רילוקיישן לאוסטריה

דף הבית >> מאמרים >> כללי >> רילוקיישן לאוסטריה

ישראלים רבים בוחרים להעתיק את מגוריהם ליבשת אירופה ובוחרים את רפובליקת אוסטריה היפהפייה בה איכות החיים גבוהה מאוד. רפובליקה זו מורכבת מתשע מדינות, עיר הבירה שלה היא וינה והשפה הרשמית בה היא גרמנית.

קצת על אוסטריה

אוסטריה היא רפובליקה שממוקמת במרכזה של יבשת אירופה. כאן מדובר על רפובליקה בעלת שלטון דמוקרטי. באוסטריה כ- 8 מיליון תושבים והיא שייכת לאיחוד האירופי ולכן המטבע בו משתמשים במדינה הינו האירו. התעשיה הינה בעל תפקיד עיקרי במדינה זו, יש בה אוצרות טבע שונים ומדי שנה מגיעים אליה תיירים רבים על מנת לצפות ביצירות האדריכלות והאומנות הרבות במדינה זו וליהנות מסקי וטיולים שונים בהרי האלפים.

וינה היא עיר הבירה של אוסטריה ואנשים רבים שמחליטים על רילוקיישן לאוסטריה מחליטים לעבור אליה וזאת משום איכות החיים הגבוהה, הרמה הגבוהה של מוסדות החינוך, מערך התחבורה המתקדם, התרבות בעיר ועצם העובדה שמדובר על העיר הגדולה ביותר באוסטריה, זו שמונה קרוב ל-2 מיליון בני אדם ונחשבת כמרכז הכלכלי, פוליטי ותרבותי של אוסטריה.

כשבעים אחוזים מתושבי אוסטריה הם נוצרים קתולים והאיסלם היא הדת השלישית בה. בשנים האחרונות עיר הבירה של אוסטריה, וינה,  מדורגת כעיר שמציעה את איכות החיים הגבוהה ביותר בעולם וזאת בהתאם לדו"ח אותה פרסמה חברת הייעוץ מרסר.

מידע שחשוב לדעת לפני רילוקיישן לאוסטריה

  • שפות: רוב תושבי אוסטריה משוחחים בגרמנית. (ניתן לשמוע גם את השפות טורקית, סרבית וקרואטית)
  • אוכלוסיה: כ- 40% אחוזים מהאוכלוסייה באוסטריה הם בגילאי 25-54
  • לימודים: ממוצע שנות הלימוד של כל אוסטרי הוא 15-16 ש'. יש באוסטריה כ- 11 אוניברסיטאות פרטיות (נכון לכתיבת מידע זה) ו- 23 אוניברסיטאות ציבוריות
  • קהילה יהודית: חשוב לדעת שיש קהילה יהודית ענפה בוינה (כ-8000 אנשים) וניתן למצוא בה מלון כשר, מספר מסעדות כשרות בעיר, בתי כנסת וליהנות ממפגשי חברים של הקהילה, הרצאות וכל מיני פעילויות קהילתיות
  • תחבורה: שדה התעופה של וינהSchwechat  ממוקם כ- 20 דקות ממרכז העיר וקל להגיע אליו. מערך התחבורה הכולל רכבות, אוטובוסים, מוניות ושאטלים מפותח מאוד. מערכת התחבורה של וינה ידועה כאחת הטובות בעולם
  • ביטוח בריאות: כל אדם שמחליט על רילוקיישן לאוסטריה מוטב שיעשה ביטוח בריאות חו"ל. סטודנטים זרים באוסטריה יוכלו לקבל ביטוח אוסטרי ציבורי שיספק סיוע רפואי במקרה הצורך או לרכוש ביטוח רילוקיישן לחו"ל מספק פרטי, כמו למשל ביטוח רילוקיישן לישראלים השוהים בחו"ל של דיוויד שילד שמבטיח כיסויים מקיפים המותאמים לשהות במדינה זו לתקופה ארוכה
  • עלויות מחייה: זהות למדינות מערב אירופה אחרות. עלות המחייה תמיד תהיה יקרה יותר בערים המרכזיות של אוסטריה
  • ויזה: עד שהייה של 90 יום למטרות ביקור או נופש באוסטריה אין צורך בוויזה. ויזת עבודה או ויזת סטודנט יש להגיש בקשה בשגרירות של אוסטריה לפחות חודש טרם מועד הנסיעה

רילוקיישן לאוסטריה - מערכת ההשכלה 

רילוקיישן לאוסטריה למטרת לימודים מחייב למידה אודותיה. באוסטריה קהילה יהודית ענפה שמונה כשמונת אלפים אנשים ומסגרות חינוכיות נהדרות שכוללות גם גני ילדים ובתי ספר המשלבים לימודי יהדות. בתי הספר בפיקוחו של משרד החינוך האוסטרי ופועלים במתכונת של יום לימודים ארוך.

בוינה ניתן למצוא אפשרויות לימודיות אקדמאיות רבות, כמו למשל האוניברסיטאות של לאודר ווינה שנחשבות לאוניברסיטאות טובות ביותר באירופה שמציעות מסלולי תואר בתחומי הרפואה, המוזיקה, האמנות, המשפטים, מנהל עסקים וכלכלה ועוד.

חשוב לדעת שהלימודים הם בשפה הגרמנית וגם באנגלית וכל מי שמעוניין לעשות רילוקיישן לאוסטריה למטרת לימודים יצטרך להוכיח את הידע שלו בשפה הגרמנית וכן ללמוד את השפה הגרמנית במהלך הלימודים באוניברסיטה, דבר שמהווה חלק מהשלמת התואר ודרישה של המועצה להשכלה גבוהה בוינה.

אוניברסיטת לאודר מעניקה לסטודנטים מלגות של עד 80 אחוזים משכר הלימוד. מלגה זו כוללת  גם שהייה במעונות של הסטודנטים וגם ארוחות חמות. נכון להיום באוסטריה יש 16 אוניברסיטאות ציבוריות, 6 בתי ספר גבוהים לאמנות ו- 8 אוניברסיטאות פרטיות (בהתאם לנתונים הרשומים בפורום תרבות אוסטריה בתל אביב).

לקריאה נוספת:

  • ביטוח רפואי לישראלים החיים במערב אירופה
  • אישור עבודה באירופה

עבודה באוסטריה

רוב הישראלים שמחליטים על רילוקיישן לאוסטריה למטרת עבודה משתקעים בעיר הבירה, וינה. חובה להצטייד בכל האישורים המתאימים. אם אתם סטודנטים שמעוניינים לעבוד ויזת הסטודנט שלכם תאפשר לכם לעבוד באוסטריה בתנאים מסוימים.

אם יש לכם דרכון אירופאי תוכלו לעבוד בכל מדינות אירופה, כולל אוסטריה ואם אתם ישראלים בעלי דרכון ישראלי תצטרכו תבקש ויזת עבודה מהשגרירות או לבקש מהמעסיק שלכם עזרה בתחום.

בהצלחה!


הצעה לביטוח רפואי בחו''ל

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

*על ידי לחיצה על 'שלח' אתה מקבל עלייך את תנאי השימוש של אתר דיוידשילד


למידע נוסף לחצו כאן

Davidshield סוכנות לביטוח חיים (2000) בע"מ.
החברה המבטחת- דיויד שילד חברה לביטוח בע"מ