מהם התארים הפופולריים ביותר שישראלים לומדים בחו"ל?

דף הבית >> לימודים בחו"ל >> מהם התארים הפופולריים ביותר שישראלים לומדים בחו"ל?

יותר ויותר סטודנטים אורזים את ספרי הלימוד ועובדים ללמוד בחו"ל. למרות קשיי ההגירה או הרילוקיישן, עדיין כ- 7% מהסטודנטים הישראלים מעדיפים ללמוד בחו"ל, אולי בשל העלות הנמוכה של שכר הלימוד, התרבות החדשה והאתגר. אז בואו נראה אלה מקצועות הם הפופולריים ביותר ללימודים בחו"ל.

יוקר המחיה, העלויות הגבוהות של שכר הלימוד ואולי גם הרצון ללמוד שפה חדשה ולצאת לאתגר של פעם בחיים, מושכים סטודנטים רבים ללמוד בחו"ל תארים שונים. בשנת 2018 כ- 18 אלף סטודנטים החתימו את דרכונם והחליטו ללמוד מעבר לים שלל מקצועות נחשקים. אפשר בהחלט להבין אותם, תנאי הקבלה, במיוחד בתחום הרפואה, קלים יותר ולעיתים ניתן ללמוד בחינם או במחיר מסובסד ואפשר גם להוציא אזרחות אירופית בקלות.

כך למשל מדינות ספרד ופורטוגל מאפשרות לצאצאי מגורשי ספרד להוציא אזרחות אירופית, אם קיים קשר משפחתי למגורשי ספרד. כך גם ברומניה, פולין ומדינות נוספות. רק נזכיר שהוצאת אזרחות אירופית מאפשרת לזכאים ללמוד בחו"ל במגוון אוניברסיטאות ללא עלות או בעלות מוזלת, מאפשרת להתגורר ברחבי אירופה, לקבל אשרת עבודה, לרכוש נדל"ן ועוד.

הטרנד של לימודים בחו"ל נמצא בשיאו

רוב הסטודנטים שבחרו בלימודים אקדמיים בחו"ל,עשו זאת עקב תנאי קבלה נוחים יותר במסלולים מבוקשים. למשל תחום הרפואה או וטרינריה בישראל מציב תנאים קשים מאוד, ועל כן מקצועות אלה הם הפופולריים בקרב ישראלים שלומדים בחו"ל. מעבר לכך, מדובר בצעירים, לרוב משוחררים טריים המעוניינים לחוות תרבות חדשה ואולי גם ללמוד מסלולים שאינם נלמדים בארץ. אם כך, תארים ללמידה בחו"ל הם בהחלט אתגר חווייתי המאפשר לצעירים לטעום מהעולם הגדול מבלי לוותר על תואר.

המדינות המבוקשות ביותר ללימודים בחו"ל        

המדינות האהובות על סטודנטים ישראליים ללימודים בחו"ל הן בעיקר ארה"ב, לונדון, פריז, קנדה ואוסטרליה. מוסדות לימוד ברחבי אירופה וארה"ב מושכות סטודנטים המעוניינים ללמוד במסגרות אקדמאיות שונות. לימודי רפואה, וטרינריה הנדסה ואומנות פופולריים בעיקר במדינות איטליה והונגריה. בשנים האחרונות ממש, סטודנטים מגיעים ללמוד גם במדינות המזרח הרחוק.

ייתכן כי הם מושפעים מטיולים אחרי צבא, מתאהבים במקום ונשארים ללמוד. אך במדינות המזרח הרחוק סטודנטים לומדים בעיקר מקצועות הקשורות לתרבות המקומית ולטיפול כמו עיסויים, מקצועות מהרפואה המשלימה (דיקור סיני וכו').

היכן ניתן ללמוד בחו"ל בחינם/בזול

במדינות גרמניה וצרפת לא תשלמו על לימודים, גם אם אינכם חברים באיחוד האירופי. בגרמניה תמצאו מעל 40 אוניברסיטאות מצוינות, אולם קיימים תנאי קבלה מעט נוקשים. התשלום היחיד לאוניברסיטה בגרמניה יהיה דמי רישום שנע בין 150 ל-250 יורו. בצרפת ניתן לומר שהלימודים הגבוהים באוניברסיטאות הציבוריות הם כמעט בחינם, כלומר 184 יורו בלבד לשנה, ולמקצועות הרפואה מעט יותר.

גם בדנמרק ובשוודיה הלימודים לתואר ראשון ושני באוניברסיטאות יהיו בחינם, אבל רק לחברי האיחוד האירופי. באיסלנד הלימודים יהיו כמעט בחינם – 400 יורו לשנה.

מדינות נוספות שבהן שכר הלימוד מוזל הן אוסטריה עם תשלום של כ- 400 יורו לחברי האיחוד האירופי וכ- 750 יורו למי שאינו חבר באיחוד. בבלגיה התשלום הוא יקר יותר, כ- 835 יורו לחברי האיחוד ואלה שאינם חברים ישלמו סביב 4,000 יורו לשנה. באיטליה הנחשבת ליעד נחשק ללימודי רפואה, הלימודים באוניברסיטאות יוקרתיות יהיו סביב 1,000 יורו לשנה.

הצעה לביטוח רפואי בחו''ל

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

*על ידי לחיצה על 'שלח' אתה מקבל עלייך את תנאי השימוש של אתר דיוידשילד


למידע נוסף לחצו כאן

Davidshield סוכנות לביטוח חיים (2000) בע"מ.
החברה המבטחת- דיויד שילד חברה לביטוח בע"מ