לימודים בגרמניה

דף הבית >> לימודים בחו"ל >> לימודים בגרמניה

בשנים האחרונות ניתן לראות כי ישראלים רבים עוברים לחו"ל למטרת לימודים אקדמיים. הסיבות לכך רבות ומגוונות, בין אם בשל החשיבות של לימודים בחו"ל, תנאי קבלה נוחים יותר, עלויות לימודים זולות, מלגות, רצון למצוא עבודה בחו"ל ועוד.

גרמניה נחשבת לאחת המדינות העשירות, מפותחות וחזקות בעולם. היא בעלת כלכלה ותעשייה מצליחות ומתקדמות, רמת חיים גבוהה, מוסדות אקדמיים איכותיים, קהילת סטודנטים צעירה ודינאמית, עלויות לימודים שאינן גבוהות ועוד. לכן, אין ספק כי לימודים בגרמניה יכולים להיות חוויה ייחודית ומהנה והם יכולים לפתוח לסטודנטים דלתות רבות בשוק העבודה בארץ ובעולם.

יתרון נוסף ומשמעותי עבור ישראלים שמעוניינים לעבור לגרמניה למטרת לימודים נעוץ בעובדה כי גרמניה מעוניינת בהגעתם של סטודנטים זרים ולכן מעודדת אותם בקמפיינים, סיוע בהוצאות ויזה ואשרה, מלגות, קורסי הכוונה, ייעוץ, סיוע בהתאקלמות ועוד.

מה אפשר ללמוד בגרמניה?

מוסדות הלימודים בגרמניה מציעים מגוון של תוכניות ותחומי לימוד עבור הסטודנטים הישראלים. יחד עם זאת, נראה כי הביקוש הגבוה ביותר עבור לימודים אקדמיים בגרמניה ממוקד במקצועות ההנדסה, רפואה ומחקר. זאת בשל הסיבה כי תחומים אלה נחשבים למפותחים, איכותיים ומקצועיים במיוחד במוסדות להשכלה גבוהה בגרמניה.

בנוסף, בשל ריבוי המוסדות ללימודי אומנויות, ניתן לראות כי סטודנטים רבים עוברים למטרת לימודים בגרמניה במקצועות אלה. תחומי ההתמחות שהמוסדות מציעים הם בין היתר עיצוב, אומנות, אדריכלות ועוד.

ויזה ואשרת לימודים

אזרח ישראלי שמעוניין לנסוע לגרמניה יכול לשהות בה עד שלושה חודשים ללא צורך באשרה או ויזה מיוחדות. יחד עם זאת, ישראלים שיחליטו לשהות בגרמניה לתקופה ממושכת יותר, בעיקר בשביל לימודים בגרמניה, יקבלו סיוע וייעוץ מהמדינה ומהמוסדות האקדמיים עבור הוצאות האשרה הרלוונטית.

מוסדות מובילים ללימודים אקדמיים

כאמור, הלימודים בחו"ל מהווים חוויה ייחודית ומבוקשת עבור הסטודנטים ישראלים ובייחוד הלימודים בגרמניה. הסיבה לכך היא המוסדות האקדמיים שגרמניה מציעה אשר נחשבים לאיכותיים, יוקרתיים ובעלי רמת לימודים גבוהה. מוסדות אלה ששמים דגש ורואים בחשיבות של שילוב בין לימודים תיאורטיים מחקריים לבין לימודים מעשיים ויישומיים במטרה להכשיר את הסטודנטים ולהקנות להם את הכלים המקצועיים ביותר להתמודדות מול האתגרים ששוק העבודה התחרותי של היום דורש.

בנוסף, הייחודיות של המוסדות האקדמיים ללימודים בגרמניה נעוצה בחופש האקדמי של כל סטודנט לעצב ולבנות לעצמו את תוכנית הלימודים ומערכת השעות בהתאם ליכולתו, מאפייניו ורצונותיו.

ישנם מעל 300 מוסדות בהם ניתן ללמוד לתואר אקדמי, מוסדות אלה מתחלקות למספר סוגים בניהם אוניברסיטאות ציבוריות, אוניברסיטאות טכנולוגיות, מכללות לתחומי אומנויות, מכללות פרטיות ועוד.

שכר לימוד

סיבה נוספת שמסבירה את הייחודיות של גרמניה ואת הביקוש ללימודים בגרמניה בקרב ישראלים היא עלות שכר הלימודים שעומד על כ-1000 יורו לשנת לימודים אקדמית אחת (הכוללת שני סמסטרים) במוסדות הציבוריים, ולעיתים אף פחות מכך. ושכר שנע בין 2,000-5,000 יורו לשנת לימודים אקדמית אחת במוסדות הפרטיים.

קבלה ללימודים

תנאי הקבלה לעבור לימודים בגרמניה לתואר ראשון נחשבות לכאלה שאינן מחמירות בעיקר בשל הרצון לקבלת סטודנטים זרים. על כן, תנאי הקבלה מתבססים בעיקר על גיליון ציוני תעודת הבגרות, מבחן ידיעת אנגלית (To EFL) ומבחן ידיעת גרמנית (Test DaF). אך הם יכולים לכלול גם ראיון אישי או מבחני כניסה פרטניים.

לכן, מומלץ לבדוק כי בטרם הגשת המועמדות, על המועמד לדעת את השפות אנגלית וגרמנית, ובמידה ואינו יודע, יוכל לקחת קורסים מתאימים.

ביטוח לישראלים בגרמניה

דבר נוסף, ולא פחות חשוב - הוא ביטוח בריאות לגרמניה. אם אתם ישראלים השוהים או מתכוונים לשהות בגרמניה במסגרת רילוקיישן או לימודים בחו"ל, כדאי מאד שיהיה לכם ביטוח מתאים. ביטוח לישראלים בגרמניה יכסה אתכם מבחינה בריאותית על כל מקרה שלא יבוא. ללא ביטוח לישראלים בגרמניה, אשר ניתן לבצע עוד בארץ, ההוצאות הרפואיות שלכם עשויות להיות גבוהות מאד, ולא תהיו מכוסים בהרבה מקרים בהם תזדקקו לטיפול רפואי.

על מנת לקבל הצעה עבור ביטוח רפואי בגרמניה, השאירו את הפרטים שלכם בטופס מצד ימין

הצעה לביטוח רפואי בחו''ל

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

*על ידי לחיצה על 'שלח' אתה מקבל עלייך את תנאי השימוש של אתר דיוידשילד


למידע נוסף לחצו כאן

Davidshield סוכנות לביטוח חיים (2000) בע"מ.
החברה המבטחת- דיויד שילד חברה לביטוח בע"מ