מדריך המס לביצוע רילוקיישן

דף הבית >> מאמרים >> כללי >> מדריך המס לביצוע רילוקיישן

ישנם לא מעט יעדים מבוקשים לצורך ביצוע רילוקיישן של אזרחים ישראלים שעוברים לעבוד וגם להתגורר בחו"ל - כמו למשל ארצות הברית, מדכינות אפריקה ודרום אפריקה, ברזיל ועוד. כידוע, ישנו חוק במדינת ישראל, אשר מחייב כל אזרח בגיר לשלם מיסים, כמו למשל לביטוח לאומי או למס הכנסה, ובכל שנה מחשבים לאחור את המיסים שהצטברו ולא שולמו. עובדים רבים שטסים לחו"ל לתקופה ארוכה ולא מדווחים לרשויות המס לגבי הכנסתם או שלא משלמים את המס המצטבר שמתבקש מהם נתקלים בבעיה חמורה עם שובם, בייחוד כשהם דורשים הקלות מס בהיותם תושבים חוזרים.

איך להמנע מבעיית מסים לפני נסיעה לחו"ל?

עוד לפני הכניסה לעובי הקורה בעניין הגדרות - "מיהו תושב חוץ", רצוי להתייעץ עם מומחה ומומלץ לעשות כן עוד לפני הנסיעה לחו"ל ולברר האם מדובר בתושב חוזר ישראל או תושב של המדינה אליה הוא מתכוון לעבור. בהתאם למיקום בו ישהה ולאמנות הכרוכות בין ישראל למדינה זו, יקבע האם אותו תושב הוא אזרח ישראלי או אזרח חוץ ולפי זה ישלם את המס.

מה אם הזיקה לישראל גדולה יותר?

אם הנסיעה אל מחוץ לישראל אינה לתקופה ארוכה יחסית וכן ישנה זיקה רבה יותר לאזרח למדינת ישראל על פי מבחנים שיערכו רשויות המס, הרי שיהיה על אותו אזרח להמשיך ולדווח להן על הכנסתו נכון לאותה השנה. בהוצאות הוא יפרט גם לגבי הוצאות שונות - הוצאות דיור, הוצאות מחיה, טיולים רפואיים, מתן חינוך לילדים, ביטוח רפואי לחו"ל ועוד. ככל שההוצאות תגדלנה, כן אחוז המס על יקטן על ההכנסות, לפי כללי מס הכנסה התשמ"ב 1982.

מה אם הזיקה לחוץ לארץ גדולה יותר?

אפילו אם אותו אזרח שעושה רילוקיישן עונה על ההגדרות לגבי אזרח חוץ, עדיין רשויות המס עלולות לדרוש ממנו תשלום על ההכנסות שלו. במקרה כזה, ישנו מקום לשקול קבלת חוות דעת של מומחה מס. ההליך הזה יכול להתאים בעיקר למי שהכנסותיו בחו"ל אינן נחשבות לגבוהות במיוחד, היות וישנם מקרים שסכומי הכסף המדוברים אינם מצדיקים את הפשרה שרשויות המס תכפה עליהם.

מאמרים נוספים שיעניינו אותך:


הצעה לביטוח רפואי בחו''ל

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

*על ידי לחיצה על 'שלח' אתה מקבל עלייך את תנאי השימוש של אתר דיוידשילד


למידע נוסף לחצו כאן

Davidshield סוכנות לביטוח חיים (2000) בע"מ.
החברה המבטחת- דיויד שילד חברה לביטוח בע"מ