רילוקיישן ליוון - המדריך המלא

דף הבית >> מאמרים >> כללי >> רילוקיישן ליוון - המדריך המלא

קצת מידע על רילוקיישן

ישנם כמה שיקולים שגורמים לאנשים לבצע רילוקיישן. ברוב המקרים, תהיה מטרת המעבר לשפר את רמת החיים או ללמוד בחו"ל. במקרים אחרים, המעבר יתבצע כדי שהמהגרים יהיו קרובים לחברים ולבני המשפחה.

כדי שהמעבר יהיה מוצלח, יש לבצע בדיקות מקדימות - לבדוק מהם תנאי ההשתכרות מול יוקר המחייה, לבדוק את נושא המס, לבחון את מחיר המעבר - התנאים הסוציאליים והסדרת המעמד, יש לדאוג לתעסוקה של בני המשפחה ולוודא שהמעבר מוסכם על ידי כל בני הבית.

כמו כן, יש לבדוק את מוסדות הלימוד, האוכלוסייה והשירות שקיימים באזור בו מעוניינים לגור, הפעילויות שהמקום מציע, השפה המדוברת וכמובן לדאוג לויזה או אשרת שהייה וביטוח בריאות שכולל בדיקות שגרתיות, טיפול במחלות, הטסת קרובים במקרה ויש צורך באשפוז, מימון תרופות ועוד. כיום מחליטים ישראלים רבים לעבור למדינות שונות כאשר רילוקיישן ליוון נמצא בחלק העליון של רשימת המדינות הללו.

רילוקיישן ליוון במסגרת העבודה

למה כדאי לעשות רילוקיישן ליוון?

למרות המשבר הכלכלי שחל בשנת 2010, ישנן סיבות רבות לבצע רילוקיישן ליוון. יוון משלבת בין עבר והווה - ניתן לראות זאת בארכיטקטורה המגוונת שקיימת בעיר, במוזיאונים, בחנויות האותנטיות, בקצב החיים האיטי ביחס לישראל, בקניונים החדישים, בשווקים הצבעוניים ועוד. נוסף על כך, תושבי יוון הינם חמים ופתוחים והמוזיקה, היינות, המטבח העשיר וכמובן הסיפורים הנפלאים - כל אלו לא משאירים מקום לתלונות.

מזג האוויר ביוון דומה מאוד לישראל כך שגם בה ניתן ליהנות מהשמש וכמובן לצאת לנופש באיים היפים. יתרון משמעותי של המעבר הוא שיוון קרובה מאוד לישראל כך שתוך זמן קצר ניתן לשוב ולבקר את בני המשפחה והחברים שמתגוררים בארץ ולמרות שביחס למדינות אחרות השכר אינו מרקיע שחקים, מחיר המחיה נמוך כך שבסיכומו של דבר רמת החיים נשמרת ואפילו עולה.

אופציות התעסוקה ברילוקיישן ליוון

בין מגוון העבודות השונות ניתן לעסוק במכירות בקניונים - חלק מהחברות שמעסיקות את הישראלים דואגות לכל הפרטים החשובים: לטיסות, מגורים ולפעמים גם לאישורי עבודה. מרבית הקונים יהיו תיירים שכן המצב הכלכלי ביוון אינו מזהיר אך מכיוון שכמות התיירים רבה ניתן להרוויח סכומים נאים, כמובן שכמות המכירות תלויה באזור וביכולת המכירה. נוסף על תחום המכירות, ניתן לעבוד בתחום התיירות, בטיפול בילדים,  בתור נציגים טכניים דוברי עברית ועוד.

רילוקיישן ליוון לצרכי השכלה גבוהה 

יוון מציעה לסטודנטים שלוש אוניברסיטאות כך שניתן ללמוד מגוון נושאים. המקצועות שנלמדים בשפה האנגלית הינם: כלכלה, מנהל עסקים, משפטים, שיווק, חינוך, מדעי המחשב, פסיכולוגיה, פילוסופיה, היסטוריה, אמנות, ארכיאולוגיה ועוד. סטודנטים שנרשמים לתואר ראשון נהנים מלימודים בחינם- לרבות הסטודנטים הזרים וניתן לקבל סיוע כספי ומענקים ממוסדות שונים. סטודנטים ישראלים שמעוניינים ללמוד ביוון ולא מחזיקים בדרכון אירופאי צריכים לקבל אשרת סטודנט משגרירות יוון אשר נמצאת בתל אביב.

אם החלטתם לעבור ליוון חשוב שתבדקו את כל הפרטים החשובים ותדאגו לאישורים הנחוצים ולביטוח רפואי לחו"ל, על מנת להקל על הליך הרילוקיישן.


הצעה לביטוח רפואי בחו''ל

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

*על ידי לחיצה על 'שלח' אתה מקבל עלייך את תנאי השימוש של אתר דיוידשילד


למידע נוסף לחצו כאן

Davidshield סוכנות לביטוח חיים (2000) בע"מ.
החברה המבטחת- דיויד שילד חברה לביטוח בע"מ