טיפים ליצירת קשרים חברתיים ברילוקיישן

דף הבית >> רילוקיישן >> טיפים ליצירת קשרים חברתיים ברילוקיישן

קיבלתם הצעה לרילוקיישן ממקום העבודה והחלטתם ללכת על זה? דעו כי מדובר על הזדמנות נהדרת להתחלה חדשה. ריכזנו עבורכם מספר טיפים להצלחה ברילוקיישן, בדגש על יצירת קשרים חברתיים.

ריבוי חברות ההייטק הגלובליות, יצר באופן טבעי הצעות רבות לרילוקיישן למגוון רב של יעדים מעבר לים. הרצון לפתח טכנולוגיות חדשות, לצד העשרת המקצועיות של העובדים גורמים לחברות לשלוח את עובדיהם לרילוקיישן ולהעניק להם חבילות מעבר נינוחות עם מגוון הטבות. רבים רואים זאת כהזדמנות מיוחדת ללמוד שפה חדשה, להכיר תרבות אחרת וגם להתפתח מבחינת קריירה.

אולם, עם ההזדמנות הגדולה, לעיתים מגיעים גם חששות וקשיים שונים, במיוחד קשיים חברתיים השכיחים בקרב ילדים. במעבר אנו מותירים מאחור משפחה, חברים קרובים ושכנים ואנו נאלצים לבנות מעגל חברתי חדש, מה שהופך את העניין למעט מורכב.

להלן מספר טיפים להצלחה ברילוקיישן, תיישמו ותהנו!

רווקים? הכרויות ברילוקיישן יכולות להיות דבר נהדר

אם הנכם רווקים, הרילוקיישן מן הסתם יהיה קל יותר, מכיון שלא נדרש להעביר את המשפחה והילדים לארץ זרה. דעו כי זוהי הזדמנות נהדרת להכיר בן או בת זוג מתרבות שונה. בארצות רבות ההיכרויות פשוטות יותר מישראל, ויש שיגידו שנשים אירופאיות ואמריקאיות פחות קשות מישראליות, אבל זה כבר לכתבה אחרת. אגב, שמענו שאפליקציות להיכרויות בחו"ל כדוגמת טינדר מפותחות וממוקדות יותר למציאת אהבה.

הדקו קשרים בעבודה

מקום העבודה הוא המקום הראשון ליצירת קשרים חברתיים, הרי אתם עובדים יחד יום יום, ולכן קל יותר לייצר אינטראקציה שהיא קצת מעבר לשיחת עבודה. נסו לגשש ולראות אם עובדים נוספים גרים בקרבתכם, אם יש לכם תחביבים משותפים שאפשר ליהנות מהם יחד וכו'.

הכירו הורים לילדים בגנים ובבתי הספר

דרך נוספת ליצירת קשרים חברתיים היא דרך הורים לילדים בגנים ובבתי הספר. לאחר היכרות, תוכלו להיפגש גם בסופי שבוע למגוון אטרקציות ופעילויות המתאימות לילדים.

סייעו לילדים להתאקלם מבחינה חברתית

לילדים קשה יותר להסתגל לחברים חדשים בארץ זרה, לכן התמקדו בהם ובדקו שהם משתלבים טוב בחברה. עודדו אותם להזמין חברים לביתכם ולהשתתף בפעילויות פנאי כמו חוגים, בעזרתם יוכלו להסתגל טוב יותר מבחינה חברתית.

חפשו מסעדות ומקומות של ישראלים

כמעט בכל מדינה בעולם קיימים ישראלים, חלקם מהגרים וחלקם בדיוק כמוכם שעשו רילוקיישן. נסו לחפש מקומות שישראלים אוהבים לצאת אליהם כמו ברים, מסעדות, בתי קפה מקומיים, מרכזי חב"ד, בתי כנסת, מפגשים ועוד. במיוחד בתחילת הדרך קל יותר להיפגש עם ישראלים, במיוחד אם השפה זרה לכם ולמשפחתכם.

צאו למפגשי נטוורקינג ופנאי

בכל חברה ישנם מפגשי נטוורקינג ופנאי, במיוחד בחברות הייטק מודרניות. שם תוכלו להכיר אנשים חדשים במסגרות לא פורמליות ולייצר קשרים אישיים או עסקיים. בקיצור, חפשו את לוח המודעות האינטרנטי והגיעו למפגשים.  

הכירו את התרבות המקומית - וודאי תגלו תחביבים מיוחדים

עוד לפני המעבר, הכירו את התרבות המקומית, את המנהגים והאטרקציות המקובלות בשעות או בימי הפנאי. כך למשל תוכלו ללכת לסקי עם כל בני המשפחה ולהכיר חברים, לרכוב על אופניים עם קבוצה, ללכת להופעות תרבות וכו'. טיפ קטן: העדיפו למצוא תחביב קבוצתי ולא אישי, כך תוכלו באותה ההזדמנות להכיר אנשים חדשים.

הצעה לביטוח רפואי בחו''ל

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

*על ידי לחיצה על 'שלח' אתה מקבל עלייך את תנאי השימוש של אתר דיוידשילד


למידע נוסף לחצו כאן

Davidshield סוכנות לביטוח חיים (2000) בע"מ.
החברה המבטחת- דיויד שילד חברה לביטוח בע"מ