רילוקיישן למקסיקו – המדריך המלא

דף הבית >> מאמרים >> כללי >> רילוקיישן למקסיקו – המדריך המלא

מקסיקו היא יעד מבוקש מאד בקרב ישראלים לטיול בן מספר שבועות (לפחות), יחד עם עבודה לפרק זמן מוגדר ויחסית קצר. יש ישראלים רבים שרוצים לקחת את כל זה מספר צעדים קדימה, ומבררים ברצינות על רילוקיישן למקסיקו. סביר להניח שאותם ישראלים לא בהכרח יודעים איך להתחיל, ובעיקר מה לעשות כדי שהמעבר שלהם יתבצע ללא דופי.

חושבים על רילוקיישן למקסיקו? אלו המקצועות המבוקשים במדינה

הכדאיות של רילוקיישן לאחת ממדינות העולם, מקסיקו במקרה הזה, נמדדת בשאלה פשוטה אחת: עד כמה אפשר להתקיים במדינה הזו בכבוד? מהבחינה הזו, התמונה במקסיקו היא בהחלט חיובית. יש במדינה ביקוש לעובדים מקצועיים בתחומים רבים ומגוונים, דוגמת תקשורת וטלקום, IT, אבטחת מידע, כספים, ניהול, חקלאות וכיוצא באלה.

מכאן נובע שהביקוש יכול להיות לאוכלוסיית עובדים צעירה יחסית, אבל גם לאנשי מקצוע מנוסים פי כמה. תנאי העבודה במקסיקו בהחלט משביעי רצון, גם אם הדיור והמחיה אינם זולים. בתרחישים רבים, רילוקיישן למקסיקו מוכיח את עצמו כאמצעי להגדלת הרווחים של אלה שעושים זאת ביחס למצבם בישראל.

רוב האנשים המבצעים הגירה למקסיקו לצורכי עבודה מתרכזים בבירה שלה, מקסיקו סיטי, בה מתגוררים כ-50,000 ישראלים. רוב הישראלים בעיר מתרכזים באותן שכונות, דוגמת אינטרלומס, בוסקס או פולנקו. לכן, כצעד ראשון ניתן לברר על מעבר לריכוזים אלה של ישראלים או של יהודים, או לקבלת סיוע נקודתי מגורמים הנמצאים שם. אפשר למצוא עבודה ומגורים גם בערי מקסיקו האחרות, ביניהן קנקון, טיחואנה, אקפולקו ואחרות.

רילוקיישן למקסיקו לישראלים

התהליך הנדרש בדרך לרילוקיישן למקסיקו

הגירה למקסיקו, בדומה לכל מדינה אחרת בעולם, מצריכה מספר צעדים שיש לבצע מבעוד מועד, עוד בישראל. מי שמעוניין לעבוד במקסיקו צריך לדאוג לקבל אישור עבודה מראש, אישור שיינתן בדרך כלל עבור תחומים מקצועיים בהם יש מחסור מסוים במדינה (התחומים שהוזכרו קודם לכן בעיקר).
כמו כן, התהליך מחייב מציאת מעסיק לעובד, משלוח מסמכים רלוונטיים מצדו וכן הלאה.

שימו לב שהאשרה היא ספציפית לאדם אחד, כך שאם בן/בת זוגו מעוניינים לעבוד במהלך השהות שלהם במקסיקו, עליהם להוציא אשרת עבודה נפרדת. הליך קבלת האשרה מצריך מספר חודשי המתנה, כך שיש לפנות לגורמים הרלוונטיים מוקדם ככל האפשר.

סידורים שחשוב לערוך לפני רילוקיישן למקסיקו

תכנון נכון של הרילוקיישן למקסיקו עשוי להקל על התהליך וגם להפוך את הצעדים הראשונים במדינה החדשה לפשוטים פי כמה. זה מתחיל עם האופציה שיש להעביר חלק משמעותי מהחפצים מישראל למקסיקו, כשמבחינה מעשית עושים זאת לרוב באמצעות חברות המבצעות שילוח בינלאומי. חברות אלו מבצעות את השינוע בפועל, דרך הים או היבשה וגם מתעסקות בהליך הטכני מול הרשויות במקסיקו.

המלצה מועילה אחרת היא לרכוש ביטוח בריאות לחו"ל, שחיוני על רקע העובדה שהביטוחים הישראליים (לרבות ביטוח הבריאות הממלכתי) אינם תקפים במדינה זרה, מטבע הדברים. את הביטוח אפשר לעשות באמצעות חברות ישראליות, שמספקות בתמורה למחיר אפשרות לכיסוי טיפולים רפואיים או קבלת שירותים רפואיים שקשה או יקר מאד לקבל בדרכים אחרות.


הצעה לביטוח רפואי בחו''ל

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

*על ידי לחיצה על 'שלח' אתה מקבל עלייך את תנאי השימוש של אתר דיוידשילד


למידע נוסף לחצו כאן

Davidshield סוכנות לביטוח חיים (2000) בע"מ.
החברה המבטחת- דיויד שילד חברה לביטוח בע"מ