ביטוח בריאות פרטי לחו"ל - כל הדגשים החשובים

דף הבית >> מאמרים >> כללי >> ביטוח בריאות פרטי לחו"ל - כל הדגשים החשובים

ישראלים שנוסעים לגור בחו"ל לצורך עבודה או לימודים, בין אם במסגרת רילוקיישן לארה"ב או לכל מקום אחר ובין אם לא, בוחרים בהרבה מקרים לעשות ביטוח בריאות במסגרת פרטית. היות שלא בכל המדינות יש ביטוח בריאות ממלכתי, או שהביטוח אינו תקף עבור תושבים זמניים או אינו מכסה את כל סוגי הבדיקות והטיפולים, עולה הצורך של ביטוח רפואי פרטי, שיכסה את כל המצבים הרפואיים האפשריים במסגרת שהייה בחו"ל. ביטוח הבריאות הפרטי בחו"ל יכול להיות אישי, כלומר להיחתם אישית בין המבוטח לחברת הביטוח, או קבוצתי - כזה שמעסיק רוכש עבור עובדיו.

החשיבות של ביטוח רפואי פרטי

כאשר הוחלט על מעבר לחו"ל לתקופה ממושכת, הנושא של ביטוח בריאות פרטי מקבל חשיבות גדולה הרבה יותר. בין אם המעבר הנעשה באופן עצמאי וללא משפחה ובין אם המעבר נעשה מטעם חברה ועם בני המשפחה, אין ספק שביטוח בריאות פרטי הולם יעמוד בראש סדר העדיפויות לפני יציאה מהארץ. מאחר ובכל מדינה מדיניות קבלת השירותים הרפואיים היא שונה, חשוב להבין כיצד ניתן יהיה להבדיל בין ההצעות השונות.

לפני שבאים לבחור את סוג ביטוח הבריאות חשוב להבדיל בין סוגי ביטוחים. הראשון, ביטוח נסיעות אשר מיועד לשהות ארעית ומוגבלת בזמן. ונועד רק למקרי חירום בלבד. כלומר כל המשך טיפול לא יעשה במסגרת ביטוח זה. לדוגמא: גבס ליד או רגל שבורה אבל אח"כ טיפולים פיזותראפיים במקרה הצורך לא יכוסו ע"י ביטוח נסיעות. השני, ביטוח רפואי פרטי ומקיף לישראלים בחו"ל אשר אינו מוגבל בזמן והיקף הכיסוי הוא רחב, המסייע גם בהתמודדות עם תביעות רפואיות. כך המבוטח יודע שעבור כל צורך רפואי יש לו טיפול ולא יצטרך לשוב לארץ להמשך טיפול כי מטרתו היתה לעבור לגור ולשהות בחו"ל לתקופה ארוכה.

מה כדאי לבדוק לפני שעושים ביטוח בריאות פרטי?

הדבר הראשון שכדאי לבדוק הוא את החברה עצמה, דהיינו האם היא מוכרת ובעלת ותק? האם היא מבטחת במדינה המיועדת לרילוקיישן וכו'. באינטרנט ניתן בקלות למצוא את כל התשובות וכך ניתן לקבל את הרושם המלא והנכון ביותר לגבי אותה חברה לפני קבלת ההחלטה. ישנן מספר נקודות שנחשבות כבעלות חשיבות בעיניי מבוטח פוטנציאלי, לדוגמא: זמינות השירות, תגובות שליליות או חיוביות, הסכמי חיוב ישירים ועוד. כאמור, יש לבדוק פרטים אלה ואחרים שהינם בעלי חשיבות.

לאחר שנבחרה חברת הביטוח הדבר הבא שיש לבדוק הוא עלויות הביטוח החודשיות. מכיוון שקיימות מספר תכניות לביטוח בריאות פרטי, מכאן שגובה העלויות עשוי להשתנות בהתאם להיקף הכיסוי בתכנית הביטוח והשירותים הנלווים וגובה ההשתתפויות העצמיות.

כמו כן, כדאי לבדוק מה כולל ביטוח הבריאות כאשר מבקרים בישראל לפרק זמן מסוים. קיימים ביטוחים אשר כוללים בתוכם את האפשרות של קבלת שירותים רפואיים מסוימים בעת שהייה בישראל לצורך חופשה. על כן, יש לבדוק באיזה ביטוח הנושא קיים ואילו שירותים רפואיים קיימים במסגרת הביטוח.

כמה זה עולה לנו?

לאחר קבלת כל המידע ההכרחי הזה, פרט נוסף שחשוב לברר הוא גובה ההשתתפות בעצמית מצד המבוטח. ההשתתפות העצמית עשויה לבוא לידי ביטוי במספר אופנים באותו ביטוח, למשל השתתפות עצמית לכלל השירותים והכיסויים בתכנית, תשלום בגין כל ביקור רופא ועוד. יצוין, כי ישנן חברות ביטוח שמפחיתות את תשלום דמי הביטוח החודשיים אך במקרה של צורך בבדיקה רפואית פשוטה, ביקור רופא או ניתוח, העלויות בהן מחויב המבוטח מכיסו הפרטי גבוהות באופן משמעותי. לכל הפרטים הללו שצוינו ועוד יש לשים לב ולבחון בקפידה.

אז מה למדנו?

קיים שוני בין ביטוח בריאות בישראל לבין ביטוח בריאות כאשר עושים רילוקיישן. יש לבחון מספר נושאים לפני קבלת החלטה, אך להבין בבסיס את ההבדלים המהותיים בין שני סוגי הביטוח העיקריים.

במידה והנכם מעוניינים לקבל הצעה לביטוח בריאות פרטי פנו כעת לנציג DavidShield בשיחה בחיוג חינם, ונציגינו ישמחו לסייע ואף לבצע עבורכם ללא תשלום השוואה מקצועית בין ההצעות שיש בידיכם.

צרו עמנו קשר בשיחה בחיוג חינם* 24/7 או 972-9-8920950+ , ב-Skype או דרך עמוד ה facebook שלנו.

מאמרים נוספים שיעניינו אותך:


הצעה לביטוח רפואי בחו''ל

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

*על ידי לחיצה על 'שלח' אתה מקבל עלייך את תנאי השימוש של אתר דיוידשילד


למידע נוסף לחצו כאן

Davidshield סוכנות לביטוח חיים (2000) בע"מ.
החברה המבטחת- דיויד שילד חברה לביטוח בע"מ