רילוקיישן להודו

דף הבית >> מאמרים >> כללי >> רילוקיישן להודו

הודו הינה המדינה השביעית בגודלה בעולם והשנייה מבחינת גודל האוכלוסייה שלה, היא ממוקמת בדרום מזרח אסיה.

בשנים האחרונות עלתה קרנה של הודו מבחינת שוק העבודה העולמי וניתן לראות עלייה בגידול שוק ההייטק, פיתוח חומרה וכמובן בשוק הטקסטיל.

בשל הסיבות הללו, הפכה הודו ליעד אטרקטיבי לביצוע רילוקיישן. הודו הופכת אט אט למעצמת תוכנה של ממש, כך שלמהנדסים ישראליים ישנה אפשרות להשתלב בחברות שכאלה, בעיקר בתפקידי ניהול והדרכה.

השכר בתחום ההיי טק, באופן טבעי, גבוה יותר, אולם מאחר שבדרך כלל מדובר בעובדים מבוגרים יותר ובחלק מהמקרים בעלי משפחה, חייבים לקחת גם את זה בחשבון לפני שעוברים לעבוד בהודו. כמובן שיופייה ויחודה מהווים גם הם גורם נוסף להיותה יעד מבוקש. כל אלו מהווים גורמי משיכה מרכזיים לביצוע רילוקיישן להודו על ידי ישראלים.

אולם יש לקחת בחשבון כי במידה ובחרתם לבצע רילוקיישן להודו לשם עבודה או לימודים, יהיה עליכם להיערך באופן מיוחד הן מבחינה בריאותית והן מבחינת השפה והתרבות.

רילוקיישן להודו - תהליך המעבר 

בשל מיקומה האקזוטי של הודו וכן בשל מערכת הבריאות והתברואה הלקויה שלה, מומלץ להתייעץ עם רופא לפני ביצוע רילוקיישן להודו וכן לדאוג לבצע חיסונים הנדרשים למי שעומד להיות תקופה ממושכת בהודו, שכן ישנן מחלות הדורשות מספר חיסונים לאורך זמן.
בהודו עצמה יש להיזהר כשעורכים קניות של ירקות ולוודא שהם לא רוססו בחומרים כימיים או במי ביוב ולקנות רק במקומות נקיים ואחראיים.

המשק הכלכלי של הודו הוא מהגדולים בעולם ונמצא כעת בצמיחה, כאשר מעריכים כי בעוד עשור ייחשב למשק הכלכלי השלישי בגודלו בעולם. הצמיחה יוצרת דרישה לעובדים בעלי תואר אקדמאי, תעשיות רבות בהודו חסרות עובדים מקצועיים, בעיקר בתחומים של הייטק, מיקור חוץ ותרגום, כך שאם לא נשלחתם מהארץ על ידי חברה או מוסד אחר, תוכלו בקלות להיכנס לשוק העבודה כל עוד יש בידכם אשרת עבודה.

רילוקיישן להודו במסגרת עבודה

חושבים על רילוקיישן להודו? מידע חשוב בנושא מגורים והוצאות מחייה

ניתן למצוא בכל הערים המרכזיות בהודו איזורים אשר מועדפים על זרים בגלל הביטחון, שירותים קהילתיים וחיי חברה. כמו כן, ניתן למצוא קהילות ישראליות רבות אשר יקלו את ההסתגלות לאחר הרילוקיישן להודו. לרוב, המערביים מתגוררים במה שנקרא קומפלקס. קומפלקס הוא שכונה סגורה של בתים פרטיים בדרך כלל זה נמצא בפרוורים. לרוב יש בקומפלקס אזור שנקרא Club House ובו בריכה, חדר כושר מגרש כדור-עף או חדר סקווש.

מספרים שבכל דירה בהודו יש שלושה ברזים של מים: מים מהנהר, מים מטוהרים ומים מינרלים. רצוי לא לשתות מים מהנהר ולא להתקלח במים מינרליים.

הוצאות המחייה בהודו הן מהנמוכות בעולם וגם תלויות בסגנון החיים שתבחרו. ההוצאות החודשיות שלכם יכולות לנוע בין 1000$-5000$. בהודו נהוג להעסיק אנשים שידאגו לארוחת צהריים ולספונג'ה. הם מנהלים את משק הבית ואתם אמורים לנהל אותם.

הודו ידועה בתרבות העשירה שלה, ברוחניות ובאווירה אקזוטית, אולם לפני שאתם מבצעים רילוקיישן להודו, חשוב שתלמדו על המנהגים השונים שבה ועל הדרכים השונות להתמודדות במדינה הזו. לדוגמא, חשוב לא ללבוש בגדים חושפניים מידי, זה נתפס כחוסר כבוד ואף יכול למשוך תשומת לב לא רצויה.

נקודות חשובות לפני רילוקיישן להודו

קחו בחשבון שמזג האויר והאקלים שונים לגמרי ולעיתים יש מונסונים וגשם לעיתים חום כבד שאינו נשבר במשך ימים רבים מומלץ להיות ערוכים ומוכנים אליו.

הודו ידועה בבעיות תנועה ומערכת כבישים רעועה, כמעט בכל עיר מרכזית, היו ערוכים לפקקי תנועה וללוחות זמנים שהודים קובעים עבור ישיבות או פגישות, התאימו את עצמכם לאופי ולתרבות במקום העבודה אליו נשלחתם.

לסיום, לפני שאתם מקבלים את החלטה ומבצעים רילוקיישן להודו, זכרו שלא מדובר במדינה מערבית ויש צורך להסתגל לתרבות ולמנהגים המקומיים, כמו כן, חשוב לדאוג לכל המסמכים הרלוונטיים כגון ויזת שהייה ואשרת עבודה.

נוסף לכך, יש לדאוג לרכוש פוליסת ביטוח רפואי בהודו שתבטיח לכם שהות רגועה מבלי לקחת סיכונים מיותרים על מנת שתוכלו ליהנות מהנופים, האווירה והתרבות שהיא מציעה. בדיוק כפי שעושים ביטוח רפואי חו"ל כשנוסעים לשהות ממושכת בחו"ל, כך על אחת כמה וכמה יש צורך לרכוש כיסוי רפואי מתאים לפני ביצוע רילוקיישן להודו.


הצעה לביטוח רפואי בחו''ל

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

*על ידי לחיצה על 'שלח' אתה מקבל עלייך את תנאי השימוש של אתר דיוידשילד


למידע נוסף לחצו כאן

Davidshield סוכנות לביטוח חיים (2000) בע"מ.
החברה המבטחת- דיויד שילד חברה לביטוח בע"מ