רילוקיישן לאסטוניה - כל מה שצריך לדעת

דף הבית >> מאמרים >> כללי >> רילוקיישן לאסטוניה - כל מה שצריך לדעת

כאשר עוסקים ברילוקיישן, עוסקים בדרך כלל בנסיעה ומגורים במדינות שונות שרובן מדינות ידועות ונפוצות כמו: קנדה, ארצות הברית, גרמניה וכדומה. אסטוניה למשל, היא אחת המדינות הפחות פופולאריות לרילוקיישן, אך הדבר אינו גורע במיוחדות של המדינה והיתרונות הגדולים שהיא טומנת בה. אבל מהי בכלל אסטוניה? מה ההיסטוריה של המדינה המסתורית הזאת? ומה צריך לדעת על רילוקיישן לאסטוניה? הכל בהמשך.

לפני הכל - מהי אסטוניה?

אסטוניה היא מדינה הממוקמת בצפון מזרח אירופה והיא רפובליקה מברית המועצות. המדינה גובלת במערב הים הבלטי, בלטביה ומספר מדינות בלטיות, ולכן היא מדינה בעלת אורך רוח רוסי במקצת. אסטוניה היא ארץ נמוכה ושטוחה, המכסה 45,226 קילומטרים רבועים: 43,211 קמ"ר של יבשה, ו־2,015 קמ"ר של מים. לאסטוניה קו חוף רדוד וארוך לאורך הים הבלטי המסתמן בדמות מפרצים ומצרי ים רבים לאורך 3,794 קילומטרים, יחד עם 1,520 איים הפזורים לאורך החוף.

אסטוניה היא מדינה דמוקרטית פרלמנטרית כאשר הנשיא בה נבחר על ידי אסיפה לאומית. נשיא אסטוניה מכהן בתפקיד במשך חמש שנים להבדיל מכהונת נשיאים במדינות דמוקרטיות אחרות. באסטוניה מועמדים לנשיאות נבחרים לאחר הצבעה בפרלמנט, אך זכויות הביצוע שייכות בעיקר לראש ממשלה האסטונית.

אסטוניה היא אחת מהמדינות העתיקות ביותר בעולם והיא מוזכרת כבר בתום עידן הקרח לפני יותר מאחת עשר אלף שנים. באסטוניה כבר בשנים עברו היו הדיג וציד נפוצים וזאת בעיקר בשנת 6500 לפני הספירה. מוצאם של האסטוניים הינו 'פינו אוגריים' והם חיו בשבטים שנים רבות. האסטוניים היו לפני ימי הביניים בעלי קרקעות רבות, קטנות ושקטות. בימי הביניים התנצרו רוב התושבים האסטוניים.

למרות בנצרות החולשת על המדינה, באסטוניה קיימת קהילה יהודית קטנה. חשוב לדעת כי אסטוניה אינה מתהדרת באוכלוסיה יהודית גדולה, אבל עדיין ישנה קהילה יהודית קטנה והיא שושלת ליהודים שקיבלו אישור להתיישב באסטוניה לאחר שחרורם מהצבא הרוסי.

היחסים בין ישראל לאסטוניה טובים במיוחד ואף עוסקים בשיתופי פעולה בכל הנוגע לתרבות, אומנות מדע וחינוך.

רילוקיישן לאסטוניה

בכל הנוגע לרילוקיישן לאסטוניה, חשוב לדעת כי אסטוניה מציעה שלל עבודות משתלמות לישראלים. לאסטוניה אחוזי אבטלה נמוכים במיוחד והיא בעלת אוכלוסייה משכילה שוחרת טכנולוגיה. מכיוון שמקצועות ההייטק הם אלמנט מבוקש במדינה, מוצאים עצמם ישראלים רבים מבצעים רילוקיישן לאסטוניה. כיום, רילוקיישן לאסטוניה כולל מקצועות טכנולוגיים, שיווקיים, אומנותיים חינוכיים ויש אף שנוסעים למדינה על מנת ללמוד בה באוניברסיטאות השונות.

מה צריך לדעת לפני מגורים באסטוניה?

ראשית כל, חשוב לדעת כי מזג האוויר במקום קר ברוב ימות השנה ולכן יש להצטייד בבגדים מתאימים וטרמיים. מזג האוויר במקום יכול להגיע למינוס 7 מעלות! בנוסף יש להצטייד בהרבה סבלנות לטיסה של חמש עד שש שעות.

חשוב להגיע עם הרבה אהבה לתרבות וזאת משום שבטאלין בירת אסטוניה מתחם עיר עתיקה יפיפה המהווה את מוקד התיירות המרכזי. העונה המומלצת ליהנות מהשהות שלכם במקום הינה מסוף האביב ועד לסוף הקיץ, ולאחר הטיולים בעיר ניתן להמשיך תמיד לטיים במעבורת אל עבר הלסינקי בירת פינלנד.

ביטוח בריאות לאסטוניה

גם אם אסטוניה היא מדינה שאין בה הרבה סיכונים, חשוב להצטייד לפני הנסיעה בביטוח בריאות לחו"ל. ביטוח מסוג זה הוא ביטוח חובה לפני יציאה מהארץ ותפקידו להגן עליכם ממחלות, לאפשר ביקורים אצל רופאים ולקבל שירותי אחיות, לקבל שירותים במקרה חירום, ניתוחים, השתלות ועוד. המומחים של davidshield יתאימו עבורכם את הביטוח המשתלם והטוב ביותר.


הצעה לביטוח רפואי בחו''ל

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

*על ידי לחיצה על 'שלח' אתה מקבל עלייך את תנאי השימוש של אתר דיוידשילד


למידע נוסף לחצו כאן

Davidshield סוכנות לביטוח חיים (2000) בע"מ.
החברה המבטחת- דיויד שילד חברה לביטוח בע"מ