רילוקיישן לקנדה - המדריך המלא להגירה לקנדה

דף הבית >> מאמרים >> כללי >> רילוקיישן לקנדה - המדריך המלא להגירה לקנדה

מעבר למדינה חדשה לתקופה של כמה שנים יכול להיות חוויה לכל החיים אך גם יכול להיות לא קל בכלל. מדינת היעד אליה העובד מיועד לעשות את הרילוקיישן צריכה להיות מעניינת ויפה אך גם כזו שתקופת ההתאקלמות בה תהיה קצרה ככל שניתן.

לכן, מכשול השפה הוא אחד הנושאים שעשויים להשפיע על קבלת ההחלטה. מכשול זה מצטמצם כאשר מדובר בהגירה לקנדה, בה השפה המדוברת היא אנגלית. השפות הרשמיות במדינה הן אנגלית וצרפתית, וגם האזרחים שגרים בחלקה הצרפתי של המדינה דוברי אנגלית ברמה גבוהה. היות שרוב הישראלים שולטים באנגלית ברמה מסוימת, הנחיתה לרילוקיישן בקנדה עשויה להיות רכה יחסית בשבילם.

חושבים על הגירה לקנדה? תגלו בה איכות חיים מהגבוהות בעולם

בקנדה מתגוררים קרוב ל-30 אלף ישראלים באופן חוקי, כמחציתם באזור טורונטו. מה הופך את קנדה ליעד מועדף לרילוקיישן ולהגירה על ידי כל כך הרבה ישראלים? מדי שנה מבצע האו"ם בדיקות לקביעת מדד איכות החיים בכל מדינה בנפרד ובהשוואה לכלל מדינות העולם. מדינה שבאופן קבוע מדורגת גבוה מאוד ברשימה הזו היא קנדה.

כתוצאה מכך, קנדה זוכה לתמיכה והכרה בינלאומיים גבוהים, מה שהופכים אותה למדינה מועדפת לביצוע רילוקיישן. בהיבט הישראלי, יש שירגישו בבית בקנדה כיוון שהקהילה היהודית שם גדולה. כ-400 אלף יהודים חיים בקנדה, מחציתם בטורונטו בלבד. לכן גם הקשר הישראלי והקשר לבית לא הולכים לאיבוד. למרות שלא מדובר בארה"ב, שם הקהילה היהודית מונה כמה מיליונים, לא תהיה בעיה להרגיש רחוק אבל קרוב.

רילוקיישן לקנדה - החורף הקר והארוך לצד עידוד ההגירה

אחד ההיבטים שיכול להרתיע ישראלים לעשות רילוקיישן לקנדה הוא ללא ספק מזג האוויר. בהשוואה לישראל ולמזג האוויר החם ששורר במדינה, מזג האוויר בקנדה קר משמעותית. החורף נמשך תקופה ארוכה יותר מהתקופה בישראל וגם כמויות השלג אינן תופעה שאנחנו רגילים אליה בישראל.

זו אחת הסיבות מדוע המדינה מנסה, וגם מצליחה, לעודד הגירה לקנדה על-ידי מסלולים שמיועדים בעיקר לאקדמאיים ולבעלי ידע וניסיון במקצועות טכניים. בכלל, מדיניות ההגירה של קנדה עברה לא מעט שינויים במהלך השנים וכיום מבוססת על קריטריונים של השכלה וניסיון מקצועי. הביקוש לקנדה עלה מאוד בעקבות כך והיא הפכה ליעד מועדף יותר ממדינות מסוימות באירופה.

רילוקיישן לקנדה - רילוקיישן לקנדה, דרכים שלא ייאמנו

רילוקיישן לקנדה - רב תרבותיות והקשר לישראל

אחת התכונות שמאפיינות את קנדה בעקבות עידוד ההגירה ממקומות שונים בעולם היא הרב תרבותיות במדינה. ישראלים שעוברים במסגרת רילוקיישן לקנדה למספר שנים ימצאו בה תרבות עשירה ומגוונת ויחס חם מהאזרחים המקומיים שידועים בקבלת הפנים החמה שהם מעניקים למהגרים.

קיבוץ הגלויות התרבותי העשיר שנוצר בעקבות כך בקנדה יכול לדמות את קיבוץ הגלויות הקיים בישראל ובכך לגרום להזדהות והתאקלמות קלים יותר במדינה. ישראלים בקנדה יכולים למצוא הרבה תחומי עניין להתחבר אליהם וגם לגלות לא מעט חדשים. הריחוק הגיאוגרפי מישראל קיים, כמו בכל רילוקיישן, אך הסביבה המגוונת והחמה אליה נכנס העובד הישראלי מצליחה להשכיח במעט את הגעגועים לישראל ומאפשרת ליהנות מתקופת השהייה שם.

הגירה לקנדה - מדינה דומה לישראל עם איכות חיים גבוהה יותר

לסיכום, נראה כי מדינה שכחלק מהמדיניות שלה מזמינה ומעודדת מהגרים מכל העולם להגיע ולהשתקע בה יכולה להשפיע על ההחלטה אם לעשות את הצעד או לא. גם בהקשר הישראלי ניתן לראות שישנם כמה קווי דימיון בין ישראל וקנדה ואפילו קהילה יהודית לא קטנה שנמצאת בערים הגדולות והמרכזיות שלה.

קנדה יכולה לתת לישראלים שגרים בה תחושה של בית, עם איכות חיים מהגבוהות בעולם בשנים האחרונות, למרות שהבית האמיתי נמצא במרחק של כמה אלפי קילומטרים משם בישראל. קבלת הפנים החמה של האזרחים המקומיים תעזור מאוד בהתאקלמות וכמו כן, מחסום השפה אינו מהווה מכשול שכן כולם דוברי אנגלית.

עושים רילוקיישן לקנדה? חשוב מאד לא לשכוח לרכוש ביטוח רפואי לחו"ל! פנו אלינו עוד היום ונשמח לעמוד לשירותכם.


הצעה לביטוח רפואי בחו''ל

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

*על ידי לחיצה על 'שלח' אתה מקבל עלייך את תנאי השימוש של אתר דיוידשילד


למידע נוסף לחצו כאן

Davidshield סוכנות לביטוח חיים (2000) בע"מ.
החברה המבטחת- דיויד שילד חברה לביטוח בע"מ