קשיים נפוצים בעת רילוקיישן

דף הבית >> רילוקיישן >> קשיים נפוצים בעת רילוקיישן

פרט לגעגועים לארוחות שישי בערב עם המשפחה והחברים הקרובים, רווקים, זוגות ומשפחות שלמות שמחליטים לעבור לחו״ל צריכים להתמודד עם קשיים נוספים בעת רילוקיישן. קיימים סוגים שונים של רילוקיישן - לעתים הבעל נוסע והמשפחה נשארת מה שמקשה מאוד על הזוגיות וניהול חיי משפחה תקינים, במצבים אחרים כולם עוברים אך בן או בת הזוג מתקשים להשתלב במעגל העבודה ובכל זאת מדובר בשינוי מקצה לקצה באורח החיים, בתרבות, באנשים שאנו נמצאים איתם. אז אולי אם נכיר את הקשיים האלה בשלב מוקדם יותר, נהיה מוכנים אליהם נצליח גם להתמודד מולם בגבורה… כמובן שהקושי תלוי מאוד בעיר אליה אנחנו עוברים ובכל זאת, יש דברים שצצים החוצה בכל מקום על הגולובוס מה שנקרא קשיים אוניברסליים. הנה כמה מהם…

חיפוש אחר דירה - איך לעשות את זה כמו שצריך?

במידה ואתם עוברים עם המשפחה, את החיפוש אחר דירה מאוד מומלץ לעשות בשלב מוקדם יותר, כדי שהילדים ולרוב גם בת הזוג ינחתו ישר למקום המיועד. בעוד חברות בינלאומיות המסדירות לעובד הישראלי את רוב תהליכי המעבר ומקלות עליו, יש אנשים שצריכים לעשות את העבודה בעצמם. איך שלא יהיה כדאי מאוד לגשת לחברת תיווך מוכרת, להסביר לאדם מולו אתם עומדים בדיוק מה אתם מחפשים החל מהאזור בו אתם רוצים לגור, דרך סוג הדירה ועד התקציב שלכם. בשונה מבישראל בה המתווך מקבל את עמלת התיווך מהמשכיר, ברוב הערים בעולם בעל הנכס הוא זה שמשלם את עמלת התיווך ולכן אתם רק צפויים להרוויח מתהליך מסודר שכזה.

השתלבות של בן/בת הזוג במעגל העבודה

כאן כבר יש לבחון כל מקרה לגופו. יש זוגות שהצליחו להסדיר את העניין מהארץ ומצאו בעצמם עבודה באותו מקום אליו החליטו בני הזוג לעבור בין אם מדובר בעבודה מהבית או בין אם במסגרת החברה שמעסיקה אותם. בנוסף, חשוב מאוד לבדוק אם בכלל קיימת אופציה לסדר אישור עבודה חוקי מעצם העובדה שהצד השני עובד על פי חוק מטעם חברה כזו או אחרת. במידה ואחד הצדדים מחזיק באזרחות כפולה, ניתן להתחתן בעירייה ולהתחיל לעבוד על אישורים מסודרים על פי חוק וכך להקל על המעבר מכל הבחינות. תעסוקה לצד השני הינה קריטית להצלחתו של הרילוקיישן שכן ברגע שצד אחד ״לא ממש מוצא את עצמו״ הדרך חזרה לארץ קצרה ממה שאתם חושבים.

מזג אוויר ושפה

שני מכשולים שנחשבים לקצת פחות קשים להתמודדות, ובכל זאת רוב המדינות אליהן ישראלים מחליטים לבצע רילוקיישן קרות פי כמה מבישראל. אמנם התברכנו במזג אוויר ים תיכוני ורוב השנה אנחנו ממש לא מרגישים את הקור אך אם אתם עוברים לאזורים כמו צפון/מזרח אירופה, צפון ארצות הברית או קנדה, עליכם להיערך בהתאם מבחינת הלבוש הן שלכם והן של הילדים. מבחינת השפה, ברוב המקומות תוכלו אמנם להסתדר עם אנגלית טובה אך כן כדאי ללמוד את הבסיס בעיקר במדינות שהן פחות מתפתחות כמו פולין, הונגריה, רומניה וכדומה.

הצעה לביטוח רפואי בחו''ל

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

*על ידי לחיצה על 'שלח' אתה מקבל עלייך את תנאי השימוש של אתר דיוידשילד


למידע נוסף לחצו כאן

Davidshield סוכנות לביטוח חיים (2000) בע"מ.
החברה המבטחת- דיויד שילד חברה לביטוח בע"מ