רילוקיישן לארה"ב לצורך דוקטורט בחינוך מיוחד

דף הבית >> מאמרים >> כללי >> רילוקיישן לארה"ב לצורך דוקטורט בחינוך מיוחד

ארה"ב היא המדינה המובילה בעולם מבחינות רבות: כך למשל, אין כמעט שחקן קולנוע שלא חולם על קריירה הוליוודית, כדורסלנים מייחלים לקריירה ב-NBA, אנשי עסקים יודעים שהצלחה בניו יורק וגם בערים אמריקאיות אחרות פירושה שגשוג כלכלי אמיתי - וגם בתחום האקדמי ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות, כפי שמכונה ארה"ב, נחשבת לאיכותית במיוחד.

בהתאם לכך, לא מעט חוקרים ואקדמאים מבקשים לחיות תקופה מסוימת בארה"ב, ובפרט מתאים רילוקיישן לארה"ב למי שהשלים תואר שני בחינוך מיוחד בישראל (למידע נוסף) או בחינוך באופן כללי וכעת מבקש להמשיך לדוקטורט.

השלב הראשון - קבלה ללימודים בארה"ב

רילוקיישן לארה"ב לטובת דוקטורט בחינוך מחייב כמובן ויזה, כמו כל שהות במדינה שאמנם הוקמה על בסיס הגירה, אולם במאה ה-21 לא פותחת ברצון את שעריה לכל אחד.

ויזת לארה"ב לצורך לימודים אקדמיים נקראת F-1, וכשמגישים בקשה לסוג זה של ויזה יש לצרף טופס שנקרא I-20 - טופס שאותו ממלאת האוניברסיטה שבה יילמד הדוקטורט, כך שהשלב הראשון הוא קבלה למסלול המוביל לתואר שלישי בחינוך מיוחד.

חשוב להדגיש שלעתים מדובר בהליך מורכב למדי, וכדי לצלוח אותו עליכם להצטייד בהמלצות מגוונות, נימוקים משכנעים למה תואר שני בחינוך מיוחד אינו מספק אתכם ואתם רוצים להמשיך במסלול האקדמי, אנגלית ברמה גבוהה, נחישות וברוב המקרים גם ראיונות אישיים באוניברסיטה שבה אתם שואפים ללמוד.

עוד כדאי לדעת שאם תתקבלו לתוכנית דוקטורט והבקשה לקבל ויזת לימודים בארה"ב תיענה אף היא בחיוב, גם בן/בת הזוג והילדים יוכלו להצטרף אליהם (עם ויזה שנקראת F-2 - שאינה מאפשרת לעבוד בארה"ב אלא רק ללמוד בה, עד לסוף כיתה י"ב).

רילוקיישן לארהב ללימודים

מה כדאי להסדיר לפני היציאה מהארץ ומה חשוב לבצע בארה"ב?

עוד לפני היציאה מהארץ חשוב מאוד להצטייד בביטוח רפואי, שכן הרבה יותר משתלם לעשות זאת בישראל מאשר בארה"ב.

לאחר הנחיתה, ישנן לא מעט פרוצדורות בירוקרטיות שיש לעבור בארה"ב על-מנת לחיות שם עם כל הזכויות לאורך כל תקופת הרילוקיישן. בחלק גדול מהמקרים, האוניברסיטה שבה לומדים לדוקטורט בחינוך מעסיקה אנשי צוות שתפקידם הוא לסייע לסטודנטים מחו"ל, אבל בכל מקרה כדאי לדעת שאחת הפעולות הראשונות היא פתיחת חשבון בביטוח לאומי, או כפי שהוא נקרא בארה"ב, Social Security, שכן ללא מספר ביטוח לאומי ישנו קושי ליהנות משירותים שונים.

המלצה נוספת היא לפתוח חשבון בנק. בחלק מהבנקים נדרש מספר ביטוח לאומי כדי לפתוח חשבון, ובכל מקרה מומלץ לבצע סקר שוק מקיף ככל האפשר כדי ליהנות מתנאים נוחים.

כשהרילוקיישן לארה"ב לטובת דוקטורט בחינוך או חינוך מיוחד מתבצע עם המשפחה, כולל ילדים, רצוי מאוד להקדיש זמן ומחשבה למציאת מסגרות חינוך איכותיות עבורם - בין אם במסגרת החינוך הציבורי ובין אם במסגרות חינוך פרטי (שעלולות להיות יקרות מאוד), שכן הפערים ברמת החינוך בין מוסדות שונים הינם משמעותיים, ובסופו של דבר לשביעות הרצון של הילדים ולאיכות החינוך שהם מקבלים ישנה השפעה של ממש על איכות החיים של כל המשפחה.


הצעה לביטוח רפואי בחו''ל

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

*על ידי לחיצה על 'שלח' אתה מקבל עלייך את תנאי השימוש של אתר דיוידשילד


למידע נוסף לחצו כאן

Davidshield סוכנות לביטוח חיים (2000) בע"מ.
החברה המבטחת- דיויד שילד חברה לביטוח בע"מ