הגירה לגרמניה מישראל - רילוקיישן לגרמניה במסגרת העבודה

דף הבית >> מאמרים >> כללי >> הגירה לגרמניה מישראל - רילוקיישן לגרמניה במסגרת העבודה

חושבים על הגירה לגרמניה מישראל? ובכן, אתם לא היחידים. גרמניה הפכה זה מכבר לאבן שואבת עבור מהגרים, צעירים ומשפחות המעוניינים לנסות את מזלם בארץ רוויות התרבות, האמנות וההזדמנויות.

לכן, לא בכדי אחת הקהילות הישראליות הגדולות באירופה מצויה בברלין ומורכבת מישראלים רבים שעשו רילוקיישן לגרמניה במסגרת העבודה. בין אם עבור האוניברסיטאות הוותיקות שהוקמו עוד בימים המידאביליים, או עבור הכלכלה החזקה שהיא ממנפת, הרי שגרמניה היא אחד היעדים האטרקטיביים ביותר לביצוע רילוקיישן.

הגירה לגרמניה מישראל - מהן עלויות המחייה?

גרמניה נחשבת לאחת מהמדינות הסוציאליות ביותר באירופה, כיוון שהיא מספקת תמיכה כלכלית לתושביה ותנאי שכר גבוהים. גם במקרה של אבטלה, המדינה תספק סל סיוע העומד על סך 700 אירו לחודש.

משום שגרמניה וברלין בפרט עדיין בתהליכי בנייה של מרכזי התעשייה ופיתוח עסקי וטכנולוגי, הרי שקיים עידוד של הגירה לגרמניה, במיוחד לקהל יעד של זרים בעלי השכלה וניסיון עבודה בתחומים שונים (קיראו עוד על עבודות בחו"ל). כך שהיצע המשרות בגרמניה אף הוא רחב ומגוון יותר מאשר במדינות אירופאיות אחרות וכולל הן עבודות בתחום התרבות, המוזיקה והאמנות והן בתחום התעשייה והניהול.

רילוקיישן לגרמניה - תנאי העסקה ושכר

פרמטר חשוב לפני ביצוע רילוקיישן לגרמניה הוא כמובן תנאי השכר וחוקי העבודה, להם יש השפעה מכרעת על כל החלטה לבצע הגירה לגרמניה מישראל. לגרמניה חוקים רבים שנועדו להגן על העובד, הכוללים שבוע עבודה בן 5 ימים בלבד, ומקסימום 8 שעות עבודה ביום, פנסייה ו-24 ימי חופשה בשנה.

כך שתנאי ההעסקה יחסית למדינות מערביות אחרות הם ברורים ומעוגנים בחוק ודואגים לרווחת העובד. שכר המינימום בגרמניה עומד על 8.19 אירו לשעה שהם 1310 אירו בממוצע לחודש. שכר מינימום שאף הוא נחשב לגבוה ביחס לשאר המדינות ביבשת אירופה.

הגירה לגרמניה מישראל לצרכי עבודה

הגירה לגרמניה - האם זה משתלם כלכלית?

היצע הדירות בגרמניה ובברלין בפרט הוא גדול יחסית, גובה שכר הדירה לדירת 2 חדרים נע בין 600-800 אירו לחודש. כמו כן, התוספת של עלויות המחייה על חשבונות נוספים כגון: ארנונה, מים וחשמל עומדים על 200 אירו בממוצע.

כך קל להבין כי ביצוע רילוקיישן לגרמניה יכול להיות משתלם עבורכם מבחינה כלכלית, אולם, הדבר תלוי במצבכם - האם אתם מבצעים הגירה לגרמניה מישראל בעקבות עבודה, או שמא עליכם לחפש עבודה בעצמכם? האם אתם תושבי האיחוד האירופי, או בעלי ויזה או אשרת לימודים שיכולה לאפשר לכם לעבוד בגרמניה? השאלות הללו חשובות משום שגורמים אלו הם שיקבעו את התנאים הסוציאליים להם תהיו זכאים.

במידה ואתם מעוניינים לבצע הגירה לגרמניה, אך אין בבעלותכם אזרחות אירופאית, הרי שלא תהיו זכאים לביטוח רפואי או להטבות ממשלתיות. במקרה כזה, עליכם לברר על ביצוע ביטוח רפואי לישראלים בחו"ל.

חברת דוידשילד מציעה מגוון סוגי ביטוחים שונים המתאימים הן לבעלי משפחות וילדים והן לרווקים העתידים לצאת לרילוקיישן לגרמניה או לכל יעד אחר ברחבי העולם. הביטוח הרפואי המוצע בדייוידשילד שומר עליכם לא רק בחו"ל, אלא גם בזמן ביקורי מולדת בארץ, כך ששווה לברר את הפרטים הללו לפני מועד עזיבת הארץ - זאת על מנת שתהיו מכוסים בביטוח מקיף ורחב.

לסיכום, רילוקיישן לגרמניה יכול להיות חוויה נפלאה, במיוחד כאשר מבצעים רילוקיישן לברלין עיר הבירה, הן מבחינת התרבות שגרמניה מציעה והן מבחינת המחייה הנחשבת כזולה יחסית לימינו. אולם לפני צאתכם לדרך ולבירורים הבירוקרטיים בנושא זה, בדקו את הפרטים לאשורם, כך שתהיו בטוחים בצעד המשמעותי שאתם עתידים לבצע.

הגירה לגרמניה או לכל מדינה אחרת ברחבי העולם אינה החלטה שיש לקחת בחופזה.


הצעה לביטוח רפואי בחו''ל

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

*על ידי לחיצה על 'שלח' אתה מקבל עלייך את תנאי השימוש של אתר דיוידשילד


למידע נוסף לחצו כאן

Davidshield סוכנות לביטוח חיים (2000) בע"מ.
החברה המבטחת- דיויד שילד חברה לביטוח בע"מ