רילוקיישן לצ'כיה - המדריך המלא

דף הבית >> מאמרים >> כללי >> רילוקיישן לצ'כיה - המדריך המלא

אם בעבר צ'כיה הייתה אותה מדינה שממוקמת בחלקה המזרחי של אירופה והמטרה העיקרית של ביקור בה הייתה נופש של מספר ימים, קניות והנאה מאתרי התיירות והבילויים שמציעים מכל טוב במחירים זולים, כיום יותר ויותר ישראלים מתעניינים בכל הקשור אל רילוקיישן לצ'כיה. למידע כללי על רילוקיישן.

רילוקיישן לצ'כיה

צ'כיה היא אחת המדינות היפות של אירופה. היחס של הצ'כים לזרים חם ומזמין, הנופים של מדינה זו יפהפיים ומדובר על מדינה אותה פוקדים מיליוני תיירים מדי שנה. בשנת 1993 נכנס לתוקף חוק האזרחות הצ'כי ובהתאם אליו יש מגבלות שונות שמקשות על כל הקשור אל קבלת אזרחות צ'כית והגירה אל צ'כיה. מסיבה זו חשוב לפנות אל מומחים בתחום ההגירה לצ'כיה על מנת שיעזרו בהליך זה.

הממשלה של צ'כיה מעודדת הגירה מסודרת של אנשי מקצוע שונים. בעלי עסקים שמעוניינים לפתוח את העסק שלהם בצ'כיה ולנהל אותו או אנשי עסקים שמעוניינים לקנות נכסים בצ'כיה יצטרכו לדעת שאם אין להם דרכון של האיחוד האירופי, הדבר אינו אפשרי. אשרת הכניסה הבסיסית של ישראלים לצ'כיה היא ל- 90 יום.

במקרים של רילוקיישן לצ'כיה חשוב להיעזר באותה חברה צ'כית שמציעה לכם משרה במדינה או לפנות אל השגרירות על מנת לברר כיצד ניתן להשיג אשרת שהייה ממושכת בצ'כיה.

הקהילה היהודית בצ'כיה חיה ברובה בעיר הבירה, פראג. למרות זאת, יש גם קהילות קטנות שמתגוררות בחלקים אחרים של מדינה זו. בעיר הבירה ניתן למצוא מסגרות חינוכיות רבות, כולל גני ילדים יהודים.

המחייה בצ'כיה – פראג לעומת תל אביב

צ'כיה היא אחת המדינות היפהפיות, היחס של האזרחים אל זרים נהדר ומדובר על אירופה. אך אלו לא הסיבות העיקריות של העתקת מגורים לצ'כיה. בכדי לחדד את הסיבות בגינן רבים מחליטים על רילוקיישן לצ'כיה נפרט את ההבדלים בין פראג לתל אביב:

 • אוכל: בתחוום הקולינארי תל אביב יקרה יותר מצ'כיה ביותר מ- 100 אחוזים, אם מדובר על מסעדות בהם אוכלים ארוחות צהרים עסקיות, רשתות מזון מהיר, מוצרי יסוד, מחירי גבינות תוצרת המדינה ועוד.
   
 • תרבות וחיי לילה: תל אביב יקרה יותר מפראג בכ- 90 אחוזים. אם הכוונה היא אל כרטיסים לקולנוע, ארוחת ערב במסעדה, ביקור במועדון לילה, מנוי במכון כושר ועוד.
   
 • ביגוד: הבגדים זולים בפראג בכ- 40 אחוזים מתל אביב. הדבר כולל הנעלה ואקססוריז.
   
 • תחבורה: מחירי הרכבים, מחיר הדלק ומחירי המוניות זולות יותר בעשרות אחוזים בהשוואה אל ישראל.
   
 • הוצאות חודשיות: שכירות דירה, מוצרי חשמל והתעריף השעתי של עוזרת בית בפראג זולה יותר בכ-80% מישראל.

רמת המחייה הזולה בצ'כיה מהווה את אחד השיקולים המשמעותיים בעת ההחלטה בכל הקשור אל רילוקיישן לצ'כיה למטרה תעסוקתית, אקדמאית או כל סיבה אחרת. (הנתונים דינאמיים ולכן יש לבדוק אותם טרם קבלת החלטה).

רילוקיישן לצ'כיה - אפשרויות תעסוקה

הצעד הראשון של כל אדם שמעוניין לעבור לצ'כיה ולעבוד בה היא לגשת אל שגרירות צ'כיה בישראל במטרה להגיש בקשה לויזת עבודה. צ'כיה מהווה כיום מרכז עסקי אסטרטגי ולוגיסטי של חברות רבות וקיימת דרישה לעובדים דוברי אנגלית ומומחים בתחומים שונים.

יש אפשרות להיכנס לאתרים של חברות בינלאומיות שפתחו סניפים בצ'כיה ולראות האם הם מפרסמים משרות שונות בתחום חשבונאות, טלמרקטינג, בדיקות תוכנה, עבודה במרכזי שירות ועוד. המנטאליות של המעסק הצ'כי היא מנטאליות קפדנית מאוד. חשוב לא לאחר לראיונות עבודה ולא לאחר לעבודה בכלל. רוב הפעמים יהיה דיטנס בין העובד למעסיק.

לומדים בצ'כיה

בצ'כיה מוסדות חינוך רבים ברמה גבוהה מאוד. חשוב לקחת בחשבון ששפת הלימוד היא צ'כית, אך יש גם תוכניות מסוימות שנערכות בשפה האנגלית ומיועדות בעיקר לסטודנטים זרים. מדי שנה לומדים בצ'כיה מעל ל- 30 אלף סטודנטים זרים. יש אפשרות להירשם אל קורסי הכנה ללימודים וקורסים שונים ללימוד השפה באוניברסיטה או באמצעות האינטרנט.

ויזת סטודנט מאפשרת לצעירים מתחת לגיל 26 לעבוד 30 ימים בשנה ואם מעוניינים לעבוד יותר יש לדאוג להיתר עבודה בצ'כיה. למידע נוסף על לימודים בחו"ל.

חשוב לדעת

ביטוח בריאות בצ'כיה: ביטוח בריאות הינו חובה לכל אדם שמתגורר בצ'כיה, גם אם מדובר על נתין זר. כיוון שמדובר על מדינה מזרח אירופאית מתפתחת, רוב הישראלים מעדיפים לרכוש ביטוח רפואי פרטי מחברת דיווידשילד, דבר שמאפשר להם כיסוי רפואי מקיף בצ'כיה, שירות לקוחות בעברית ואת טובי הרופאים והמרפאות.

אמנה בין ישראל לצ'כיה: ישראל וצ'כיה חתומות על אמנת ביטחון סוציאלי שכוללת מניעת כפל של תשלום דמי ביטוח לאומי, קבלת קצבאות שונות, דמי לידה וזכויות שונות ותמיד יש לברר מהן הזכויות שלכם טרם העתקת מגוריכם אל צ'כיה.

כעת, כל שנותר הוא לקבוע מתי מעוניינים לעבור אל צ'כיה ולעשות את הצעד. בהצלחה!


הצעה לביטוח רפואי בחו''ל

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

*על ידי לחיצה על 'שלח' אתה מקבל עלייך את תנאי השימוש של אתר דיוידשילד


למידע נוסף לחצו כאן

Davidshield סוכנות לביטוח חיים (2000) בע"מ.
החברה המבטחת- דיויד שילד חברה לביטוח בע"מ