי יהיה זול יותר מרכישת פוליסת ביטוח פרטית.

אנשים המחוייבים להשתמש בתוכנית ביטוח זו יהיו:

 • עובדים אשר מרוויחים פחות מ-50,850 אירו
 • עובדים בהתמחות
 • פנסיונרים שבמרבית חייהם היו שייכים לתוכנית הביטוח הרפואי ציבורי
 • מחוסרי עבודה, שגם מקבלים הטבות מלשכת התעסוקה

פרט לקבוצות הנ"ל, ניתן לרכוש פוליסת ביטוח פרטית, אך חשוב להדגיש, במידה ובחרתם לעזוב את תוכנית הביטוח הציבורי, ייתכן ותתקלו בקשיים במידה ותהיו מעוניינים לחזור אליה. במקרה כזה, תוכלו לבצע את המעבר מפוליסת הביטוח הפרטית לתוכנית הביטוח הציבורית בתנאים הבאים:

 • פיטורין מהעבודה
 • משכורת הנמוכה מ-50,850
 • אם הייתם עצמאיים ועברתם להיות שכירים, אך רמת ההכנסה נותרה זהה

אם אתם מבוטחים על ידי תוכנית ביטוח ציבורי, תשלמו מחיר מינימלי עבור טיפולים ותרופות כיוון שרוב ההוצאות יכוסו על ידי הביטוח. חברת הביטוח הציבורית תנפיק עבורכם כרטיס אותו תיקחו לכל הטיפולים והסידורים הרפואיים. כמו כן, יתרון נוסף של תוכנית ביטוח זו הוא שחברות הביטוח הציבוריות מכסות גם את בני המשפחה ללא תשלום נוסף.

ביטוח רפואי פרטי

חברות הביטוח הפרטיות קובעות את מחיר פוליסת הביטוח לפי הערכת סיכונים ולא לפי רמת ההכנסה שלך. לדוגמא: ככל שתתבגרו, עלות פוליסת הביטוח תהיה גבוהה יותר, זאת משום שחברות הביטוח מבצעות חישוב בנוגע לסכום הממוצע שיצטרכו להוציא עבור תרופות וטיפולים לעומת סכום הממוצע עבור מישהו בגיל צעיר יותר.

עם זאת, חברות הביטוח הפרטיות מציעות תוכניות ביטוח שמכסות תחומים רחבים יותר, למשל:

 • גישה לבתי חולים פרטיים
 • טיפולים אלטרנטייבים
 • ליווי במהלך הריון
 • כיסוי רחב היקף במקרים של אישפוז
 • רפואת ילדים מקיפה
 • רפואת שיניים

רופאי משפחה ורופאי שיניים

על מנת לקבל הפנייה לרופאים מומחים, מומלץ לפנות לרופא משפחה שכן, רק במקרים יוצאי דופן ניתן לפנות ללא הפניה.

אם בחרתם בתוכנית הביטוח הציבורי, החיוב על קבלת הטיפול ישלח ישירות לחברת הביטוח שלכם, בנוסף כל רבעון, בביקור הראשון אצל הרופא תחוייבו ב- 10 אירו. לעומת זאת אם בחרתם בפוליסת ביטוח פרטית, תצטרכו ראשית לשלם ורק לאחר מכן יוחזר לכם מחיר עלות הטיפול מחברת הביטוח בה אתם מבוטחים.

בנוגע לטיפול אצל רופא שיניים ממולץ לוודא איזה סוג טיפולים מוכסים בתוכנית ביטוח שלך, מכיוון שמחיר הטיפולים אצל רופאי בשיניים נחשב לגבוהה.

תוכנית מתאימה

חשוב מאוד שתדאגו לרכוש פוליסה של ביטוח רפואי לגרמניה המתאימה לצרכים שלכם, מערכת הבריאות בגרמניה לא מספקת טיפולים רפואיים בחינם. על מנת שלא תיתקלו בקשיים וכן ובמצוקות מיותרות, כדאי שתסגרו את נושא הביטוח זמן רב לפני ביצוע רילוקיישן לגרמניה על מנת לחסוך עוגמת נפש עתידית שיכולה להגרם.

למידע נוסף על ביטוח רפואי לישראלים במסגרת רילוקיישן


הצעה לביטוח רפואי בחו''ל

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

*על ידי לחיצה על 'שלח' אתה מקבל עלייך את תנאי השימוש של אתר דיוידשילד


למידע נוסף לחצו כאן

Davidshield סוכנות לביטוח חיים (2000) בע"מ.
החברה המבטחת- דיויד שילד חברה לביטוח בע"מ