רילוקיישן להונגריה

דף הבית >> מאמרים >> כללי >> רילוקיישן להונגריה

בשנים האחרונות יותר ויותר ישראלים מחליטים על רילוקיישן להונגריה. הונגריה שייכת לאיחוד האירופי, היא ידועה כאחת המדינות היפות ביבשת אירופה, מדינה בעלת היסטוריה ארוכת שנים, תרבות משגשגת, לימודים אקדמאיים ברמה גבוהה ומאכלים כדוגמת הגולאש, עוגות הקיורטוש ובלינצ'סים אגדתיים. החלטתם ללכת על רילוקיישן? המשיכו לקרוא.

קצת על הונגריה

הונגריה היא מדינה הממוקמת במרכזה של יבשת אירופה. השפה הרשמית בה היא הונגרית, המשטר בה הוא רפובליקני, מתגוררים בה יותר מ- 9 מיליון איש, המטבע בו משתמשים בהונגריה הוא המטבע ההונגרי פורינט. מדינה זו השתייכה בעבר (פוליטית) לגוש המזרחי, עיר הבירה שלה והעיר הגדולה והמפותחת ביותר במדינה היא בודפשט ויש בה את אחד הנהרות המפורסמים ביותר בעולם, נהר הדנובה שמחלק את המדינה לשתיים.

במאה ה- 20 הונגריה הייתה תחת חסותה של ברית המועצות ונחשבה למדינה קומוניסטית במזרח אירופה, לאחר התפרקותה של בריה"מ הונגריה החלה בקשרים עם מדינות מערב אירופה וכיום היא משתייכת הן לברית נאט"ו והן לאיחוד האירופי. הכלכלה שלה נשענת בעיקר על תיירות, משקיעים זרים וחקלאות.

רילוקיישן להונגריה – למטרת לימודים

בהונגריה כ- 10 אוניברסיטאות והלימודים בה מתקיימים בשפה ההונגרית ובשפה האנגלית (רוב מסלולי הלימוד הם בשפה ההונגרית) ולימודי הרפואה הם הלימודים הפופולאריים ביותר בקרב סטודנטים זרים וזאת משום הרמה הגבוהה שלהם. תחומי הרפואה, אדריכלות, פסיכולוגיה והשלמה למקצועות בריאות הם תחומי לימוד המוצעים במסלולי השפה האנגלית, שאר תחומי הלימוד הם בדרך כלל בשפה ההונגרית.

תוכניות הלימוד של הונגריה מוכרות בכל רחבי העולם ומלבד הסטודנטים הישראלים, ישנם סטודנטים רבים מכל רחבי העולם שבחרו להשתלב בתוכניות לימוד בינלאומיות של האקדמיה. חשוב לקחת בחשבון שויזת סטודנט אינה מקנה אישור לעבוד במדינה זו ולשם כך דרוש היתר עבודה חוקי. עלות המחייה של סטודנטים בהונגריה עומדת על סכום של כ- 1000 יורו בחודש (ולעיתים פחות מכך). דבר זה כולל את חומרי הלימוד, הכלכלה, השכירות והנסיעות של הסטודנט. שכר הלימוד לעומת זאת יכול להגיע עד לכ- 12,500$ לשנה. בנוסף, יש לחדש את ויזת הלימודים מדי שנה (דבר שעולה כסף) ולרכוש ביטוח רפואי שיבטיח את כל הכיסויים הרפואיים, אם הכוונה היא אל בדיקות, ביקור אצל מומחים, ניתוחים ותרופות. למידע נוסף על לימודים בחו"ל.

רילוקיישן להונגריה – למטרת עבודה

הונגריה שייכת לאיחוד האירופי ולכן כל ישראלי בעל דרכון של האיחוד יוכל לעבוד וללמוד בה ללא דרישות נוספות. מדינה זו מציעה אפשרויות תעסוקתיות רבות ועלות המחייה בה נמוכה, דבר שגורם לרבים שמחליטים על רילוקיישן להונגריה להצליח ולחסוך סכום יפה של כסף בעת שהותם במדינה זו. הענפים התעסוקתיים העיקריים של זרים המגיעים אליה הם תחום הנדל"ן, היזמות וההשקעות. כמו כן, ניתן להשתלב בתחום התיירות, המכירות וההוראה. בנוסף, יש לקחת בחשבון שיש חברות ישראליות בעלות נציגות במדינה זו, דבר שמאפשר לישראלים להשתלב בתור עובדי חברה שיצאו לרילוקיישן בהונגריה. אשרת עבודה תמיד נדרשת על מנת לעבוד בהונגריה. אין צורך בויזה.

חשוב לדעת

  • ביטוח רפואי לישראלים בהונגריה: ההחלטה על רילוקיישן להונגריה מחייבת גם רכישת ביטוח רפואי מקיף, כמו למשל הביטוח הרפואי של חברת דיווידשילד המותאם לישראלים בחו"ל. הביטוח מותאם למדינה אליה נוסעים, מספק למבוטחים ביטוח מקיף, שירות מוקד טלפוני בעברית 24 שעות ביממה, ביקורי רופא, בדיקות רפואיות, ניתוחים, אשפוזים ועוד. חשוב לדעת שעדיין מדובר על מדינה מזרח אירופאית מתפתחת.
  • דרכון אירופי: יעיל מאוד אם מעוניינים לעבוד בהונגריה ללא אשרת עבודה.
  • קהילה יהודית: רוב הקהילה חיה בעיר הבירה, בודפשט.

בהצלחה!


הצעה לביטוח רפואי בחו''ל

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

*על ידי לחיצה על 'שלח' אתה מקבל עלייך את תנאי השימוש של אתר דיוידשילד


למידע נוסף לחצו כאן

Davidshield סוכנות לביטוח חיים (2000) בע"מ.
החברה המבטחת- דיויד שילד חברה לביטוח בע"מ