רילוקיישן לרוסיה - מוסקבה כעיר מודרנית

דף הבית >> מאמרים >> כללי >> רילוקיישן לרוסיה - מוסקבה כעיר מודרנית

מוסקבה היא אחת מן הערים הגדולות בעולם וברוסיה בפרט, מעבר לעבר ההיסטורי העשיר, לאירכטקטורה הייחודית וכן למזג האוויר הצונן, מוסקבה הפכה ליעד תעסוקתי נחשק לעובדי ההייטק ולאנשי נדל"ן.

העיר השוכנת למרגלות נהר המוסקבה מאכלסת בשטחה כ-12 מיליון תושבים, מעבר לכך שהיא העיר המרכזית השנייה לצד סנט פטרסבורג ברוסיה, היא משמשת כמושב כח בפדרציה הרוסית.

מוסקבה כוללת חיי לילה עשירים, תיאטראות, מוזיאונים וחנויות אופנה, מה שהופך את חווית הרילוקיישן לייחודית לא-שגרתית. מאחר והשפה המדוברת היא רוסית, כדאי ואף רצוי להתחיל ללמוד את השפה עוד בארץ.

כמובן שניתן לכוון לעבודה בחברה בינלאומית הדוברת אנגלית, אך על מנת לנהל חיי יום-יום תקינים, רצוי להבין את השפה וכן לשלוט בה לפחות ברמת ביניים.

קיים בתל אביב מרכז תרבות רוסי בו ניתן ללמוד קורסי שפה ברוסית וכן להתעניין באירועים תרבותיים הקשורים לתרבות הרוסית.

רילוקיישן לרוסיה - עבודה ומגורים במוסקבה

מבחינה כלכלית מוסקבה היא אחת הערים החזקות בכלכלה האירופית וכן היא כוללת תעשייה מגוונת וענפה המתמקדת בתעשיות הכימיקלים, המזון, הטקסטיל, פיתוח תוכנה ומכונות ונדל"ן. מאחר ורוסיה בכלל ומוסקבה בפרט עדיין נמצאות בתהליכי פיתוח, ניתן לבצע עסקאות נדל"ן מעולות.

אנשים ברחוב במוסקבה

למה לעשות רילוקיישן לרוסיה?

החל משנת 2007, שוק העבודה של רוסיה חווה תנופה עצומה והשכר עלה בשיעור של 13%. בשל הגידול בשוק העבודה ובפרט בתחום ההייטק, עלתה הדרישה בייבוא של מומחים ובעלי השכלה גבוהה למשרות שונות בשוק ההייטק, ה-IT וכן בתחום משאבי האנוש.

משום שלישראלים יש מונטין מצוין בתחום ההייטק, מהנדסים ואנשי תוכנה דוברי רוסית נחטפים בשוק העבודה וזו הזדמנות מצויינת בשבילם לבצע רילוקיישן לרוסיה. החברות הבינלאומיות הגדולות מעדיפות לייבא אנשים בעלי כישורים ויכולות שונים מכל העולם ולאו דווקא להתמקד בשוק העבודה המקומי.

החיבור בין הביקוש הרב של מוסקבה וכן הרצון של ישראלים לבצע רילוקיישן, יצר קרקע פורייה ליצירת קשרים תעסוקתיים וכן לביצוע רילוקיישן לרוסיה בכלל ולמוסקבה בפרט.

אולם, יש לקחת בחשבון גם את העלויות ואת מחירי הדיור. מוסקבה אינה עיר זולה, וכן הביקוש לדיור בה גבוה, כך שמחיר שכירות חודשי לשני חדרים יכול להגיע ל-1500$.

כדאי לברר לפני ביצוע המעבר, האם החברה שמעסיקה אתכם מוכנה לשלם חלק משכר הדירה החודשי, או את כולו. על אף שכר הדירה הגבוה, המשכורות במוסקבה גבוהות ומאפשרות תנאי מחייה נוחים.

על מנת ליצור קשרים ולבצע רילוקיישן למוסקבה, כדאי לחפש דרך אתרי האינטרנט השונים דרכים ליצירת קשר עם מעסיקים פוטנציאליים המחפשים עובדים בתחום ההכשרה שלכם. או לחילופין לעבוד בחברה ישראלית בעלת קשרים עם חברות ברוסיה.

אז החלטתם לעשות רילוקיישן למוסקבה? אל תשכחו את הביטוח הרפואי

לפני המעבר למוסקבה רצוי לבטח את עצמכם בפוליסת ביטוח רפואי לחו"ל המתאימה לשהייה ארוכת טווח ברוסיה. על אף שרוסיה היא מדינה מערבית, מבחינה רפואית היא נמצאת מאחור.

במקרה הצורך, ההבדלים וחוסר ידיעת השפה יכולים להפריע לקבלת טיפול רפואי יעיל ומהיר. מומלץ לרכוש ביטוח רפואי מקיף הכולל גם ביקורים אצל הרופא או המרפאה וגם כיסוי לניתוחים, אישפוזים ומחלות קשות, כמו כן מומלץ שיהיה מוקד שירות שידבר בשפה שלך שיוכל לתווך בינך לבין ספקי השירות הרפואי במקום.

בהצלחה!


הצעה לביטוח רפואי בחו''ל

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

*על ידי לחיצה על 'שלח' אתה מקבל עלייך את תנאי השימוש של אתר דיוידשילד


למידע נוסף לחצו כאן

Davidshield סוכנות לביטוח חיים (2000) בע"מ.
החברה המבטחת- דיויד שילד חברה לביטוח בע"מ