לימודים בצ'כיה

דף הבית >> מאמרים >> כללי >> לימודים בצ'כיה

הרפובליקה הצ'כית מהווה את אחת המדינות היפות והמרשימות ביותר במרכז אירופה. הרפובליקה שייכת לאיחוד האירופי, עיר הבירה שלה והעיר המוכרת ביותר בה היא פראג והמדינה כוללת שני איזורים עתיקים (מורביה ובוהמיה) וחלקים מסוימים מאזור היסטורי שנקרא שלזיה.

בשנים האחרונות ישראלים רבים בוחנים אפשרות של לימודים בצ'כיה וזאת משום רמת החינוך והמחקר הגבוהים במדינה זו.

שוקלים לעשות רילוקיישן לצ'כיה למטרות לימודים? המשיכו לקרוא...

החינוך בפראג

עיר הבירה של צ'כיה ידועה כעיר שמתפתחת בצעדי ענק ובעלת מסגרות חינוכיות ברמה גבוהה. האוניברסיטאות ברפובליקה זו בעלות מוניטין מוצלח ותחומי לימוד מעניינים. השפה העיקרית של מסלולי הלימוד השונים בצ'כיה היא צ'כית אך ניתן למצוא גם תוכניות המיועדות במיוחד לסטודנטים זרים בשפה האנגלית.

נכון לשנים האחרונות מדי שנה נרשמים אל לימודים בצ'כיה בסביבות 30,000 סטודנטים זרים. בצ'כיה קיימות 7 אוניברסיטאות ציבוריות ו- 5 אוניברסיטאות פרטיות. טרם הרשמה אל מסלול זה או אחר תמיד יש לוודא שאותה אוניברסיטה בה מתכננים ללמוד מציע תוכנית לימודים בשפה האנגלית והאם התואר האקדמי שניתן באותה אוניברסיטה מוכר גם במועצה להשכלה גבוהה בישראל.

רוב הישראלים שמתעניינים בכל הקשור אל Relocation ולימודים בצ'כיה הם ישראלים שמעוניינים ללמוד רפואה או וטרינריה. חשוב לדעת שתנאי הקבלה לאוניברסיטאות בצ'כיה בתחומי לימוד אלו נמוכים יותר מאלו הנהוגים בישראל, משך הלימודים הוא חמש עד שש שנים ושכר הלימוד משתנה בין מוסד אקדמאי אחד לשני. שנת לימודים בצ'כיה בדרך כלל תעלה כ- 14,000 יורו (כאשר מדובר על מסלו לימודים באנגלית).

עלויות מחייה

ההחלטה על לימודים בצ'כיה צריכה להיעשות לאחר בחינה מדוקדקת של המדינה בה מתכוונים ללמוד על כל צדדיה, דבר שכולל גם את עלויות המחייה בה. הסטודנטים של צ'כיה נהנים מחיי לילה ענפים, מרכזי קניות שונים, תרבות ענפה וחיים חברתיים בדיוק כמו כל מדינה באירופה.

הממשלה תומכת בכל סטודנט שלומד בצ'כיה דבר שבא לידי ביטוי מסבסוד של המגורים, האוכל, התחבורה הציבורית ועוד לכל סטודנט שמחליט להירשם אל אחת מהאוניברסיטאות הציבוריות. חשוב לקחת בחשבון שעיר הבירה יקרה יותר מערים אחרות בצ'כיה מבחינת מחייה אך עדיין המחירים בה סבירים.

לימודים בצ'כיה – חשוב לדעת

 • לימודים בהתאם לתקינה: מעסיקים רבים מחפשים עובדים שסיימו לימודים באחת מהאוניברסיטאות האירופאיות. יתרון נוסף לבחירת לימודים בצ'כיה.
   
 • תנאי קבלה: תנאי הקבלה נמוכים יותר מבישראל והרמה האקדמאית גבוהה. סטודנטים ישראלים רבים לא הצליחו להתקבל ללימודי רפואה ווטרינריה בישראל מתקבלים לאוניברסיטאות בצ'כיה.
   
 • יחסים קרובים: בין ישראל לצ'כיה יחסים דיפלומטיים מלאים.
   
 • איכות הלימודים: רמת הלימודים גבוהה מאוד בצ'כיה ומוצעת ב- 3 אוניברסיטאות בפראג ובברנו.
   
 • שפה: ניתן ללמוד מסלו לימודים בשפה האנגלית אך תמיד רצוי ללמוד במקביל את השפה וזאת על מנת להבין את שפת בני המקום.
   
 • הכנה מקדימה: יש אפשרות להחליט על מכינה בצ'כיה טרם ההרשמה אל הלימודים וזאת על מנת ללמוד את השפה. תנאי הקבלה לחוגי לימוד שונים, כמו למשל רפואה מצריכים מבחן כניסה והצגת תוצאות מבחני בגרות.
   
 • עבודה: ישראלים בעלי ויזה יכולים לעבוד בצ'כיה לאחר שהם מקבלים היתר עבודה. אם הסטודנטים מתחת לגיל 26 ואינם מעוניינים לעבוד יותר מ-30 ימים בשנה הוא לא יזדקקו לוויזה.

לסיכום

לימודים בצ'כיה הם לימודים ברמה גבוהה מאוד וישראלים רבים מחליטים להירשם אל לימודי רפואה ווטרינריה במדינה זו. אם החלטתם ללכת על לימודים בחו"ל, צ'כיה זו בהחלט בחירה טובה. המדינה יפהפייה, הקמפוסים מלאים בסטודנטים זרים ממדינות בכל רחבי העולם, רוב התארים מוכרים על ידי האיחוד האירופי וכן בישראל, תנאי הקבלה אינם גבוהים (ביחס לישראל) ועלויות המחייה נמוכות יותר מרוב מדינות מערב אירופה.

כעת, כל שיש לעשות הוא להירשם ולהתקבל לימודים, לדאוג לוויזה על בסיס הרישום, לוודא שיש לכם ביטוח רפואי המתאים לרילוקיישן לישראלים בחו"ל ולהתחיל ללמוד. בהצלחה!


הצעה לביטוח רפואי בחו''ל

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

*על ידי לחיצה על 'שלח' אתה מקבל עלייך את תנאי השימוש של אתר דיוידשילד


למידע נוסף לחצו כאן

Davidshield סוכנות לביטוח חיים (2000) בע"מ.
החברה המבטחת- דיויד שילד חברה לביטוח בע"מ