אסונות טבע - גורם שחשוב להכיר כשבוחרים יעד לרילוקיישן!

דף הבית >> רילוקיישן >> אסונות טבע - גורם שחשוב להכיר כשבוחרים יעד לרילוקיישן!

ההחלטה להגר לחו"ל לטובת רילוקיישן היא בהחלט אמיצה, ומתאימה לאנשים המחפשים אתגר ואולי להוסיף תרבות חדשה לחיים. אם החלטתם ללכת על זה, כרגע ודאי עולות בראשכם שאלות רבות כמו לאן להגר? מה צריך לדעת מבחינת ויזה? ואילו שיקולים יש לקחת בחשבון בתהליך? ישנו גורם נוסף שממעטים לחשוב עליו, אך יש בכוחו להשפיע מאוד על איכות חיינו בתקופת הרילוקיישן - אסונות טבע!

לאן כדאי לעשות רילוקיישן, אם לוקחים בחשבון את גורם אסונות הטבע?

ארה"ב ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות

ארה"ב הפכה בשנים האחרונות למוקד עלייה לרגל מבוקש מאוד בקרב ישראלים והייטקיסטים בפרט, המעוניינים להצליח בעמק הסיליקון וליהנות מהתרבות האמריקאית. המדינות הנפוצות לרילוקיישן הן בעיקר ניו-יורק, אטלנטה, קליפורניה ובפרט עמק הסיליקון בקליפורניה. המשכורות הגבוהות בהחלט מפתות ישראלים, כמו גם האפשרות לחסוך בממוצע כ-15% מהשכר החודשי.

מה יש לקחת בחשבון? בשנה האחרונה קליפורניה הפכה לשדה קרב. רק בחודש נובמבר השתוללו שריפות ענק שכילו קרוב לחצי מיליון דונם ואלפי אנשים נאלצו לעזוב את בתיהם. בשנת 2016 התחוללו סופות שלגים בחלקה המזרחי והמערבי של ארה"ב וסופת הוריקן סנדי שפקדה את ארה"ב בשנת 2012. 

לונדון מחכה דווקא להייטקיסטים

אם כבר לעבור לחו"ל, אז כדאי לעשות את זה קרוב (יחסית) לבית. לונדון, בירת בריטניה, היא עוד יעד חם לרילוקיישן, בעיקר למקצועות החומרה והתוכנה. האווירה הלונדונית קורצת לישראלים רבים, למרות הקור השורר במרבית ימות השנה.

מה יש לקחת בחשבון? את יוקר המחיה והאפשרות לחסוך בשנה בממוצע רק 10% מגובה השכר. מבחינת אסונות טבע בריטניה רגועה יחסית, והאסון האחרון אירע בה בשנת 2013 כשהתחוללו סופות עם רוחות וגשמים חזקים שגרמו לשיבושים בעיר, ללא נפגעים.

קולומביה, ארץ הנופים והג'ונגלים

קולומביה היא יעד חם בעיקר להייטקיסטים מתחומי התוכנה והסייבר המגיעים לעיר המפותחת - בוגוטה. המחיה בקולומביה זולה יחסית, ולכן אפשר לחסוך בממוצע כ-35% מהשכר החודשי, זהו השיעור הגבוה ביותר. רילוקיישן לקולומביה יתאים למי שמחפש מקום שקט, עם שלל נופים עוצרי נשימה וטיולי ג'ונגל מאתגרים בסופ"ש.

מה יש לקחת בחשבון? רמת הבטיחות אינה גבוהה בקולומביה. רק בשנת 2017 התחוללה מפולת בוץ שהיא אחד מאסונות הטבע הקטלניים ובשנת 2008 נרשמה התפרצות הר געש כ-180 ק"מ מעיר הבירה בוגוטה.

סין – תרבות מעולם אחר

רילוקיישן לסין נפוץ מאוד אצל אנשי הייטק ואנשי מכירות. הערים הנפוצות לרילוקיישן הן בייג'ין ושנגחאי. המחיה בסין זולה יחסית וניתן למצוא בה ישראלים רבים ולהרגיש חלק מקהילה יהודית גדולה. בשל המחיה הזולה בסין, ניתן לחסוך בממוצע כ-35% מהשכר החודשי.

מה יש לקחת בחשבון? רמת הבטיחות בסין גבוהה מאוד ביחס למדינות אחרות. מבחינת אסונות טבע, בשנת 2008 הייתה רעידת אדמה בסצו'אן וסופת טייפון שפקדה את מזרח סין בשנת 2015.

ברזיל – ארץ הקרנבלים

רילוקיישן לברזיל הססגונית נפוץ מאוד בקרב אנשי הייטק, בתחומים של אנרגיה סולארית, חקלאות מודרנית וטלקום. הערים השכיחות לרילוקיישן הן ריו דה ז'נרו וסאו פאולו. השכר אינו גבוה בברזיל ביחס לערים אחרות, ולכן ניתן לחסוך בממוצע כ-5% מהשכר החודשי.

מה יש לקחת בחשבון? רמת הבטיחות בברזיל אינה גבוהה במיוחד, ואף נחשבת לנמוכה. מבחינת אסונות טבע, לאורך השנים היו שיטפונות קשים מאוד שהובילו לאסונות גדולים, לדוגמא השיטפון בשנת 2010 ואסון קריסת הסכר בשנת 2019 שהתרחשו בריו דה ז'נרו.

הצעה לביטוח רפואי בחו''ל

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

*על ידי לחיצה על 'שלח' אתה מקבל עלייך את תנאי השימוש של אתר דיוידשילד


למידע נוסף לחצו כאן

Davidshield סוכנות לביטוח חיים (2000) בע"מ.
החברה המבטחת- דיויד שילד חברה לביטוח בע"מ